Rodinné ostudy slavných: Kterým nezávidíme?

Známé osobnosti si většinou ušijí z ostudy kabát vlastním přičiněním: propadají závislosti na alkoholu, berou drogy, podvádějí své protějšky. Smutnější jsou případy, kdy je vrhnou do špatného světla vlastní děti nebo partneři. Připomeňme si čtyři nejznámější.

První případ je čerstvý a servírovaný ještě zatepla. Manželka herce Jiřího Krampola (72) se počátkem týdne pokusila opustit jeden pražský obchod se zbožím, které nezaplatila. Přivolaná policie paní Haně (49) udělila pokutu 500 korun. Sám Krampol svou ženu na nákupech nedoprovázel, paní Hana vstoupila do obchodu s blíže nepopsaným neznámým mužem. Podle očitých svědků byli oba v podnapilém stavu a pokus o krádež odhalil detektor u východu. Krampol se manželky zastal a prohlašuje, že jen zapomněla zaplatit. Taková možnost se nedá vyloučit – už vzhledem k její údajné opilosti. Otázky ale zůstávají – například, jak chtěla paní Hana zaplatit zboží, když u sebe neměla peníze na pokutu? A kdo byl její neznámý společník?

I kdyby se Hana Krampolová dopustila krádeže vědomě, šlo by ještě o nevinný přestupek vzhledem k finančním podvodům, za které byl odsouzený manžel moderátorky Mirky Čejkové Marek Vít. Do vězení putoval krátce poté, co se dal s Mirkou dohromady. Svatba proběhla za mřížemi všehrdské věznice. Domů se Marek Vít dostal až po třech letech od uzavření manželství. Je těžko k uvěření, že na něj známá tvář z obrazovky dokázala tak dlouho a s takovou oddaností čekat. A že se nebojí manželovy pověsti. Bývalá manželka ho totiž obvinila z vydírání a z ublížení na zdraví. „Bála jsem se ho, vyhrožoval mi zabitím, že unese syna do  ciziny, že ze mě udělá blázna a už syna nikdy neuvidím. Během manželství mě i dvakrát fyzicky napadl, jednou, když jsem byla těhotná,“ uvedla ve své výpovědi Eva Vítová. Mirko, na toho pozor!

Výběr partnera podléhá svobodné volbě. Bolestnější je, když se nevyvedou děti. Syn bývalého pražského primátora Pavla Béma nectil historické památky hlavního města, a ty se mu krutě pomstily. Když se v opilosti snažil vyšplhat na sloup kašny na Uhelném trhu, jeho vrchní část se uvolnila a rozdrtila mu obě ruce. Jednu museli lékaři amputovat. Kdo zaplatí škodu? Tatínek. Dvacetiletý Jáchym ale slíbil, že se polepší, a všechno odčiní veřejně prospěšnou prací.

Nemalých trablí si užila také ředitelka zpravodajství TV Prima Jitka Obzinová. Před dvěma lety se rozkřiklo, že její syn František natočil gay porno. Podle některých zdrojů ho přitom tvůrci odbyli směšným honorářem ve výši 5 tisíc korun a další nabídku už nedostal. Ačkoli se Jitka ze začátku snažila jeho jednání omluvit sníženým IQ způsobeným přidušením při porodu a tvrdila, že Františka zneužili, později už rezignovaně prohlásila: „Je dospělý a může si dělat, co chce. Možná si ani neuvědomil, jak si může zničit život.“ František Obzina se prý matky od té doby straní a Jitce nezbývá, než čekat, až přijde k rozumu…

27.5.2011 4:00| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist