Sedm signálů, že tvůj vztah neklape

Každý vztah se mění, a jako na začátku to být nemůže. Ale jestli spolu netrávíte volné chvíle, mluvíte jen o praktických věcech a do postele chodíte už jen spát, měla by ses zamyslet nad tím, jestli není potřeba na vztahu zapracovat. Těchto sedm signálů ti naznačuje, že tvůj vztah neklape.

proc-to-neklape-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Říkáš si, že jde jen o přechodnou fázi, pokud se něco v partnerství nedaří, a že tvůj vztah je stoprocentně v pořádku, i když sem tam má mouchy? No někdy nevidíme, že se něco porouchalo a že náš milostný život má vážné trhliny. Všímej si proto signálů, které ti dávají jasně najevo, že se něco děje.

1. Žádné společné večery

Na kávě s kámoškou si libuješ, jak je tvůj partner tolerantní, že nemá řeči ohledně toho, jak jsi téměř každý večer někde pryč. I ty mu dáváš volnost a div ho nevyháníš do hospody nebo na squash, abys mohla mít obývák jen pro sebe. Občas je zdravé užít si chvilku klidu, ale pokud se už dlouhodobě cítíš lépe sama než s ním, je někde chyba. Zkuste si o tom promluvit a naučit se volné chvíle spolu opět trávit.

2. Chuť na sex téměř nulová

Tak jasně, po nějaké době se v každém vztahu vášeň vytratí a to důležité, co mezi vámi je, už dávno nemá s postelí nic společného. Ale i vztahoví poradci se shodují na tom, že intimita mezi partnery je důležitá. Nemusí jít o žádné výbuchy vášně, ale milovat byste se měli. Je jedno, jestli máte sex třikrát do týdne nebo jednou za čtrnáct dní, ale důležité je, že na sebe máte stále chuť. Pokud totiž stále toužíš po svém muži, je to dobré znamení. Ale když ve vztahu něco nefunguje, ženy často nedokáží svého partnera ani políbit, natož se s ním milovat. Nechuť k sexu je indikátorem, že něco není v pořádku.

3. Bez humoru

Neříkáme, že v každém vztahu se musí ti dva smát, až se za břicho popadají, ale pokud jste pořád jen vážní, je to začátek konce. Jestliže se už nedokážete spolu ani zasmát, pravděpodobně se od sebe odcizujete. Právě společný humor je koření každého vztahu, a někdy nezbývá nic jiného, než se tomu všemu zasmát, ale když je u vás pořád pohřební nálada, tak jeden z vás brzy uteče.

4. Zmizela konverzace

Je nám jasné, že už spolu neprokecáte dlouhé hodiny jako kdysi na prvních schůzkách při víně. Jenže to neznamená, že se vaše konverzace omezí na tři věty: „To byl zase v práci den“, „k večeři bude párek“ a „zítra jdeme k našim“. Bohužel mluva mizí jako první, a to dokonce dříve než sex. Partneři, kteří si už nemají co říct, spolu dlouho nevydrží.

5. Už se nechápete

Jiné zájmy a názory jste měli od začátku, a nikdy vás to netrápilo. Jenže poslední dobou chybí pochopení pro ty jiné koníčky? Tak to je špatné. On kroutí hlavou nad tím, že každé ráno medituješ a ty nedokážeš pochopit jeho posedlost kofeinem a už vůbec ne ty věčné večírky plné alkoholu. On zase přestal být v noci tichý a opatrný, když se vrací pozdě z hospody, protože mu je už dávno jedno, že tě budí. Neumíte se navzájem utěšit, protože problémy toho druhého jsou vám na hony vzdálené a už nemáte snahu se aspoň pokusit toho druhého pochopit.

6. Plánujete sólo

Možná sis nepřiznala, že už ho nemiluješ, ale tvoje plány mluví za vše. Když přemýšlíš o tom, co budeš dělat za pět let, jeho osoba se z této vize nějak vytrácí. Vidíš se v pěkném domě se zahradou, máš několik dětí a psa, ale tvůj současný partner tam chybí. Zkrátka si nedokážeš představit, že tohle je už navždy. I on se pouští do projektů, které by měl nejdříve probrat s tebou, ale jaksi na to zapomněl. Například, že v práci přijal povýšení, které s sebou nese i změnu bydliště. Možná potom konečně dojde na lámaní chleba, a ty se s ním neodstěhuješ.

7. Poohlížíte se jinde

S tím také souvisí to, že se už oba chováte jako byste byli single. Sice ho nepodvádíš, ale tvoje gesta a chování před jinými muži mluví samy za sebe. Oba se tváříte tak, že vůbec nejste zadaní. Dokonce si necháváte otevřená zadní vrátka u těch, kteří vás pozvali na rande. No a pokud jsi vdaná, tak ti vůbec nevadí, když na tebe někdo zavolá „slečno“, nemáš vůbec tendence kohokoli opravovat, že jsi přeci vdaná paní.

A jak to máš ty, když se ti hroutí vztah, všímáš si signálů, které ti napovídají, že něco není v pořádku? Nebo ti vše dojde až poté, když je pozdě?

Foto: Shutterstock.com

18.1.2021 2:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist