Lepší spánek i zdraví aneb 5 překvapivých přínosů masturbace

Sebeuspokojování někdo považuje za velmi ostudnou záležitost. V očích lékařů je to však zaručený způsob, jak si posilnit imunitní systém a vytrénovat pánevní dno, zlepšit spánek a zbavit se nepříjemných infekcí!

masturbace-1-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Masturbace je příjemná „aktivita“, kterou v určitých chvílích dělá prakticky každý. Tedy přesněji, zhruba 95 procent mužů a 92 procent žen – alespoň podle závěrů jednoho nedávného průzkumu. Co ti zbylí, pro které je vlastní potěšení stále tabu? Možná ještě netuší, co všechno „sexuální soukromničení“ dokáže! Jsou totiž jisté nesporné výhody, které masturbace má. Můžeme tě ujistit, že jedna lepší než druhá…

Lepší spánek? To každopádně

Občas se ti nedaří zabrat a výsledkem je únava po celý následující den? K tomu podrážděnost a nervy na pochodu! Jo, tak to není nic moc, co si budeme vykládat. Naštěstí existuje příjemné řešení problému. Místo převalování v posteli a nervózního sledování hodin si dopřej nějaký ten orgasmus a hned budeš spát jako miminko.
Je prokázáno, že masturbace snižuje krevní tlak a vyplavuje hormony štěstí, které zmírňují stres a navozují pocit uvolnění.

Zaručená léčba infekce. Jako vážně

Podzim je na spadnutí a venku se pořádně ochladilo. Přesně tohle je pro spoustu žen kritické období, protože stačí prochladnout cestou do práce a rázem je na infekci močových cest zaděláno. Zní ti to povědomě?
V tom případě není vůbec potřeba dělat si preventivní zásoby brusinek a urologického čaje, infekce tě zbaví i masturbace! Díky vzrušení dochází k vyplavení tekutin, které odplaví bakterie z děložního čípku, což je ta nejvhodnější a nejšetrnější léčba. Tak to vidí australští vědci ze Sydneyské univerzity, kteří tuto zázračnou metodu jen doporučují.

Posilovač imunity, co je zdarma

Když už jsme naťukli ty neduhy, ještě chvíli u nich zůstaneme. Vždycky se říkalo, že jedno jablko denně je lepší než sto doktorů. Nic proti tomuto známému přísloví, ale možná by sneslo malou změnu a nahrazení jablka slovem masturbace. Vlastní uspokojení totiž nesmírně posiluje imunitní systém a tím předchází mnoha onemocněním. Alespoň k takovému názoru došli na základně vlastní studie němečtí lékaři z Essenské univerzity, kteří tvrdí, že „udělat si dobře“ je lék zkrátka na všechno. Ostatně, potvrzuje to i následující bod.

Prostředek proti křečím? Přesně

Jako by už tak výhod „sólo akce“ nebylo málo, seznam pozitiv zdaleka nekončí. Míváš občas břišní křeče, nebo bolesti? V tom případě bys měla nejprve zbystřit a potom vyhodit všechny chemické prášky, po kterých v krizi obvykle sáhneš. Při masturbaci se zvyšuje průtok krve do oblasti pánevního dna, čímž se tlumí i nepříjemná bolest. Intenzita orgasmu také není na škodu, takže čím dřív se do toho opřeš, tím lépe.

Fitko pro pánev, které se hodí

Cvičit vleže? To může být příjemné až hanba. Jakmile dosáhneš patřičného vzrušení, svaly zmíněného pánevního dna také nebudou zahálet, ale dojde k jejich prokrvení a posílení. To znamená, že tudy vede cesta, jak se v budoucnu vyhnout inkontinenci, tedy nechtěným únikům moči. Teď je pro tebe tenhle strašák možná hodně vzdálený, ale věř, že s tím má stále více žen problémy – a mnohem mladších, než bys řekla… Co tedy říkáš na vskutku žhavou prevenci?

Jaký názor máš na masturbaci ty, věříš, že je zdravá? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem, těšíme se na příspěvky. A jako zlatou tečku na závěr nabízíme proklatě vtipné video, které s naším tématem hodně úzce souvisí…

Text: Lucie Feiková

Foto: Shutterstock.com

4.9.2017 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist