Přijeďte si na Klínovec užít lyžování plné pohody

V posledních letech se stalo zvykem, že lyžařům už nestačí jenom kvalitní sjezdovky, ale vyhledávají areály, které mají své služby komplexní a dopřejí jim nejenom fantastické lyžování, ale také vše co potřebují, aby se na lyžování cítili dobře. Jedním z takových areálů je v České republice SKIAREÁL KLÍNOVEC.

Tento Skiareál je největším střediskem Krušných hor, ale patří zároveň mezi nejmodernější areály v ČR. V letošním roce areál prošel velkou modernizací, která bude několik dalších let pokračovat. V první etapě této modernizace se jedná o výstavbu moderní čtyř sedačkové lanovky CineStar Express s ochranným krytem, která je velice komfortní, což všichni návštěvníci areálu ocení. Tato lanovka doveze lyžaře ze spodní části areálu Pod zámečkem až na vrcholek Klínovce ve výšce 1244 m. Tato cesta trvá pouze 4 a půl minuty a lanovka převeze až 2400 lidí za hodinu. Cesta na vrchol je příjemnější právě díky oranžové ochranné bublině, která ochrání před nepřízní počasí a lyžaře na cestě zahřeje. Díky této lanovce se sjezdovka Pařezovka mohla prodloužit skoro na dvojnásobnou délku, tedy na 1400 metrů.

Během příštích let proběhnou na Klínovci další tři etapy, během nichž dojde k výměně lanovky do Jáchymova a také k úpravě terénu na sjezdovce Jáchymovká. Také bude vyměněna kotva za lanovku na sjezdovce Přemostěná. Tato sjezdovka bude navazovat na novou sjezdovku a lanovka jménem Slunečná, která spojí areály Klínovec a Oberwiesenthal. Poslední etapou bude výstavba nové sjezdovky a lanovky v oblasti Fuchslochu.

Další skvělou novinkou pro lyžaře ve SKIAREÁLU KLÍNOVEC je spojení s areálem Oberwiesenthal v sousedním Německu. Toto spojení je platí od dvoudenních permanentek, nicméně již od příštího roku se plánuje spojení Skiregionu Fichtelberg – Klínovec pomocí nové lanovky a sjezdovky Slunečná.

Klínovecký areál nabízí pro svoje návštěvníky řadu výhod, který ocení jak rodiny s dětmi, tak i všichni ostatní. Mezi tyto výhody patří například 700 parkovacích míst zdarma pro všechny návštěvníky areálu, další výhodou je pak Bonus karta, která pro návštěvníky nabízí řadu slev na ubytovaní a permanentky. A pro rodiny s dětmi má areál připravené příjemné překvapení v podobě lyžování v dětském skiparku pro děti zcela zdarma.

A pokud je váš manžel či syn blázen do snowbordingu, na Klínovci najde opravdovou lahůdku. V dolní části areálu je vybudovaný kvalitní snowpark se skvělými překážkami a atrakcemi, kterým vévodí u-rampa FIS superpipe, které má světové parametry a splní i tak nejtajnější přání všem snowboardovým nadšencům.

SKIAREÁL KLÍNOVEC je dlouhodobě známý svými skvělými sněhovými podmínkami, a to hlavně díky severní orientaci většiny sjezdovek. Všechny severní sjezdovky mají také sto procentní zasněžování, takže i při nepřízni počasí bude na všech sjezdovkách dostatek sněhu.

Samozřejmostí je na Klínovci dostatek ubytovacích kapacit a to ve všech kategoriích, od apartmánů, přes pensiony až po luxusní hotely. Tyto ubytovací kapacity se nacházejí jak přímo na Klínovci, tak i v okolních obcích. Na Klínovci jsou i veškeré další služby, které lyžaři vyžadují, to znamená půjčovny veškerého vybavení, hlídání dětí, lyžařské školy a několik restaurací i občerstvení přímo na sjezdovkách.

Pokud si chcete užít skvělé lyžování, není nic jednoduššího než vyrazit na Klínovec. Cesta z Prahy trvá pouhou hodinu a půl, takže za skvělým lyžováním je to jenom krůček.

www.klinovec.cz

21.2.2012 12:00| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist