Všeho moc škodí. Může velká láska zničit sex?

Kamila patří k těm ženám, které si na pravého partnera počkaly. Nelituje. S manželem mají skvělý vztah, vychovávají dvě děti. Všechny kamarádky jí závidějí empatického partnera, který s ní sdílí všechny strasti i slasti. Jenže netuší, že i ona musí řešit jeden dost závažný problém: sex.

V posteli to prostě není ono. Ne že by sex byl rovnou nepříjemnou záležitostí, ne že by se nemilovali často, dokonce se čas od času snaží střídat polohy, jen je to milování takové nemastné neslané. Tu špetku chilli představuje divoká a nespoutaná vášeň, jejíž podstatou jsou mnohdy velmi nízké pudy: jistá dávka bezohlednosti, dravosti, možná i agresivity…

Partnera, s nímž bych byla schopná žít a počít dítě, jsem hledala dlouho marně. Petra mi seslalo snad samo nebe. Jsem ráda, že mám konečně chlapa, o kterém opravdu vím, že mě má rád. K úplné spokojenosti chybí ale jedna drobnost. V posteli se někdy trochu nudím. Bohužel mám s kým srovnávat a musím si přiznat, že se mi to líbilo víc s chlapíky, pro něž jsem byla jen zpestřením jejich milostného života,“ tvrdí Kamila, která jedním dechem dodává, že Petra by v žádném případě za nikoho jiného nevyměnila a na nevěru nikdy nepomyslela.

[[related]]

Vlastně je to celkem logické. Přílišná blízkost opravdu může sexu uškodit. U lidí s příliš velkým souzněním duší, které fungují jako spojité nádoby se bohužel dost často všem romantickým filmům navzdory vytrácí vášeň. Partner o své partnerce často mluví jako o své nejlepší kamarádce, jsou největšími spojenci, jsou jako bratr a sestra, mezi kterými je sex považován za incest. A tak skvělý sex zažívají často manželství, kde to často hřmí „Itálií“. Právě pro rozdílnost obou povah.

Určitá dávka sobeckosti paradoxně v tomto případě není na škodu. Partneři, kteří k sobě mají příliš blízko, by se více měli zaměřit sami na sebe, věnovat se svým koníčkům, uvědomit si, v čem se od sebe liší – protože odlišnost je právě to, co nás na druhém přitahuje. Klíčem ke skvělému sexu je totiž moment překvapení, něco nového, nepředvídatelného. Proto se vyplatí říci vašemu milému občas „pá, pá“, jinými slovy využít čas jen pro sebe. Nebýt bok po boku, ale dívat se raději z očí do očí. A pokud i vy přemýšlíte o svém partnerovi jako o skvělém kamarádovi, a nikoliv jako o objektu vaší touhy, je potřeba s tím něco dělat hned teď. Protože za pět let už možná bude pozdě.

A co vy? Máte podobný problém? Milujete příliš?

 
Foto: profimedia.cz
12.3.2013 12:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist