5 základních tipů, co tvoje děti potřebují pro zdravý růst

Dětství a dospívání nebývá vždy snadné ani pro děti, ani pro rodiče. Nemluvíme teď o náročnosti na psychiku, ale o dětském těle, které prochází v krátkém časovém úseku velkými změnami a jsou na něj kladeny vysoké nároky. Právě v tomto období je nutné zajistit dítěti vše potřebné pro správný vývoj. Inspiruj se našimi 5 tipy, jak zdravého růstu jednoduše dosáhnout!

1. Za vším hledej vápník

Vápník je jedním z nejvýznamnějších prvků v těle a základním stavebním kamenem kostí a zubů, ale málo se ví, že 90 % kostí se tvoří do pouhých 17 let a maximální hustoty kosti dosahují ve 30 letech. Dostatečný příjem vápníku je nejdůležitější v raném věku, protože později už jeho množství nelze zcela doplnit.

2. Pestrá strava nesmí chybět

Základem pro zdravý pohyb tvých dětí je vyvážená strava bohatá na vápník, který obsahují např. mléčné výrobky, ryby, luštěniny nebo tofu a samozřejmě tolik „oblíbená“ zelená listová zelenina či brokolice. Ačkoliv je to nelehký úkol, dávej u svých dětí pozor na zvýšenou konzumaci sladkých nápojů a nezdravé stravy, ta vede k odbourávání vápníku a jeho následnému nedostatku.

3. Pohyb, pohyb 

Dohlédni na pravidelný pohyb. Není až tak důležité, jakou aktivitu tvé děti vykonávají, ale rozhodně to nezahrnuje vysedávání u počítače, tabletu nebo televize. Cvičení a obecně pohyb zlepšuje normální růst a vývoj, zvyšuje svalovou sílu a zlepšuje flexibilitu. Vezmi je na procházku s létajícím talířem, vyrazte na kola nebo je vyšli zaběhat si s kamarády.

4. Vitamín D

Vitamín D je v dětství velice důležitý, protože přispívá k normálnímu stavu kostí i zubů a pomáhá se správným vstřebáváním a využitím vápníku i fosforu. Vitamín D se sice snadno v organismu vytvoří (k denní dávce stačí 20-25 minutový pobyt na slunci), ale při nedostatku sluníčka  je potřeba vitamín D doplnit.

5. Nepodceňuj doplněk stravy

Bohužel nežijeme v dokonalém světě, kde naše děti vzorně jedí kapustu, jogurty a dostatečně sportují. V mladším věku to ještě nějak ohlídáš, ale u náctiletých už těžko. Nezavrhuj kvalitní doplněk stravy. Dostatek vápníku a také 9 základních vitamínů (A, D, E, C, B1, B2, niacin, B6, B12), pro vývin zdravých kostí, tvým dětem zajistí komplexní doplněk stravy Floradix Kindervital.

Floradix Kindervital je připraven z přírodních surovin, např. karotky, jablka, meruňky, ananasu či citronu a rostlin s vysokým obsahem minerálů jako je potočnice lékařská, kopřiva nebo špenát. Kindervital obsahuje zdraví prospěšné bylinné výtažky, např. anýz, heřmánek či koriandr, které podporují správné zažívání. Je bez přidaného cukru, potravinářských barviv, pesticidů i umělých konzervačních látek, a tak si můžeš být jistá, že tvé děti dostávají jen kvalitu a ne žádná škodlivá „éčka“. Navíc je bez lepku a laktózy – tedy vhodný i pro alergiky. Kindervital má tekutou formu, jež zaručuje nejlepší využití živin a snadné vstřebávání vápníku i ostatních složek. A hlavně! Odpadají starosti s tolik problematickým užíváním tabletek.

A jako bonus – báječně chutná! Je totiž na bázi přírodních ovocných šťáv, které děti zbožňují. 

Za zdravým vývojem se neskrývá nic složitého, tak vzhůru na věc.

23.5.2016 10:05| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist