Lepší spánek i sex? Začni cestovat, tvrdí odborníci

Máš depku, v práci ti to moc nejde, a ani sex s tím tvým není žádná sláva? Nejvyšší čas zabalit kufry a rychle vyrazit na výlet. Kromě odpočinku ti to přinese takové výhody, o jakých se ti ani nesnilo!

Musíš do práce dojíždět pořádnou štreku, a proto máš dopravních prostředků plné zuby? Žádný div, že každé léto strávíš týden někde u moře a zbytek roku nevytáhneš paty z domu! Jenže co když ti řekneme, že častější pobyt v cizím prostředí tě změní doslova k nepoznání? Možná na celou věc změníš názor…

Cesta za poznáním jako restart. Všeho!

Britští vědci odhalili dosud neznámá pozitiva cestování. Průzkum si od zmíněných odborníků nechala provést jedna vyhlášená cestovní kancelář, a výsledky jsou takovým překvapením, jaké svět už dlouho nezažil. Ukázalo se, že putování má vliv nejen na duševní zdraví a celkovou pohodu, ale i na hubnutí a milostný život! Jak ke svému převratnému objevu psychologové došli?

Unikátní pátrání s unikátním závěrem

Studie rozhodně nebyla žádným výkřikem do tmy. Zúčastnilo se jí celkem 31 milionů jedinců ze všech koutů zeměkoule. Všichni byli v uplynulých 12 měsících někde na dovolené, a s radostí ve formě dotazníku hlásili výzkumníkům své pocity a změny, které bezprostředně po návratu zaznamenali. Hoříš zvědavostí? Ani se ti nedivíme. Zpovědi majitelů „toulavých bot“ tě pořádně překvapí!

lepsi-spanek-i-sex-1.jpg

Zdroj: Shutterstock.com

Nový začátek pro každého

Teď se raději něčeho podrž, ať tě to neporazí. Někteří respondenti uvedli, že se jim konečně podařilo vyhrát boj s nadbytečnými kilogramy. Jiní si užívali výrazné zlepšení kvality pokožky. Další sršeli kreativními nápady, což jim později v zaměstnání pomohlo k povýšení. Jeden z deseti přiznal zvýšení sexuálního apetitu a každému třetímu se daleko lépe spalo. Našli se i tací, kteří se cítili o dost mladší! Blahodárné účinky cestování většině rekreantů vydržely průměrně 24 dní, ale jednomu z deseti dokonce i tři měsíce.

Jiný kraj, jiný mrav, jiné myšlenky

„Dovolená je především výpadek z rutiny. Můžete si dělat, co se vám zlíbí, takže jste mnohem uvolněnější – to samozřejmě snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu. Vystavování se zdravému množství slunečních paprsků zase uvolňuje v mozku hormon serotonin, který je spojován s dobrou náladou a soustředěností,“ vysvětluje psycholožka Linda Papadopoulos, která se na studii podílela.

A je to potvrzené! Pokud potřebuješ zhubnout, blýsknout se v práci či nastartovat sexuální záležitosti u tebe doma, utíkej do cestovní kanceláře a honem si zarezervuj nějaký výlet! Když to má takové účinky, byl by hřích se o ně nechat připravit, nemyslíš?

Co ty na to? Souhlasíš v tomhle s odborníky všemi deseti, nebo máš k jejich názoru nějaké výhrady? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem! A pokud tě tenhle článek inspiroval, mrkni do fotogalerie. Tato nejkrásnější místa světa se určitě vyplatí navštívit!

Text: Lucie Feiková

Foto: shutterstock.com, 

5.4.2017 10:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist