5 nejčastějších mužských lží! Znáš je?

Kolikrát ti za den zalže? Minimálně třikrát! A víš, v čem? Můžeš hádat. Anebo ne, spekulacím je konec. Tohle je 5 nejčastěji používaných lží, kterými muži krmí ženské uši.

Od dětství nám rodiče vtloukali do hlavy, ať říkáme pravdu za každých okolností. Jenže tahle cenná rada do života se jaksi neuchytila. U nikoho! Průměrný muž vyloženě kecá třikrát za den. V čem hlavně?

Lež č. 1: „Jdu na jedno!“

Scénář pátečního večera. Nejdřív ti tvůj partner s provinilým výrazem oznámí, že jeho kámoš je na dně z rozchodu a musí to s ním jít probrat. Namluví ti, že si dá jedno pivko a pošustí domů. Maximálně za hodinku a půl je zpátky. Potom se s tebou podívá na Sex ve městě. Jako odměnu, že chápeš to rozpoložení onoho přítele v nouzi.

Kde je pravda? Zachránce zhrzených duší ví přesně, že u jediného půllitru celá akce rozhodně nezůstane. Naopak. Nově nabitá svoboda se přece musí zapít. Proto ho ráno přitáhnou cizí lidi bez jedné boty, s prázdnou peněženkou a s opicí na zádech. Jako kdybyste oba předem netušili, jak tahle záchranná mise skončí.

Lež č. 2: „Vím, kde jsem!“

Už ti začíná být podezřelé, že vaše auto dvakrát projelo stejnou vesnicí, minulo stejnou značku a dokonce se ocitlo u stejné benzínky. Tenhle bludný kruh trvá dvě hodiny a atmosféra začíná houstnout. Navíc hrozí, že dřív než dojedete do cíle, propadne na vozidle technická. Ale o co jde, tvůj kocour to tady přece zná jak svý boty…

Kde je pravda? Samozřejmě se tvůj miláček spoléhal na navigaci v mobilu, ale nejdřív nebyl signál, nakonec došla i baterka. Tápe, ale nechce být za trubku! Takže dokud nedojde benzín, nebo se někoho nezeptá na cestu, bude se tvářit jako king, který schválně projíždí krajinu několikrát. Ach, ta ješitnost!

Lež č. 3: „Moje máma tě má přece ráda!“

Ježíš, už od pondělí máš depresi z víkendové návštěvy tchyně a nejradši bys ses narychlo někde nakazila prasečí chřipkou. Všechno lepší, než vstoupit do jámy lvové a poslouchat ty řeči o tom, jak špatně se staráš o jejího synáčka. Ke všemu moc utrácíš a neumíš ani vařit svíčkovou. Co jsi to za člověka?! A manžel ti stále tvrdí, jak moc tě jeho máma miluje.

Kde je pravda? Není možné, aby si tvůj přítel nevšiml nevraživých pohledů jeho matky, ani nemístných narážek na tvou adresu. Chce jen udržet klid na všech frontách, takže bude donekonečna tvrdit, že sis něco špatně vyložila. Taky ti trailer z filmu Příšerná tchyně ledacos připomíná?

Lež č. 4: „Sekne ti to, ale bude ti zima!“

Máš nové luxusní šaty, kam by se nevešel už ani gram tělesného tuku navíc. No co, dostala jsi v práci odměny, tak proč si neudělat radost a nepořídit si něco proklatě sexy? Vnady nenápadně koukají z výstřihu a rudá barva ti jde k pleti. Je čas vyrazit na dámskou jízdu!

Kde je pravda? Tvůj milenec si je vědom, že v tomhle kousku přitáhneš pozornosti víc než kdejaká celebrita. Cítí se ohrožen zástupem potenciálních ctitelů. Byl by nejradši, kdybys na sebe vzala rolák a péřovou bundu. Jé, on žárlí, není to roztomilé? A svádí to na nepřízeň počasí, aby se neřeklo!

Lež č. 5: „Právě jsem se chystal uklidit!“

Jasně, přijdeš domů po celém dni utahaná jak vozík v supermarketu. To poslední, co bys chtěla vidět, je učiněná apokalypsa. Přismahlá pánev od míchaných vajíček. Drobky z chipsů na stole. V koupelně se válí nějaký kousek oblečení, který už se jako čistý rozhodně tvářit nemůže. Včetně nevábně vonících ponožek! No, vrátila ses zrovna ve chvíli, kdy se chystal velký úklid. Kecy v kleci!

Kde je pravda? Ani omylem nebylo v plánu umýt po sobě kuchyň. Oblečení na podlaze čekalo na tvou ruku, která ho dopraví do koše na prádlo. A kdybys toho náhodou měla málo, přetéká i odpaďák. I když je to pro muže fascinující jev, není bezedný. Co naplat, musíš se smířit s tím, že tenhle pohled čeká na jednu ženu z milionu. A ty to holt nejsi!

Která mužská lež ti přijde jako nejhloupější? Máš ještě nějaké lepší v zásobě? Poděl se o ně s námi v diskuzi.

Foto zdroj: shutterstock.com

29.2.2016 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist