Sexuální pomůcky napříč světem: Jaké frčí v jednotlivých zemích?

Hračky do postele už nejsou nic zapovězeného, ba naopak, stále více lidí si s nimi užívá žhavé hrátky a nemůže si je vynachválit. U nás jednoznačně vedou vibrátory, ale co třeba v Japonsku a které pomůcky si berou do postele lidé v Americe? Nakoukli jsme jim pod peřinu…

eroticke-hracky-titul-1100x618.jpg Zdroj: profimedia.cz

Stále více párů dnes používá pro ozvláštnění sexuálního života erotické pomůcky. Každý národ má přitom jiné sexuální zvyky a preferuje jiné hračky. Zatímco Japonci mají v oblibě umělé panny, Thajky zase nedají dopustit na Venušiny kuličky. V českých ložnicích pak přední místo zaujímají vibrátory. V Alabamě je prodej erotických pomůcek dokonce nezákonný.

V Japonsku letí umělé panny a lidská chodidla

Země, jako Japonsko nebo Čína, jsou proslulé svými kuriózními vynálezy, mezi něž patří i rozmanité sexuální pomůcky. Největším hitem pro Japonce jsou stále umělé panny, které se svými výrazy v obličeji či pohlavními orgány často podobají skutečným ženám. Oblíbené jsou také nafukovací panny s obličeji slavných celebrit, jako je například Justin Bieber nebo Britney Spears. Vyznavači foot – fetišismu si zde mohou pořídit například umělá lidská chodidla ve všech barvách a tvarech, s nalakovanými nehty či ochlupením. Pro japonské muže jsou rovněž velmi atraktivní umělé panenské blány. Absolutní raritu pak představují smrduté houby s otvorem na penis, který vypouští pachy připomínající pot a laciný parfém. Tyto pomůcky simulují zpocené a zapáchající ženské pohlavní orgány. Uff, no proti gustu…

Česká populace vsází na vibrátory a lubrikanty

Ačkoliv stále nepatříme v porovnání s ostatními zeměmi světa k nejnáruživějším národům, doba se mění. Podle odborníků se totiž v posledních letech výrazně změnil postoj Čechů k erotickým pomůckám. „Evergreenem v českých ložnicích zůstávají vibrátory, které tvoří více jak polovinu z koupeného zboží. Aktuálním trendem jsou silikonové nebo tryskové vibrátory nebo vibrátory, které fungují na bázi podtlaku nikoli vibrací,“ řekl Adam Durčák ze sexshopu Růžový slon s tím, že v českých ložnicích se navíc v posledních letech začíná více experimentovat. To dokládá i zvyšující se zájem o nákup pomůcek, jako jsou umělé vagíny, roubíky, pouta a jiné vybavení ke svazování. Je jasné, že do českých ložnic vpadlo padesát odstínů šedi.

Thajsku vládnou Venušiny kuličky

V Thajsku je hojně rozšířen takzvaný sexuální turismus. Především muži jezdí do thajského městečka Pattaya, které je sexuálním turismem nejproslulejší, už od dob druhé světové války. Thajské ženy jsou známé svou pokorou a v neposlední řadě také svými silnými vaginálními svaly. Používání Venušiných kuliček či vaginálních činek se tak stalo běžnou součástí jejich sexuálního života. Kromě tradičních žen se v Thajsku poměrně běžně setkáš i s takzvaným kathoey, ti se obecně označují za třetí pohlaví. Jde o muže, kteří se dopují ženskými hormony, nechávají si vytvořit umělé poprsí, ovšem pohlaví si nechávají mužské. Na první pohled jsou od žen téměř k nerozeznání. Tak to by u nás asi neprošlo, co myslíš?

V Alabamě si legálně erotickou hračku nekoupíš

Zavítáme také do Ameriky. Tam mají celou hromadu kuriózních zákonů, které se týkají sexuálních praktik a chování a to napříč celými Spojenými státy. V jihovýchodním regionu, ve státě Alabama, je například zakázán prodej sexuálních pomůcek. „V případě ilegálního prodeje erotických pomůcek hrozí lidem při prvním prohřešku až jeden rok vězení a pokuta 8 000 dolarů. Pokud se jedná o druhý prohřešek, vystavuje se jedinec riziku odnětí svobody až na deset let,“ upřesnil Adam Durčák. Paradoxem je, že používání sexuálních hraček zakázáno není. Obyvatelé Alabamy si proto pomůcky často nakupují v jiných státech a dovážejí si je. Zatímco v Alabamě je protizákonné prodávat erotické pomůcky, v Texasu je zase ilegální, pokud nějaký občan vlastní více jak šest vibrátorů najednou.

Seveřané více experimentují venku

Přestože fenomén globálního oteplování bývá spojován spíše s životním prostředím, podle lékařů ze skandinávských klinik má dokonce vliv i na lidskou sexualitu, především u severských národů. Statistiky Univerzitní nemocnice v Helsinkách ukazují, že seveřanům se postupně mění sexuální praktiky. Norové, Švédi a Finové si vyrážejí užívat více sexu ven. S tím souvisí i nárůst zranění, které severští lékaři registrují. Pokousání hmyzem na intimních partiích nebo jehličí v přirození již není nic neobvyklého. Další raritou, kterou se například vyznačuje Švédsko, je volný nákup vibrátorů. Ten si mohou lidé zakoupit i v poměrně běžné lékárně. Záštitu nad prodejem vibrátorů převzal dokonce stát. Kdo ví, co tím sledují.

Jak jsi na tom s hračkami do postele ty?

Foto: Profimedia.cz

31.5.2019 4:00| autor: Redakce z dostupných zdrojů

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist