DOTYKU NENÍ NIKDY DOST

Doteku a blízkosti člověka není nikdy dost, zatímco vztahových a jiných problémů všude habaděj. Co se s tím dá dělat Například dotýkat se, protože dotek často řekne víc, než umíme říct. Vzájemné protahování, spolucvičení, může být inspirací v trávení společného času. Léčí tělo i duši, pomáhá otevírat se a vytvořit tak základ pro dobrý vztah. Sestava cvičení je zaměřena na protažení energetických drah podle biorytmů. Uvolňuje zablokovanou energii, zprůchodňuje celý energetický tok, takže po troše vytrvalosti od základu vylepší život ve všech stránkách…

Doteku není nikdy dost
Orgánová sestava ve dvou

Doteku a blízkosti člověka není nikdy dost,zatímco vztahových a jiných problémů všude habaděj. Co se s tím dá dělat? Například dotýkat se, protože dotek často řekne víc, než umíme říct. Vzájemné protahování, spolucvičení, může být inspirací v trávení společného času. Léčí tělo i duši, pomáhá otevírat se a vytvořit tak základ pro dobrý vztah.

Nabízíme vám cvičení, které je možné provádět ve dvojicích. Nemusí to být zrovna přítel, ale například i babička, kamarádka a podobně. No a kdo přesto žádného kolegu nenajde, není potřeba si z toho dělat starost, důležité je že to chce zkusit. Tak ať cvičí, časem
se určitě někdo přidá.

Sestava cvičení je zaměřena na protažení energetických drah podle biorytmů. Uvolňuje zablokovanou energii, zprůchodňuje celý energetický tok, takže po troše vytrvalosti od základu vylepší život ve všech stránkách. Získáme …ech!Následoval by dlouhý výčet. Sami si na to přijďte a jistě mi dáte za pravdu,že by to nedokázal tak komplexně a rychle žádný potravní doplněk Každou pozici stačí dělat jednou, ale pořádně. Důležité je dýchat.
Domluvíme se,že v každé pozici vydržíme tři plné dechy,a pak podle vlastní chuti a potřeby.
„Kolik dáš,tolik se ti vrátí.“

Element K O V – nejvíce aktivity má na podzim a ráno mezi 5 a 9 hodinou.

Díl 1.

Nejdřív každý sám spojí svoje palce za zády. Vytahujte ruce za ukazováky dolů a od těla – rozvírejte hrudník – 3x nádech výdech..Tahle fáze jde i u počítače. Právě to dělám.
Předklon do pravého úhlu, pohled směřuje dopředu, ruce pořád vytahujeme – 3x výdech nádech v pozici.
Úplný předklon,ruce pořád vytahovat. Uvolnit hlavu z krku –hluboký výdech a nádech v pozici.
Přes pravý úhel – výdech a nádech v pozici se vrátit zpět do stoje vzpřímeného…

A teď spolu: první cvičí-zaujme pozici, tak jak to jde. Druhý mu pomáhá zvětšit rozsah pružnosti. S citem se lehoučce opře o záda tak, aby to bylo příjemné a pohodlné pro oba. Spojené partnerovy ruce odtlačujte od těla a vzhůru. Nesmí to bolet nepříjemně. Mluvte při cvičení jen slovy „víc, míň, dost, ještě, au“. A to jen tehdy, jestli to partner necítí. Ostatní si řeknete potom. Když máte ukecaného partnera, neodpovídejte mu. Zůstaňte ve svém tichu. Soustřeďte se na 3x nádech a výdech. Opakováním se vaše pružnost zlepší,a nejen pružnost.

Cvik postupně zlepší funkci plic a tlustého střeva. Otevře dveře ke zdraví vůbec. Vytrvalostí bude mít pozitivní vliv na kůži, ale nejen na ni. Vyhrává ten,kdo zvítězí sám nad sebou a vydrží.

EVA PLHOŇOVÁ
Terapeut shiatsu a léčitel

evaplhonova@centrum.cz
www.shiatsu.unas.cz
Tel:604 835 365

23.4.2004 12:00| autor: Markéta Dušková
Více o tématu: cvičení ve dvojicích

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist