Co se děje s tělem, pokud je delší dobu bez sexu?

V posteli to poslední dobou nějak vázne? Zaměř se na nápravu! Nebo snad chceš riskovat, že se ti zhorší menstruační křeče a definitivně tě opustí optimismus? Erotický půst také zvyšuje riziko nejrůznějších infekcí!

nedostatek-sexu-1-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

To, že aktivní milostný život je nadmíru důležitý, jsi za svůj život jistě slyšela nejméně stokrát. Ostatně, jak by tě tohle tvrzení mohlo minout! Vždyť odborníci neustále připomínají, že pravidelná dávka vášně posiluje nejen zdraví, ale i vzájemné soužití mezi partnery, proto se nevyplácí tuhle oblast života zanedbávat. Ze statistik navíc vyplývá, že nízké libido patří mezi nejčastější „populační problémy“, přičemž nechuť k fyzickému projevu lásky přiznává přibližně 40 % žen. A tím se dostáváme k zásadní otázce. Jak moc tělo ovlivňuje sexuální nečinnost? Člověk by prý měl počítat s těmito problémy.

Špatná nálada, stres a podrážděnost

Máš teď náročné období, které tvé nervy nezvládají zrovna nejlépe? Absence doteků a smyslného jiskření celou situaci dramaticky zhoršuje. Pravda je taková, že čím více se hrátkám v peřinách vyhýbáš, tím rozladěnější je tvoje psychika.

„Při milování mají lidé kontakt takzvaně kůže na kůži, což je hlavní způsob, který nás činí šťastnější. Doteky nám vzájemně zlepšují náladu a odolnost vůči stresu,” vysvětluje americká sexuální terapeutka Sara Cooper s tím, že bez takové blízkosti u mnoha lidí pocit celkové spokojenosti časem pomalu upadá.

Zhoršení menstruačních křečí? Ano, bohužel

Dle názoru některých expertů je „soukromá důležitá chvilka“ spolehlivým prostředkem, jak učinit menstruační cyklus snesitelnější a méně bolestivý. A to jako vážně! Co jen spolu mají tyhle dvě věci společného? Stále častěji se objevují názory, že při pohlavním styku dochází k větší stimulaci i prokrvení, což má příznivější vliv právě na možný výskyt křečí. Je tedy jasné, že z „erotického půstu“ nic dobrého nekouká!

Vysoký krevní tlak. Ani ten tě nemine

Vysoký krevní tlak se nevyplácí podceňovat, neboť podstatně nahrává kornatění tepen, ischemické chorobě srdeční nebo infarktu myokardu. Zkrátka a dobře, není to žádná sranda! O to vážněji a varovněji zní závěry studie skotských specialistů zveřejněné v magazínu Biological Psychology. V těch bychom se dočetli, že lidé, kteří jsou sexuálně zdrženliví, mají zpravidla vyšší hodnoty tlaku, což pochopitelně představuje vážné zdravotní komplikace. Tak tohle na klidu nepřidá.

Oslabená imunita jako nevyhnutelná záležitost

Chytíš každý bacil, který kolem tebe proletí? Možná je to tím, že se v ložnici (ani nikde jinde) vůbec nic neděje. Je vědecky prokázáno, že fyzický projev lásky navyšuje hladiny imunoglobulinu A, což je protilátka působící proti většině běžných infekcí. Tedy alespoň tak to tvrdí výzkumníci z americké Wilkes University, kteří tuto žhavou aktivitu vnímají jako zaručeného posilovače obranyschopnosti, jemuž může jen máloco konkurovat.

Co na tyto vedlejší účinky erotického půstu říkáš ty? Napiš nám svůj názor v diskuzi pod článkem, těšíme se na příspěvky.

Foto: Shutterstock.com

7.1.2022 2:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist