Proč a kdy se nevzdávat svých letních zvyků? Podzim nás nedostane!

Je tu podzim. Nevzdávejte se návyků, které vám dělaly radost během prázdnin! Chůze, křížovky nebo konzumace čerstvých potravin? Pokračujte v letním režimu, prospějete tím duši i tělu!

Každý má během určitého ročního období svoje oblíbené činnosti nebo zvyklosti. Ale proč se jich vzdávat jen proto, že se venku trochu mění počasí z teplého na sychravé? Některé záležitosti léta si zaslouží pokračování! Jsou čtyři a budou vás bavit! Všechny!

1. Zůstaňte v pohybu

Určitě souhlasíte s tím, že nejvíc toho člověk nachodí během léta. Procházky na dovolených, poznávacích zájezdech, nákupy formou procházek… Chůze je tím nejzdravějším pohybem, jaký můžete tělu dopřát. Proč v tom nepokračovat i na podzim?

Podle odborníků by měl člověk denně ujít zhruba deset tisíc kroků, což je zhruba sedm kilometrů. A je dokázáno, že zaměstnaná žena středního věku během dne nachodí i šest tisíc kroků. Do doporučeného minima toho tedy moc nezbývá! To půjde levou zadní! Nebraňte se procházkám ani teď, když je venku sychravo. Ne nadarmo se říká, že není špatné počasí, jen špatně oblečený člověk!

Rekapitulace: Proč zachovat chůzi? Je to nejpřirozenější způsob, jak výrazně podporovat kondici i zdraví. Při pravidelné a svižné chůzi se dá i hubnout.

2. Nakupujte čerstvé potraviny 

Začínáte topit? Fajn, ale sezóna čerstvého ovoce a zeleniny rozhodně nekončí – naštěstí! Ještě se nemusíte loučit s výbornými saláty, které vám tolik chutnají. Jen musíte vyměnit letní druhy za ty, které dozrávají teď.

Když navštívíte tržiště, naleznete zdravé bomby všeho druhu. Co třeba čekanka, zelí, květák nebo brokolice? Najít si nějaký ten recept z kuchařky po babičce, to už je záležitostí pár minut. Ale pozor, nedělejte si moc veliké zásoby. Kupte si jen to, co stihnete zkonzumovat v nejbližší době. Při příští návštěvě si zase vyberte něco jiného. Vaše strava bude pořád pestrá a hlavně čerstvá. Jako v létě.

Rekapitulace: Proč zachovat čerstvost surovin? Čerstvá (a navíc i syrová) zelenina dodá tělu důležité vitamíny a minerály, které se budou hodit v boji proti podzimnímu nachlazení.

článek

3. Hlídejte se

Sezóna klíšťat s úbytkem slunečních paprsků rozhodně není u konce, a proto je třeba být stále ve střehu. Po každém pobytu venku se bedlivě prohlédněte. A ještě jedna výstraha. Nezapomeňte kontrolovat ani pihy a mateřská znaménka. O riziku rakoviny se sice nejvíc hovoří v létě, ale to neznamená, že nehrozí celý rok!

Rekapitulace: Proč být ve střehu? Čím dříve klíště najdete a odstraníte, tím lépe. O nalezení znamének a pih podezřelé barvy to platí asi tak stonásobně!

4. Přicházejte tomu na kloub

Kolikrát v době prázdnin jste si museli pěkně lámat hlavu, když jste plánovali trasu na výlet, nebo hledali vyhovující dopravní spojení? Mockrát? Výborně! To je pro mozek hodně dobré cvičení. Jeho vývoj není nikdy ukončen, takže je nutné mu neustále dodávat nové podněty k přemýšlení. Proto nerezignujte na svou zvědavost a touhu po poznání ani teď, kdy léto končí. V krajním případě vám může posloužit i obyčejná křížovka, sudoku, stolní desková hra nebo hlavolam.

Rekapitulace: Proč udržovat mozek aktivní? Hlavně z důvodu, aby vaše mysl nezahálela a zůstala pružná. A dozvídat se něco nového? To nikdy není na škodu!

A s jakými letními zvyky se s těžkým srdcem musíte loučit vy? Chybí vám již teď horké léto? Napište nám o tom do diskuze.

Foto zdroj: profimedia.cz

26.9.2014 12:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist