Situace, kdy zažiješ sex jako poprvé

Vzpomínáš na to, jaké to bylo poprvé? Možná to mělo svoje kouzlo, ale spíš si cítila nervozitu a rozpaky. I když už nejsi panna, podobné pocity pocítíš ještě víckrát v životě. A to s dychtivým očekáváním i obavami. Tady máš pět situací, v nichž zažiješ sex jako poprvé.

Po porodu

Sex po porodu je určitě novou sexuální kapitolou. Tvé tělo se změnilo, odnosila si dítě, hormony pracují na plné obrátky, porodem prodělaly změny i tvé intimní partie. Není divu, že po porodu ti to bude připadat jako poprvé. Už třeba jen proto, že pokud jsi byla zvyklá na pravidelný sex i v těhotenství, šestinedělí ti udělí pořádný celibát. Pocity, které tě přepadnou, mohou být úplně stejné, jako když ses milovala poprvé. Budeš se děsit toho, jestli to tam dole vypadá pořád stejně, jestli ty jsi pro svého partnera pořád stejně přitažlivá, jestli se ti to bude líbit a nebude to bolet. Otázek bude víc než odpovědí. Pokud z tohoto poprvé máš strach, nemusíš. Valná většina žen se shoduje, že po porodu si sex mnohem více užívaji. Stejně jako Marta:

„Měla jsem strach, protože jsem dost přibrala a neměla čas o sebe pečovat. Ale viděla jsem, jak můj manžel po mně touží. Dříve jsme se milovali alespoň dvakrát týdně a to i v těhotenství. Myslím, že ta pauza nám ale oběma pomohla, protože jsem si opravdu připadala jako bych byla panna, bylo to pro mě tajemné, cizí a nové. A já se díky mateřství cítila více jako ženská,“ pochvaluje si Marta (34 let), které se před několika měsíci narodila holčička.

Po rozvodu

I když si zpočátku nedovedeš život, a už vůbec ne ten milostný, bez svého manžela představit, postupem času si na novou svobodu zvykneš. A to i v sexu. Chápeme, že každý rozchod bolí, ale najdi na něm něco pozitivního. Jsi svobodná holka a můžeš opět chodit na rande s očekáváním a napětím. Zažiješ opět to jiskření, flirtování a možná i bouřlivé noci. Tak až skončí doba truchlení, vyjdi si s tím hezkým svalnatým prodavačem, o kterém už dávno sníš a prožij s ním své poprvé po rozvodu.

„Sex po rozvodu jsem prožila opět se svým manželem, tedy bývalým manželem, ale ten pocit, že už nejsme ti nudní manželé, kteří se milují v manželské posteli, legitimně a posvěceni sňatkem, ale že jsme dva cizí lidé, tomu dodal jiskru. Bylo to nečekané a vášnivé. Vrhli jsme se na sebe v den našeho rozvodu. Od té doby se scházíme jako milenci a oběma nám to vyhovuje,“ popisuje svůj zážitek Renata (42 let).

Po velké hádce

Obdobné pocity můžeš prožívat i po větším sporu mezi vámi. Mnoho partnerů říká, že usmiřovací sex je ten nejlepší. Když na sebe křičíte, lítají ve vzduchu silné emoce, které pak můžete proměnit v sexuální energii. Jsou páry, které žijí jako na houpačce, a po pořádné hádce přichází vášnivý sex. Zkus se se svým partnerem někdy pohádat a místo omluvných slov nebo dobré večeře se na něj vrhni.

„Hádáme se často, a sexem vždy všechno vyřešíme, tedy pokud nejde o závažný problém,“ vysvětluje Aneta (26 let). „Je to možná trochu zvrhlé, ale někdy mi přijde, že mě chce partner tou souloží vytrestat, ukázat mi, že má navrch. Je to úžasně vzrušující a tak mě hádky u nás vždy baví, protože vím, co bude následovat.“ 

Po nevěře

Ať už zahneš ty nebo on, milování mezi vámi už nebude jako dřív. Některé páry to neustojí a rozejdou se, jiné se ale z celé situace poučí a najdou si k sobě opět cestu, a to i po té sexuální stránce. Psychologové radí, že v případě odhalené nevěry by partneři, pokud se rozhodnou spolu zůstat, neměli na sebe spěchat. Zkrátka by měli začít od začátku, a to znamená zajít si na rande, prožít první nesmělé polibky, dotyky a nejistotu. S intimnostmi tedy rozhodně nespěchat.

„Když se provalila mužova nevěra, byla jsem hysterická a chtěla se rozvádět, pak jsme se ale dohodli, že to zkusíme. Několik měsíců jsem s ním ale nechtěla spát. Pořád jsem ho viděla s ní. Musel mě znovu dobývat. A to bylo krásné. Jediné, co ta jeho nevěra přinesla dobrého, byla změna jeho chování. Snažil se a věděl, že prostě nemůžeme mít sex jen tak, co si řekneme, že mu odpustím, ale že se musí snažit, aby mě získal zpátky,“ hodnotí svůj zážitek Lenka (39 let).

Po menopauze

Ženy po menopauze rozhodně nepatří do starého železa. Dokážou být svůdné a v posteli to pořádně rozbalit. Jejich spontánnímu chování napomáhá také to, že nemohou už nechtěně otěhotnět. Navíc jsou si vědomy toho, že už nejsou nejmladší, ale zároveň jsou stále přitažlivé a tak se snaží si ještě užít něhy, co to jde. Své o tom vědí někteří mladí muži, kteří si cíleně vybírají mezi staršími ženami.

„Mám zkušenosti se staršími ženami. Kamarádi se sice diví, proč nechodím s někým mladším, ale mladé holky mi připadají naivní a některé moc tlačí na pilu. Ženy po padesátce jsou přímočaré, děti už mají, vdávat se už nechtějí a v sexu jsou to nejlepší učitelky,“ má jasno Radek (34 let).

Někdo se z každého poprvé těší, jiný se z něj musí vypovídat: 

A někdo na své poprvé musí dlouho čekat a stále se mu nedaří:

A které poprvé bys volila ty jako nejlepší? Napiš nám o tom do diskuze.

Foto zdroj: Thinkstockphotos.com

18.9.2015 4:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist