Vyjel po mě tchán! Co teď?

Příbuzné si člověk nevybírá, ale i přes problémy se snažíme s rodinnými příslušníky slušně vycházet. Jak se ale zachovat, když se nám stane velká křivda, třeba když nás začne obtěžovat vlastní tchán? Přečtěte si příběh čtenářky – čtyřiatřicetileté Ivany, která o tom ví své.

Než mě Pavel seznámil se svými rodiči, hodně o nich mluvil, zvlášť o svém otci. Byl to pro něj idol, vzor, kterému se chtěl podobat a vyrovnat a to jak po stránce duševní tak i profesionální. Líbilo se mu, jak se otec choval k jeho matce a že se za ta léta, co jsou spolu, na jinou nepodíval, a také to, že jeho otec byl úspěšný ve světě obchodu a měl svou vlastní dobře prosperující firmu. Po takovém vyprávění jsem si sama udělal obrázek a první dojem mě nezklamal.

Jeho rodiče mě přijali jako vlastní, hned mi nabídli tykání a netrvalo dlouho a sama jsem je oslovovala tati a mami. Jeho otec byl opravdu skvělý. Byl milý, hodný, skvěle se choval k manželce, a protože jsem svého otce nikdy nepoznala, brzy jsem ho považovala za svého. Když jsme začali zařizovat svatbu, sám se ochotně nabízel, že mi se vším pomůže. Vozil mě po obchodech, sám mi i zavolal, jak se mám, nebo mě pozval na oběd.

článek

Pavel měl z toho radost, že tak dobře vycházím s jeho rodinou a hlavně že si dobře rozumím s jeho tatínkem, na kterého byl pyšný. Nevadilo mi, když mě táta obejmul nebo pohladil po vlasech, hlavně to nikdy nedělal, když jsme byli sami. Proto pro mě byl šok, když mě jednou doma přitlačil ke zdi a pokusil se líbat. Odstrčila jsem ho a ptala se, co to má znamenat. Říkal, že se mu líbím už od začátku a že se do mě zamilovat. Pavel je sice jeho syn, ale já potřebuji někoho zkušenějšího a zralejšího a jeho manželství klape jen na oko.

Nemohla jsem to poslouchat, bylo mi z toho na zvracení. Zhroutila se mi představa o ideálním tatínkovi a nejbáječnějším tchánovi. Ten den jsem Pavlovi nic neřekla. Bála jsem se dalšího setkání s jeho otcem, ovšem ten dělal, jako by se nic nestalo. Jeho srandičky a příjemné vystupování pokračovaly dál. Z každé návštěvy se snažím nějak vykroutit, ale vím, že to takhle dál jít nemůže. Pavlovi jsem se stále nesvěřila, bojím se jeho reakce a hlavně nevím proč, ale mám strach, že se to všechno obrátí proti mě.

Jak byste se v takové situaci zachovaly vy? A co byste Ivaně poradily?

Foto zdroj: profimedia.cz

29.5.2014 12:00| autor: Marie Vendelbergerová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist