Nesnášíte jeho přátele? Netrapte se tím!

S každým partnerem si do života mimo jiné pouštíme také nové lidi. Jeho rodinu, známé a blízké přátele. Nesedla jste si s těmi, se kterými váš přítel tráví volný čas? Nezoufejte a vyřešte to kompromisem!

Kdy to může skřípat?

Těžší situace nastává například, když po boku partnera vystřídáte jeho dlouhodobější známost. S tím má zkušenost osmadvacetiletá Radka: „Jirka měl přede mnou šestiletý vztah a jeho přátelé byli samozřejmě na jeho partnerku zvyklí. Když mě mezi ně poprvé přivedl, necítila jsem se dobře. Myslela jsem si, že to bude jen záležitost rozumně dlouhé doby a že si s jeho kamarády k sobě najdeme cestu. Bohužel se tak nestalo ani po několika letech a já už jsem to vzdala.“ Složitější to bývá také v případě, kdy partnera s přáteli těsně spojuje koníček, kterému právě neholdujete. Své o tom ví i dvacetiletá Dana: „S Jakubem jsme spolu chvilku, ale už vím, že do jeho vodácké party nezapadnu. Vodu nemám ráda a nejsou mi ani sympatičtí jeho přátelé, kteří s ním toto nadšení sdílejí. Připadají mi prostě nějak jiní.“

Jak to vyřešit?

Z obecného hlediska mohou nastat zejména dvě situace, pojďme se podívat, jak je řešit tak, abyste si s klidem mohla říci, že jste pro dobré vztahy udělala maximum.

Nemáte je moc ráda, ale oni vás berou – to je ten lepší případ. Nemusí tam být z vaší strany hned přímo nenávist, jen si s těmi lidmi třeba nemáte co říct, necítíte se s nimi ve své kůži nebo prostě nemáte chuť jim věnovat volný čas. Na druhou stranu od nich necítíte žádné negativní postoje, a víte, že vás respektují nebo vždy rádi vidí.

  • Uvědomte si, že získat přátele v pozdějším věku, není tak jednoduché. Nenuťte se tedy do toho a nechte všemu volný průběh. Třeba si vaše sympatie ještě získají. I když už se z těchto lidí pravděpodobně stanou jen vaši společní známí, s někým můžete ještě těsnější kamarádství postupem času navázat.
  • Zkuste se zapojit alespoň do nějakých společných aktivit, sdílené zážitky vytvářejí pouta.
  • Promluvte si o svých pocitech s přítelem a najděte způsob, jak se s jeho přáteli budete vídat oba, a kdy s nimi může být jen on sám, když se vám nebude chtít být v jejich společnosti.
  • Čas každého člověka je drahý a neměli bychom ho trávit s lidmi, se kterými nám není dobře. Ubírá to životní energii.
  • Rozumné kompromisy dokáží vyřešit hodně.

článek

Nesympatie jsou vzájemné – i to se bohužel často stává. Nesedí vám jeho přátelé a ani oni vás nemají dvakrát v lásce. I když vám to pravděpodobně nedají najevo jako malé děti, můžete to vycítit.

  • Je dobré se ujistit, jestli si přece jen neberete některé věci osobně a nejste moc vztahovačná. Pokud ne, moc řešení se sice nenabízí, ale přeci jen něco se udělat dá.
  • Zkuste si alespoň s některými vyjasnit, co se děje. Není dobré ztropit někde na společné akci scénu, ale třeba si postupně s každým promluvit.
  • Dejte si od nich chvilku pauzu, vzájemný odstup pomůže a možná za nějaký čas najdete společnou řeč.
  • Nebraňte příteli, aby se s nimi vídal, ale vysvětlete mu, že o to nestojíte, nemá cenu se na něco vymlouvat a mlžit.
  • Pokud se nic nezmění ani v průběhu let, berte to tak, že tihle lidé do vašeho života jednoduše nezapadají.

Radka to vyřešila tak, že si připustila, že lepší už to nebude. Vždy Jirkovi řekne, ať přátele pozdravuje, užije si dobrou zábavu, na jejich grilování mu klidně připraví pohoštění, ale sama vyrazí třeba někam s kamarádkou. „Už se tím nebudu trápit. Jirku to ještě občas zamrzí, ale pochopil to.“ Dana si ještě zkusí k Jakubovým přátelům najít cestu, ale jak sama říká: „Buď to vyjde, nebo ne. Nechci o Jakuba přijít, ale nemusíme přeci trávit všechen čas společně, i když na začátku vztahu to často tak bývá.“

Jaký máte vztah s přáteli vaší drahé polovičky vy? Stali se z nich i vaši přátelé, nebo to skřípe? Napište nám vaše zkušenosti…

Foto zdroj: profimedia.cz

28.8.2013 12:00| autor: Lenka Šimková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist