Jak se mít ráda i s pár kily navíc

Výzkumy ukazují, že většina žen není spokojená s tím, jak vypadá. To vede k častému držení diet a nadměrnému cvičení a někdy až drasticky to ovlivňuje jejich život. Je však štíhlost jediný možný způsob, jak by měla úspěšná a atraktivní žena vypadat, odpovídá to realitě?

V naší kultuře je štíhlá postava velmi žádoucí a je často mylně spojována se sebekontrolou, společenskou přitažlivostí a mládím. Poselství o štíhlosti potkávám v novinách, televizi a v každém módním časopise, jako by to byla jediná možnost, jak má ženská postava vypadat.

Optimální váha? Různá
Připomeňme si, že každý člověk je jedinečný, což platí i pro postavu a váhu. Každý člověk má svojí optimální váhu, při které se cítí dobře. Velmi štíhlá postava s minimálním obsahem tuku je jen ve výjimečných případech pro ženu přirozená. Mnoha ženám naopak nejvíce sluší, když se v oněch ženských partiích hezky kulatí. Pro některou je optimální váha 60 kilogramů, pro jinou je to 75 kilogramů. Fakt, že většina žen je se svým tělem méně spokojená, protože nejsou zcela štíhlé, není dán objektivní realitou, ale tlakem medií, kterému jsme všichni neustále vystavováni. Proto je zcela zbytečné se trápit. Jak se naučit být spokojená se svojí postavou, i když nemáte zrovna velikost 38?

• Naučte se přijímat sama sebe taková, jaká jste.
Výzkumy opakovaně ukázaly, že sebevědomí úzce souvisí se spokojeností s vlastním tělem. Ženy, které mají dostatek sebedůvěry, se umí přijmout takové, jaké jsou. Právě vlastní sebedůvěra, nikoliv jak kdo vypadá, je to, co skutečně souvisí s atraktivitou, elegancí a společenskou úspěšností.

• Věnujte pozornost svým dalším přednostem.
Uvědomte si, že jediná vaše hodnota není, kolik vážíte kilogramů a jakou máte postavu. Jisté je, že máte spoustu jiných předností, kterými jste výjimečná a díky kterým si získáte pozornost a přízeň ostatních lidí včetně sebe sama. Zkuste se nad nimi zamyslet a pravidelně si je připomínejte.

• Věnujte jednou týdně čas cvičení.
Přiměřené cvičení zvyšuje pocit sebekontroly, sebevědomí a tím, i větší spokojenost s vlastním tělem. Pravidelný fyzický pohyb, jako je cvičení, navíc zlepšuje náladu, pocit duševní pohody a podporuje fyzické zdraví.

• Pamatujte, že atraktivita není synonymum pro štíhlost.
Atraktivita, oblíbenost a přitažlivost ženy souvisí především s jejími psychickými vlastnostmi, jako jsou výřečnost, vtipnost či upřímná povaha. Pokud hledáte kvalitního partnera, jedno z poznávacích kritérií může být právě fakt, že je schopný vás akceptovat se vším všudy, tedy i s nějakými těmi vašimi kily navíc.

• Nezapomeňte, že pro ženské tělo je přirozené mít určité procento tuku
Pro ženské tělo je fyziologicky přirozené mít určité procento tuku na partiích jako jsou prsa, bříško či boky. V dnešní době kultu hubenosti je opravu složité si svoji jedinečnost ustát, nepodlehnout tlaku medií a cítit se dobře tak, jak jste byla od přírody stvořena. Věnovat energii tomu, abyste přijala sama sebe a našla si své vlastní přednosti, je mnohem efektivnější a dodá vám to více osobní pohody, než bojovat naprázdno s dietami, nadměrným cvičením a trápit se kvůli tomu, že vaší postavou neodpovídáte aktuální představě ideálu ženské krásy.

Připraveno ve spolupráci s babyweb.cz

27.3.2011 12:00| autor: Babyweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist