Nejčastější výmluvy, kterými se snažíme vyvléct z manželských povinností

Ať hodí kamenem, kdo se někdy z milování nesnažil vykroutit pomocí milosrdné lži týkající se bolesti hlavy. Jenže pozor, v kurzu jsou i jiné vytáčky! Vedou obavy ohledně zdraví, nesnesitelný hlad nebo alkohol!

sex-2-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Jen máloco je zkoumáno tolik jako sex a jeho „vedlejší účinky“. Experti dosud zjistili třeba to, že posiluje imunitu, snižuje stres, tlumí bolesti hlavy a zlepšuje spánek. Smyslná dávka intimity prý také podporuje kardiovaskulární systém, zatímco přeje štíhlým křivkám a pružné pokožce. Nezřídka se objevují i názory, že pravidelné milování má přímý vliv na dlouhověkost, neboť do jisté míry „omlazuje“ buňky. Přestože uvedené benefity vypadají hodně slibně, fyzické projevy lásky paradoxně pomalu a jistě mizí z ložnic.

Erotický půst jako nová móda?

S trochou nadsázky by se dalo říct, že aktivní milostný život je na seznamu pohřešovaných. Alespoň tak to naznačuje nedávná americká studie zveřejněná v magazínu Archives of Sexual Behavior. Z jejích závěrů totiž vyplývá, že v současné době mají lidé devětkrát méně sexu než před deseti lety. Netýká se to však jen svobodných jedinců bez závazků, protože prudký pokles frekvence pohlavních aktů je zaznamenán i u sezdaných dvojic.

Temná stránka hospodářské krize

Tento fakt potvrzuje jiný průzkum, tentokrát uskutečněný britskou Londýnskou univerzitou, přičemž příčinou je dle tamních specialistů neustále se zhoršující hospodářská krize, nátlak společnosti i pracovní vypětí. Pravdou tedy je, že partneři se nazí v posteli setkávají víceméně příležitostně. Ovšem argumentů, jež je z manželských povinností oprostí, mají v rukávu stále dost a dost! Které patří mezi ty nejpoužívanější?

Sorry jako, jsem grogy

Podle britského serveru The Conversation mají nejčastější vytáčky co dočinění se zdravím, na jehož chatrnost se vymlouvají především muži. Ti před prahem ložnice mnohdy couvají se slovy, že se obávají následných srdečních obtíží, infarktu nevyjímaje. Jejich další milosrdnou lží bývá i potřeba odpočinku po náročném tréninku, což zní hodně věrohodně. Obě pohlaví pak svou nechuť k vášnivému povyražení neváhají „svalit“ na pocity vyčerpanosti, permanentní stres, ospalost nebo špatnou náladu. Co dalšího klade imaginární překážky něžnému mazlení, které vygraduje do bouřlivého vyvrcholení?

Ach ta migréna

Ano, v hitparádě nepravd samozřejmě nechybí ani bolest hlavy, jež patří mezi takřka legendární užívané „výhybky“. Výše zmíněný server rovněž sděluje, že poměrně velké procento falešníků svou sexuální indispozici svádí také na hlad, nízké sebevědomí spojené s tělesnými proporcemi, a v neposlední řadě i na větší konzumaci alkoholu. Ta dokáže milencům nepěkně „zatopit“ v podobě nevolnosti či neschopnosti erekce, popřípadě pořádné dávky nově nabité upřímnosti. Co si budeme povídat, jsou situace, kdy je otevřená zpověď týkající se (ne)dovedností spolunocležníka nekompromisním zabijákem vášně.

A co ty, jakou výmluvou ses někdy z milování vyvlékla právě ty? Sděl nám to v diskuzi pod článkem, těšíme se na příspěvky.

foto-zdroj: shutterstock.com

9.9.2019 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist