Jak a čím muži ničí vztahy? Těchto 6 hříchů ženy nenávidí!

Chyby dělají všichni. Některé jsou bez následků, jiné mají na partnerské vztahy skoro drtivý dopad. Které? Známe ty největší, kterých se dopouštějí muži! Je jich šest a možná ohrožují i vaši lásku!

Najít partnera naladěného na stejnou vlnu není jednoduché. A když už se objeví, zdaleka není vyhráno. Vždyť každý jistě zná ta nedorozumění, která se ukazují až po delší době. Jaká? Těchto šest věcí ohrožuje devět partnerství z deseti!

1. Nereaguje ani na světlo

Na otázky, jestli půjdete na procházku, večeři nebo do kina, se vám dostávají odpovědi typu: Nevím. Možná. Jak chceš ty…Tak tady bliká výstražné znamení!

Může se totiž stát, že za chvíli budete mít nulové iniciativy partnera plné zuby a začnete podnikat něco sama, nebo se svými vrstevníky. A to je začátek konce! Nemít žádné společné zážitky a dobrodružství? To není zrovna vizitka fungujícího vztahu!

Kdo to zná? „Ten můj byl vždycky takový akční, ale po pěti letech vztahu začal mít ke všemu laxní přístup, a to mi začalo dost vadit,“ říká třicetiletá účetní Jitka s tím, že musela partnerovi pohrozit. „Pokud se nesrovná, rozejdeme se,“ dodává.

2. Utíká před hádkami 

Řešit spory po italsku, když vzduchem létají talíře, na to nemá každý náturu, ale sbalit se a jít do hospody za kamarády? To taky nevěstí nic dobrého! V každém zdravém vztahu si oba zúčastnění umí o problémech otevřeně promluvit a najít kompromis, který bude vyhovovat oběma stranám. Pokud vy chcete věci vyřešit, ale jste na to sama, neříká se tomu partnerská souhra.

Kdo to zná? „Když bylo třeba si o něčem vážně promluvit, můj přítel radši utekl,“ vzpomíná dvaatřicetiletá sekretářka Marcela a dodává: „Nemusím snad ani říkat, jak tohle celé za pár měsíců dopadlo.“  

3. Vyžaduje přehnanou péči 

Ano, starat se o někoho v dobrém i zlém, to k lásce patří, ale všeho moc škodí! Není dobré, když si muži pletou svoje přítelkyně s matkami, které jim v dětství utíraly rýmu! Pokud vaše polovička není schopná vynést koš, občas umýt nádobí a zásadně nechává špinavé prádlo ležet na podlaze, je pochopitelné, že vám to přerůstá přes hlavu. Máte vedle sebe chlapa, nebo děcko? Toť otázka!

Kdo to zná? „Tomáše jsem milovala, ale pouze do té doby, než mi začal vousy klepat do umyvadla a ani si po sobě neumýval záchod! Nejhorší bylo, jak nereagoval na moje připomínky,“ říká sedmadvacetiletá barmanka Jolana.

článek

4. Nechává si do všeho mluvit 

Učený z nebe nespadl a je naprosto přirozené, když jeden požádá o radu druhého. Jenže i tohle se může pěkně vymknout kontrole! Radí mu otec, aby se vrátil ke své bývalé, protože uměla vařit lépe než vy? Mlčky přikyvuje, když mu jeho kamarád tvrdí, že správná ženská by měla zůstat u plotny a nebudovat kariéru? Nic není horší než muž bez názoru!

Kdo to zná? „Ten můj potřeboval s kamarádem rozebírat všechno. Vždycky potřeboval názor někoho jiného. A bylo jedno, jestli se jednalo o moje spodní prádlo nebo náš společný milostný život,“ vzdychá si šestadvacetiletá poštovní doručovatelka Petra.

5. Potřebuje si něco dokazovat 

Hoď kamenem, kdo jsi bez viny. Každý si někdy rád zaflirtuje, ale všechno má svoje hranice. Pravidelně se ujišťovat přes sociální sítě nebo textové zprávy, že jste stále atraktivní, to může se vztahem zamávat. Je to případ i vašeho partnera? Jak dětinské!

Kdo to zná? „Můj manžel pořád vyhledával kontakt s kde kým. Dokonce i v noci mu chodily textovky,“ stěžuje si pětatřicetiletá učitelka Agáta s tím, že tyto dlouhodobé neshody vedly k rozchodu

6. Začíná lenivět 

Kde jsou ty doby, kdy každý večer proběhla romantika zakončená milováním u svíček? Teď místo toho obleče tepláky a rozvalí se na gauči. A ještě si vás pošle pro pivo! Není se čemu divit, že takovou situaci rozhodně nemůžete nazvat příjemnou! Už vás má jistou, proto se mu nechce běžet do květinářství pro růže, ani si ráno přivstat a překvapit vás snídaní do postele. Jak tohle ale může skončit?

Kdo to zná? „Přesně takhle to vypadalo u nás, ale já svého muže párkrát překvapila novým prádlem nebo dobrou večeří. Naštěstí mu to došlo a začal mi to vracet,“ říká devětadvacetiletá kadeřnice Romana.

Kéž by té empatie ve vztazích bylo čím dál víc! A proč se doma hádáte vy? Vadí vám nepořádek nebo partnerova laxnost? 

Foto zdroj: profimedia.cz

19.9.2014 12:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist