Nejhorší zvyky kolegů v práci. Čím nás dohánějí k šílenství?

Když váznou vztahy na pracovišti, není to žádná hitparáda. Ale co taky čekat, když jeden spolupracovník masturbuje, druhý krade obědy a třetí surfuje po internetu? Žádný div, že kolegialita je v úpadku!

nejhorsi-kolega-titul-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Skvěle vycházet se svými kolegy? Jo, tak to by brala drtivá většina pracující populace. Otázkou však je, jestli jde tohle zbožné přání vůbec zrealizovat. Když se nejnovější psychologický výzkum zaměřil na to, proč jsou moderní zaměstnanecké vztahy tolik napjaté, úplnou náhodou vyšlo najevo, že spousta jedinců dohání svým chováním ostatní spolupracovníky k naprostému šílenství. Proč si lidé, kteří spolu vytvářejí hodnoty X hodin denně, často nemohou přijít na jméno?

Výdělečná činnost jako něco hodně o nervy

Američtí psychologové si na pracovní „atmošku“ důkladně posvítili. Oslovili dva tisíce dobrovolníků z různých oborů, pozic i věkových kategorií. Všichni respondenti se pak výzkumníkům svěřovali, jak se během „šichty“ cítí, co by se tam dalo zlepšit, popřípadě jaké skutky kolegů jim v poslední době zvedly mandle. Málokdo by předpokládal, že právě poslední otázka bude tak ožehavým tématem. Profesní zážitky některých dotazovaných byly totiž jako vystřižené z červené knihovny! Co se za zavřenými dveřmi kanceláří dneska děje? No to bys nevěřila…

Porno i vlastní uspokojení? Relax jak má být!

Téměř polovina zúčastněných se vytasila s tvrzením, že ji někdo nachytal přímo v akci, tedy během masturbace, nebo alespoň při sledování porna. Kde přesně to bylo, a jak moc může být nebezpečné dotýkat se společné kopírky, to v zájmu kolegiality raději zamlčela. Když se na základě tohoto skandálního odhalení experti pídili po tom, kolik odvážlivců běžně provozuje sex na pracovišti, z výpovědí došli k názoru, že se jedná o minimálně 25 % pracantů. Důvod? Tak ten se ví taky – pro mnohé je to parádní způsob, jak vypustit ventil a zbavit se nahromaděného stresu. Co dalšího kromě „čuňačinek“ se při výkonu povolání neodpouští?

Nezevluj, nezírej a nemluv!

Čtvrtina dotazovaných bez obalu práskla, že kamenem úrazu je lenost „netáhlů“, která je příčinou častých přesčasů. Jedna ze tří žen si pořádně postěžovala na to, že na ni spolupracovník přehnaně civí, má nemístné a dvojsmyslné poznámky – a navíc ji svléká očima, kvůli čemuž se nemůže na nic soustředit. Něco jako harašení? Přesně! Zbylé výpovědi vykreslující urážlivé chování při tvoření kariéry se točily kolem lustrování sociálních sítí v pracovní době, přehnané angažovanosti některých nadšenců a ledničky – velkým jablkem sváru.

Pomoc, někdo mi sežral sendvič!

Pravidlo číslo jedna, jak nekazit zaměstnaneckou morálku? Nikdy chlapovi nekrást jídlo. Pánové jsou na to velice hákliví. Většina jich v dotazníku uvedla, že nic je nevytočí tolik, jako když jim zmizí oběd – bez svědků a beze stopy. Záhada gastronomického trojúhelníku někdy vyvede okradené z míry na tolik, že mají po náladě až do večera. To se pochopitelně odrazí na celkové atmosféře, mezilidských vztazích i produktivitě. A je to venku. Tento průzkum opět prohloubil rozdíl mezi pohlavími. Ženám nejvíce vadí, když je v práci někdo „očumuje“, muže zase drásá prázdný žaludek!

A jaké chování kolegů dokáže zvednout ze židle právě tebe? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem, těšíme se příspěvky. Pokud jde o nás, my bychom asi vyčinili každému z tohohle videa… Omrkni, jak vypadá práce „v zápřahu“!

A mrkni do galerie, někdy má člověk za kolegy taky pěkné vtipálky. To se pak v práci rozhodně nenudí…

Foto: Shutterstock.com, facebook.com

3.1.2018 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist