4 nejkrásnější důvody, proč je skvělé být ženou

Každá z nás už si zcela určitě nejednou povzdechla: „Ach jo, no jestli se ti chlapi nemají lépe…“ Možná mají, možná ne. Jednoznačně určit, které pokolení má jednodušší život na úkor toho druhého, v tomto případě zkrátka nelze. A vlastně to tak je lepší. Jedno je ovšem jisté. Náš život bude takový, jaký si ho sami uděláme…

Záleží jen na nás, jak se jako ženy k němu postavíme a jak si dokážeme svou ženskost užít. Jen my samy si můžeme připravit život spokojený, barvitý a vzrušující. Protože ruku na srdce, to my ženy máme ty mocné zbraně, díky kterým dokážeme pohnout třeba i samotným světem. A z toho plyne jediné. Být ženou je prostě super!

Možná si v každodenním shonu ani neuvědomujete o kolik bohatší, oproti mužům, náš život je. O co všechno jsou muži ochuzeni, co na nás obdivují a co nám třeba i v koutku duše kapku závidí. Pojďme si tedy připomenout, proč bychom měly být vděčné za to, že smíme kráčet po zemi jako ženy.

Naše tělo je nevyčerpatelná studnice rozkoše…

Jasně, že nám se líbí to mužské, ale ženské tělo je daleko ladnější, půvabnější a smyslnější. Má mnoho nádherných podob a ukrývá v sobě dráždivá tajemství. Naše kůže je měkká a hebká a muži se jejího dotýkání nikdy nenabaží. Zrovna tak našich ňader, nejkrásnějšího symbolu ženství. Kvůli těmto božským výčnělkům ochotně ztrácejí hlavu v každém věku. Zbožňují naše křivky, které nás činí ženami. I naše sexualita je vskutku záviděníhodná a sexuální život v mnoha ohledech déletrvající. Netrápí nás poruchy erekce a vůbec trable, které muži se svou chloubou zažívají. Milovat se můžeme prakticky kdykoliv a ani věk není zásadní překážkou.

článek

Dokážeme dát život…

Bez mužského přičinění bychom těžko byly matkami, ale to privilegium, přivést na svět dalšího člověka, máme jenom my ženy. A na toto poslání bychom měly být náležitě pyšné a vážit si ho jako daru nejcennějšího.

Nemusíme se stydět projevit své city…

Občas si muži stěžují, že jsme přecitlivělé a v určitých situacích tak nějak méně odolné. Jenže paradoxně naše jemnost, něha a citlivost jim dělá dobře nejen na těle, ale i na duši. Milují, když jsme starostlivé, když o ně s láskou pečujeme a také když se bezbranně choulíme v jejich náruči. Rádi nás ochraňují a zbožňují naši ženskou křehkost. A i slzy, které oni sami považují za známku slabosti, nám jsou ochotni tolerovat.

Můžeme si dovolit být nešikovné…

Učený z nebe nespadl, ale většinou když muž vidí jiného muže neschopného nějaké činnosti, rozhodně neoplývá nadšením mu pomoci, či dokonce jeho práci zastat. Naopak ho zpravidla zavalí vlnou kritiky. Kdežto žena v nesnázích, to je docela něco jiného. Stačí ztracený pohled a v mužských očích sladká bezradnost a může se přetrhnout, aby právě on byl tím opěvovaným zachráncem. V tomto jsou muži naprosto kouzelní. A my ženy jsme někdy bezradné tak trošku záměrně, protože se nám líbí ta představa, že jsme zachráněné…

No řekněte sami, nejsou toto dost zásadní argumenty, kvůli kterým se vyplatí si svou ženskost hýčkat?

Foto zdroj: profimedia.cz

13.3.2014 12:00| autor: Petra Frajová
Více o tématu: štěstí

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist