Chuť na sex. Kdy ji mají ženy a kdy muži?

Že na erotice není nic složitého? Pche. Je to právě naopak! Zatímco nositelky podpatků si ji chtějí dopřát v noci, „hlavy rodiny“ k ní inklinují v časných ranních hodinách. Jak tenhle oříšek rozlousknout?

chut-na-sex-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Ať se to někomu líbí, nebo ne, sex byl, je a bude neodmyslitelnou součástí vztahů a života. Ostatně, i vědci neustále poukazují na jeho blahodárné přínosy, přičemž nešetří cennými radami ohledně frekvence, doby trvání, polohy i místa pohlavního aktu. To aby zážitek byl co možná nejprospěšnější. Jenže! Ukázalo se, že ti z Marsu mají na ideální čas milování naprosto odlišný názor než obyvatelky Venuše, z čehož se klube pořádný problém. Jak tenhle střet zájmů vypadá v praxi? A co nějaký kompromis, existuje? Kde je vůle, tam jde přece všechno. Nebo snad ne?

Jeden si chce užít ráno, druhý zase večer

Nedávná sonda do ložnic, kterou má „na svědomí“ britská společnosti Love Honey, jejíž hlavní specializací je obchod s lechtivými pomůckami a spodním prádlem, odhalila poněkud zarážející skutečnosti. Do výzkumu týkajícího se erotických návyků moderní populace bylo zahrnuto celkem 2300 dospělých respondentů, kteří neváhali odkrýt své jinak přísně střežené soukromí. Na základě jejich zpovědí vyšlo najevo, že zatímco ženy prudký nával vášně zpravidla zaznamenávají před spaním, konkrétně kolem půl dvanácté v noci, mužům se libido nejhlasitěji „ozývá“ bezprostředně po probuzení, a to před osmou hodinou ranní. Nemilých překvapení je tu ale víc.

Hodiny jako jablko sváru? Zřejmě

V rámci výše zmíněné studie se totiž 68 % příslušnic něžného pohlaví rovněž vyslovilo, že v minulosti mělo vztah s někým, kdo nesdílel společné časové preference. Stejná svízel potkala i 63 % pánských účastníků. Všichni se pak shodli na tom, že tahle nekompatibilita pořádně narušila vzájemnou harmonii, přičemž mnohdy zavdala důvod ke konfrontaci. Více jak polovina mužů navíc uvedla, že své milenecké návyky nehodlá nijak měnit. Stejně to vnímala i třetina zúčastněných žen, která sice byla nakloněna občasnému vyjednávání, ovšem připustila, že náklonnost k ústupku záleží na více faktorech.

Co na to říkají odborníci?

Autoři průzkumu se drží za hlavu a dělají si starosti o plození budoucích generací, sexuologové s ledovým klidem radí jediné – přizpůsobit svůj denní harmonogram tak, aby kolem patnácté hodiny vzniklo volné okénko. Proč to? Hádat můžeš dvakrát…

Perfektní doba na intimitu? Kupodivu až po obědě

Alisa Vitti, což je americká expertka výživy se zaměřením na endokrinologii, zastává názor, že nejlepší podmínky pro vstup do postele nastávají ve tři odpoledne, kdy se hormony „postarají“ o řádné zvýšení energetické hladiny, stejně jako o pocity uvolnění, souznění a dobré nálady. To jsou aspekty, které podle zmíněné poradkyně nahrávají uspokojivému sexu ve všech směrech. A pozor, platí to pro obě pohlaví! Že by právě tohle byla zlatá střední cesta, jak se eroticky „dohodnout“?

A kdy máš chuť na mazlení právě ty? Sděl nám svůj názor v diskuzi pod článkem, budeme se těšit na příspěvky.

zdroj: shutterstock.com

23.7.2019 4:00| autor: Lucie Feiková | zdroj: Shutterstock.com

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist