Jak to vidí chlap: Selhal při sexu a teď se neozývá. Tomáš radí netlačit na pilu

Někdy, když něco hodně chceme, většinou se stane přesně pravý opak. To je prostě zákon schválnosti. A s podobným problémem se potýká také naše čtenářka Dana. Co dělat, když má partner při prvním sexu problém s erekcí? Odpovídá Tomáš Erben…

chlap-1100x618.png Zdroj: iStock

Jak to vidí chlap?

Dotaz čtenářky Dany:

Dobrý den Tome,

potřebuji znát názor muže na můj problém. V práci jsem narazila na muže, který se mi začal dvořit a zval mě na kávu, obědy atd. Párkrát jsme se sešli u něj v kanceláři a bylo to hezké. Prostě mě okouzlil. Vždy bez sexu, jen něžné dotyky. Jenže minulý pátek se to trošku vymklo kontrole s tím, že bude sex. Ale nakonec k tomu nedošlo, protože jako muž selhal, prostě se mu nepostavil. Řekl, že je ze mě nervózní, omluvil se, že toho je v práci teď na něj hodně. Navíc jeho manželství prochází velkou krizí a směřuje k rozvodu. Pracuje jako ředitel. Tak a teď můj dotaz: předtím mi vždy zavolal i napsal, ale od té doby prostě nic. Ani já nepíšu a nevolám. Jen nevím, jestli se mu mám ozvat já první, nebo ho mám nechat a čekat, zda se ozve. Jsem z toho zmatená a nevím, jak se zachovat.

Děkuji 

Dana

Odpovídá Tomáš Erben:

Milá Dano,

jestli v něčem platí zákon přitažlivosti, tak je to právě u mužské erekce. Vysvětlím: to, že se penis chová přesně opačně, než by si přála hlava, se prostě často děje. „Nenene, ještě vydrž,“ domlouvám mu. „No tak, chlape, hlavu vzhůru!“ povzbuzuju ho. Poslechne? Neposlechne. Tak to prostě je. Důvodů je celá škála. Žena tohle řešit nemusí. Pokud někde něco drhne, nebo Česko potrápí povodně, ani majitelka často nemusí nic řešit.

My řešíme. Řešíme to v sobě víc než auta nebo fotbal. Naše ego nám nedopřeje klidu, i kdybychom my to rádi hodili za hlavu. Protože přesně víme, že čím víc se tím budeme zabývat, tím víc nás to bude svazovat.

U vašeho nejvyššího to zjevně bude opravdu nějaký blok v hlavě – stres, nervozita z nového… Pravděpodobně by se do pokusu o sex nepouštěl, kdyby věděl, že čelí nějaké fyziologické překážce.

No, a protože sex je většinou o dvou lidech, hodně záleží na partnerce, jak se s tím dokážeme srovnat. Jako žena můžeš udělat hodně škody, ale i užitku.

Škodu způsobíš tím, že to budeš brát jako „problém“. Budeš používat fáze „jako muž selhal“. V tom ten zákon přitažlivosti. Já vím, že to asi nevykládáš přímo jemu, ale tím, jak to sama vnímáš, vytváříš už nějakou energii a poselství pro jeho podvědomí.

Přečti si také:

Poslouchej svou intuici – netlačit na pilu ve snaze pomoci, typu „udělám ti striptýz, abych tě probudila k životu“, ale ani z toho nedělat vědu. Žádný problém nemáte, naopak, možná jste na začátku něčeho fajn. To, že si nepíšete nebo jste přerušili své mazlící sedánky, je celkem zbytečné a ničemu to neprospěje. Trpělivost, laskavost, humor, možná kapka! alkoholu, společná činnost, ve které vzájemná intimita nebude prvoplánová…

Držím ti palce!

27.9.2023 2:00| autor: Tomáš Erben vztahový kouč

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist