Zjistili jsme, proč muži před krachujícím vztahem přivírají oči

Že muže zajímá pouze sex? Tohle tvrzení není úplně od věci! Podle britské studie se jedná o pouhé konstatování faktu! O problémech ve vztazích ženy chtějí mluvit, aby je vyřešily. Muži zase touží mít vše hotové a uzavřené bez mluvení. Aby se mohli milovat… Zákeřné? Ano.

Studie z Británie zveřejněná v deníku Daily Mail, opřená o názory psychoterapeutů angažující se pro psychologickou organizaci, mluví za vše! Když se nad partnerskou dvojicí stahují mračna v podobě nějakého problému, první, kdo to chce řešit a hlavně vyřešit, jsou ženy!

Partnerky? Vnímavější! 

Dámy hledají první pomoc nejdříve u partnera, od kterého žádají otevřenost a komunikativnost. Když u protějšku neuspějí, bez studu si jdou nechat poradit od experta a navštíví nějakou z poraden. A muži? Ti zaregistrují, že vztah krachuje, až v momentě, kdy si jejich milá balí kufry! Proč to nechají dojít až tak daleko a proč nejsou schopni rozpoznat nebezpečí odcizení dřív?

Muži nechtějí mluvit, chtějí sex! 

Velkou úlohu v nasazení „růžových brýlí“ sehrává ješitnost! Silné pohlaví krach vztahu či vleklé problémy vnímá jako osobní selhání či slabost. Málokterý jedinec z mužských řad si otevřeně dokáže přiznat chybu. A proto se všem druhům vztahové terapie pánové vyhýbají jako čert kříži! Když už přece jen sleví ze svých nastavených zásad a nějakého odborníka na základě nátlaku své partnerky navštíví, nezajímá je postupné řešení problému krok za krokem.

článek

Tak trochu „jiné nastavení“

Od profesionálů čekají jasné pokyny, co mají dělat, aby bylo všechno mluvení o starostech a nepříjemnostech co nejdříve za nimi a oni se zase mohli vrátit do ložnice a věnovat se svojí nejoblíbenější činnosti. Ne, není to sledování televize, je to sex! Přesně tohle vědci zdůraznili!

Drazí pánové, trable jen tak nezmizí samy od sebe a nic nejde vyřešit v minutě. Ani Bůh nestvořil svět přes noc, no ne? Jenže jen těžko lze naučit „starého psa novým kouskům“.

„Ženy hledají v poradnách více komunikace a porozumění, při sezeních se snaží provést detailní revizi svého vztahu. Muži mají ke všemu velmi praktický přístup, touží mít všechno co nejdřív za sebou,“ nechává se slyšet David Wilkins, autor studie, britský psycholog a odborník na vztahy. Co tenhle odborník radí?

Motivace k terapii? Sex! 

Podle experta, pokud chce žena se svým partnerem otevřeně mluvit o svých trápeních před vyškolenými odborníky, má jako motivaci zvolit příslib sexu! Jedině tak se setká s úspěchem! Zní to jako vydírání? Uznáváme, trochu ano, ale…

Jak zpracovat muže?

„Někdy je pro muže hnací silou, která je vede na terapii to, že budou s partnerkou více komunikovat, což povede k dalšímu a lepšímu sexu,“ říká na svou obhajobu David Wilkins. No, taky odpověď! A argument, který je třeba přednést ihned po tom, co se doma zmíníte, že při debatě o vás dvou chcete mít naslouchače…

Akorát zbývá zamyslet se na jednou veledůležitou otázkou. Co by si silné pohlaví bez toho něžného počalo? Kdyby na palubě Titaniku byly pouze ženy, pravděpodobně by se zabránilo katastrofě, protože by zakročily ještě dřív, než by se začal potápět! A možná proto Titanik dopadl tak, jak dopadl. Muži si jistě, již s vodou po kolena, říkali, že se vlastně nic neděje!

A jak řešíte vy problémy ve vztahu? Motivujete svého partnera sexem, nebo to považujete za sprosté vydírání, které do vztahu nepatří?

Foto zdroj: profimedia.cz

22.5.2014 12:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist