Pořadí narození ovlivňuje úspěch při randění. Nejlépe jsou na tom prvorození

Narodila jste se jako první a máte několik sourozenců? Pak si můžete gratulovat. Právě vy totiž máte předpoklad být při randění nejúspěšnější.

Prvorození disponují zdravou sebedůvěrou, mají vůdcovské schopnosti, a tudíž i velkou šanci dokormidlovat úspěšně do cíle. Naproti tomu podle vědců nejhorší šance najít rychle partnera mají ti, kteří se narodili uprostřed. Nesouvisí to ale s tím, že jsou při hledání partnera nešikovnější, jako spíše s tím, že o hledání zpravidla tolik nestojí.

O tom, zda pořadí narození ovlivňuje životní úspěch, se sociologové přeli léta. Teď je tu konečně zevrubnější komparativní průzkum, který potvrdil, že je podstatné, zda jsme přišli na svět jako první nebo jako poslední z několika sourozenců.

Nejvíce si mohou gratulovat ti, kteří se narodili jako první ze čtyř sourozenců, ve srovnání s nimi totiž podle vědců mají o deset procent vyšší šanci na úspěch u opačného pohlaví. Průzkumy také prokázaly, že starší sourozenci si spíše hledají známost na internetu, zatímco ti mladší většinou touží po dlouhodobějším vztahu.

Samotné pořadí přitom takovou roli nehraje. Spíše jsou důležité určité stereotypy, jednoduše to, jak se rodiče chovají k prvorozenému a jak k benjamínkovi.

článek

Prvorozenci častěji dostávají úkoly, při nichž musí prokázat jistou dávku zodpovědnosti, v životě se jim to pak velmi hodí, protože mají velké předpoklady, že budou například v kariéře postupovat rychleji a rychleji si také splní své cíle.

To jedináčkové žijí tak trochu ve zlaté kleci. Závisí pak na povaze každého z nich, zda miluje větší pozornost, v tom případě může být úspěšný například v on-line randění, anebo naopak zda o pozornost nestojí – pak mu seznamování samozřejmě tolik  nepůjde.

Lidé narození uprostřed mají rádi nezávislost a nezřídka mají touhu bourat konvence, proto také často vůbec o tradiční randění nestojí. Mají také šanci, že si vydělají více peněz než jejich mladší sourozenec. A ještě jedna kuriozitka – prostřední děti si často pořizují jako domácího mazlíčka ptáka.

Narození jako poslední jsou na tom o něco lépe než třeba druhorození, ale o něco hůře než prvorození.

Foto zdroj: profimedia.cz

20.6.2014 8:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist