Mingles – žijí spolu, a přece sami

Partnerské vztahy procházejí již delší dobu zásadní proměnou. Existuje stále více druhů párového soužití, než je jen manželství či život „na psí knížku“. Kdo jsou a jak žijí tzv. mingles?

Odkud se vzali?
Podobně jako jsme si zvykli, že jsou mezi námi tzv. singles (lidé mladšího a středního věku, kteří žijí o samotě, bez partnera), se k nám ze západu dostal další model životního stylu, který je rozšířený i v ostatních částech světa. Mingles – samotné pojmenování vzniklo spojením výrazu „married but single.“ To naznačuje, že pár může dokonce i uzavřít manželství, ale stále žije odděleně. Mělo by se tedy jednat o jakési zachování výhod dlouhodobého partnerského vztahu a zároveň o odklonění jeho negativních stránek ze společného soužití.

Výhody a nevýhody
Bydlení „každý ve svém“ má kladné i záporné stránky. Pojďme se podívat, co mezi ně nejčastěji patří.

Soukromí – ano, je fajn mít svůj „klid“, protože zejména po víceletém společném bydlení si můžete s partnerem lézt na nervy maličkostmi, i když se máte stále velmi rádi. Hádáte se pak kvůli rozházenému prádlu v bytě či kosmetice v koupelně, místo abyste si užívali, že vás nic zásadního netrápí.

Stereotyp – nemá šanci, když se budete s drahou polovičkou stále jen scházet, pravděpodobně vás nuda jen tak nezastihne. Společné večeře, kino, přátelé, ale po tom všem zase zpátky k sobě do bytu.

Blízká pomoc – ta vám může naopak chybět. Pokud potřebujete něco vyřešit akutně, nebo třeba onemocníte, budete odkázaná většinu času sama na sebe.článek

Důvěra – bez důvěřování tomu druhému to nepůjde. Volného času i prostoru máte totiž oba daleko více než ostatní páry, což s sebou přináší zvýšené příležitosti k nevěře. Pokud si nebudete vzájemně věřit, budete se trápit.

Finance – je potřeba počítat s tím, že je pravděpodobně nebudete mít společné a údržbou dvou domovů ani neušetříte.

Oboustranná dohoda – je velmi důležitá a stojí na ní celý vztah. Jakmile začne jeden z partnerů mít pocit, že mu mingle život nevyhovuje, ale kvůli tomu druhému se přemáhá, je to špatně.

Názory se liší
Zeptali jsme se dvou žen stejné věkové kategorie, zda by měly o mingle vztah zájem.
Eva, 33 let: „Myslím si, že život mingles je fajn, klidně bych to zkusila. Jedinou překážkou podle mě je, kdyby partneři chtěli potomka, to už by mělo nastoupit tradiční rodinné soužití.“
Romana, 31 let: „Takový vztah pro mě neznamená vztah. Se svým přítelem chci sdílet vše, i když to přináší i ty negativní stránky. Asi jsem v tomto staromódní, ale takto bych nikdy nežila.“

Foto zdroj: profimedia.cz

15.10.2013 12:00| autor: Lenka Šmková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist