Cestovní horečka

Tak a máme prázdniny. Je to zvláštní doba ta od konce června do začátku září. Bohužel nepatřím mezi ty šťastlivce, kteří se nemůžou dočkat léta.

Kromě toho, že mi nedělá dobře teplo, chybí mi moji blízcí – kamarádi a přátelé. Všichni se rozprchnou k moři a na chalupy a pro mě je celé toto období ve znamení samoty. Ano, přes prázdniny se ze mě stává melancholik – v podstatě já mám v létě to, co ostatní na podzim. Je to tak a každý rok si říkám, že letos mě to nechytne. A nakonec vždycky chytlo.

Letos je to ovšem trochu jiné. Zůstává to, že všichni odjíždí k moři a na borůvky na chalupy, ale jiné je to, že já jedu také… Odjíždím na dva měsíce do Říma.

Neustále čekám až se začnu bát, že se mi bude po všem a po všech stýskat, ale zatím nic. Jediné, co mě zatím trápí je cestovní horečka a strach z toho, aby můj pes to ty dva měsíce u našich přežil. Ale jinak nic. Naopak! Spíš mám obavy z toho, jak ty dva měsíce utečou a já se budu muset vrátit.

Přemýšlela jsem jestli je možné být do třiceti pecivál a cestovatelskou vášeň u sebe objevit až na „stará kolena“. Nebo je to jen útěk od toho všeho stereotypu Přemýšlím i o tom, zda mě ty dva měsíce změní. Nejvíc se asi bojím toho, že vše zůstane při starém.

Nikdy jsem nikde tak dlouho nebyla, ani o to nestála a bála se každé delší cesty. Ale teď je mi moc hezky, protože jsem už myšlenkami jinde a všechny ty  starosti tady mi připadají tak nějak méně podstatné. A to je asi kouzlo cestování – získáte nadhled, porovnání a hlavně sebevědomí.

Milé dámy, holky a slečny, přeji vám modravých dálek volání, odvahu jet a také odvahu se vrátit.

Vaše Veronika

PS: Nebojte, já se vrátím. Kdo by vás jinak zásoboval týden co týden svými úvahami.

24.7.2006 12:05| autor: Veronika

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist