Signály, díky nimž poznáš, že s ním to klapat rozhodně nebude

Máš za sebou rande a přemýšlíš, jestli kývnout i na další? Nebo už spolu nějaký ten pátek chodíte, ale nejsi si jistá, jestli je on ten pravý? Tady máš deset signálů, díky nimž poznáš, že vám to fungovat nebude. Jaké to jsou?

couple-1-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Vztahy v dnešní době málokdy vyjdou a většinou končí rozchodem. Proto je nám jasné, že se i ty ptáš, jestli ti to tentokrát klapne. Máme pro tebe deset signálů, které ti ukáží, že to bude drhnout.

Je sebestředný

Tak co si budeme povídat, lehce sebestředný je téměř každý muž, ale musí být nějaká hranice. Jestli mluví stále jen o sobě, je to jasný signál, že se máš otočit na podpatku a zmizet. Se sobcem se totiž žije opravdu špatně, a pokud tvůj nový objev řeší jen sebe, nebude ve vztahu pak na tebe místo. A jednou přeci plánuješ děti, ne? A to s člověkem, kolem kterého se točí svět, jde opravdu těžko.

Nefunguje chemie

Je milý, hodný a má tě rád? Tak tohle je na základ vztahu opravdu málo. Je nám sice jasné, že už ti dávno není patnáct, a tak tvé nároky jsou už jiné než jen to, aby měl neodolatelně hluboké oči, ale i tak by tam nějaká ta chemie být měla. Těžko budeš uléhat vedle chlapa, který tě nepřitahuje. S takovým člověkem můžeš klidně kamarádit, ale milostný vztah na tom nestav.

Jste až moc rozdílní

Protiklady se prý přitahují a není samozřejmě úplně nutné, abyste měli na všechno stejný názor. Ale v něčem byste si rozumět měli. Můžete se neshodnout ve spoustě věcí, ty můžeš milovat špagety, on kebab, ty si můžeš myslet, že po smrti něco je, on může být zapřisáhlý ateista, a přesto vám to může klapat. Ale jestli je on sportovcem tělem a duší, lítá si všude po světě a ty chceš mít klid na chatě, je pravděpodobné, že se vaše cesty stejně rozejdou.

Nesměješ se s ním

Humor je kořením každého vztahu. Jestli jsi s ním strávila už pět schůzek a stále neslyšel tvůj smích, tak to nevypadá moc dobře. Neříkáme, že musíš mít za chlapa veselou kopu, ale se smíchem jde všechno lépe. Pokud máte rozdílný smysl pro humor, časem vás to oba začne štvát a vaše společná domácnost se promění v zapšklou a smutnou kobku.

Máte odlišnou představu o budoucnosti

Říká se, že láska hory přenáší, ale praxe bývá jiná. Jestli ten tvůj mluví o tom, jak se jednou přestěhuje do New Yorku a ty sníš o malebném domku na jihu Čech, je před vámi problém, který budete muset jednou řešit. Jestli se k tomu přidá i rozdílný názor na děti, čeká vás nelehká situace. Nečekej, že když ti už řekne, že nechce mít děti, že je jednou chtít bude. Je to sice možné, ale co když ne? Zamilovanost je jedna věc, ale praktičnost ve vztahu je taky nutná.

Má svou vizi o budoucí ženě

Tedy pokud tu představu splňuješ, tak je to ok. Ale jestli je například přesvědčený, že jeho budoucí žena bude denně vařit a starat se o domácnost a zapomene jednou pro vždy na dýchánky se svými kámoškami, zatímco ty chceš být stále nezávislá žena, co si zajde jednou týdně na víno, budete řešit nejeden konflikt. Možná tak může být vychován, nebo mu představu o ženách určuje víra, ale jedno je jisté, měli byste vědět, že ty se nezměníš a on svůj názor taky ne.

Ztrácíš své přátelé i zájmy

On je středobodem tvého vesmíru a nic ostatního tě nezajímá? Tohle není dobrý start do vztahu. Pokud jsi odstřihla své přátelé a scházíš se jen s ním a jeho kamarády, za čas ti budou ti tví chybět. Někdy přes samou zamilovanost nevidíme, že ztrácíme sami sebe a kašleme na své zájmy. Jenže tohle nemůže klapat do nekonečna. Pokud tě ten tvůj doslova pohltil a uzurpuje natolik, že ani nemáš chvíli na víno s kámoškou, je pravděpodobné, že jednou prohlédneš a takto nezdravý vztah to nevydrží.

Neklape to v posteli

Rozumíte si, je vám spolu dobře, smějete se spolu a těšíte se na další rande. Akorát to má jeden háček. V posteli už to taková sláva není. Neznamená to sice, že máte definitivně červenou a musíte se rozejít, ale sex je prostě ve vztahu důležitý. Nemusíš ale věšet hlavu, možná vám to v posteli neklape třeba jen proto, že se oba stydíte říct, co vám vyhovuje a co opravdu chcete. Ale pokud se snažíte, jak jen to jde, víte o svých potřebách vše, a stejně je vášeň v posteli na bodu nula, dříve či později se jeden z vás porozhlídne jinde.

Až příliš často se rozcházíte

Máte doma Itálii, každou chvíli jste od sebe a rozešli jste se už tolikrát, že to ani nepočítáš? Takhle se nedá žít pořád. Buď si jednou pro vždy promluvíte, a pokud to nepomůže, budete si muset přiznat, že to nefunguje. Když je ti dvacet, tak jsou občasné rozchody možná ještě únosné, ale časem budeš přeci jen chtít cítit pevný přístav, notabene, když přijdou děti.

Oba máte zadní vrátka

Chodíte spolu, ale vlastně to ani jeden z vás nebere vážně. Oba máte otevřená zádní vrátka a když okolo vás někdo krouží, rozhodně mu narovinu neřeknete, že jste šťastně zadaní. Vlastně se chováte, jako byste byli single a stále čekáte, že se jednou objeví někdo, kdo pohne vaším srdcem. Tak počítej s tím, že dříve či později jeden z vás potká někoho jiného a bude po vztahu.

Zkušenosti čtenářek:

Renata (39 let): „Vzala jsem si muže, o kterém mé okolí vědělo, že není pro mě ten pravý. Já byla zamilovaná, tak jsem to neviděla, ale pravda byla, že mě od začátku uzurpoval a rozhodoval o mně. Kdybych tenkrát více sledovala signály, tak jsem si mohla ušetřit rozvod a tahanice o děti,“ stýská si Renata.

Jana (28 let): „Podle mě jediný ukazatel, jestli se ke mně hodí, je láska. Pokud ho miluji a on mě, není co řešit. Ale kdo ví, třeba za deset let budu mluvit jinak,“ směje se Jana.

Zdeňka (34 let): „Já si všímám hned ze začátku, jestli se ke mně chlap hodí, a jestli je pozorný a má mě rád. Nechci dopadnout jako moje máma, která celý život trpěla s mým tátou a fakt se k sobě nehodili. Ani spolu netrávili čas. Takže pokud cítím, že s tím chlapem nemám nic společného, jdu od toho. Možná proto jsem stále sama, ale až si vyberu, bude stát za to,“ má jasno Zdeňka.

Myslíš, že ke vztahu stačí láska nebo je dobré všímat si signálů, které ti mohou ukázat, jestli je on ten pravý pro život? Napiš nám do diskuze, jak to máš se vztahy ty.

foto-zdroj:shutterstock.com

19.9.2019 4:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist