Chceš otěhotnět? Vyhoď tomu svému pyžamo. Ještě dnes!

Snažíte se s miláčkem o miminko a pořád se to nedaří? Na vině může být samozřejmě nějaký zdravotní problém, ale taky banalita, do které bys to rozhodně neřekla. Třeba jeho pyžamo! Proč se ho co nejdřív zbavit?

Otěhotnět v dnešní době? Skoro zázrak a žádná sranda. Vždyť dřív se neplodnost považovala převážně za ženský problém, postupem času se ukázalo, že tak jednoznačné to zase není. I muži se na ní hodně podílí – a je jich bohužel čím dál víc. Je budoucnost našich příštích generací opravdu tolik v ohrožení, jak se šušká? No, jak se to vezme…

Bylo dobře, bude hůř

Statistiky početí přirozenou cestou se pomalu začínají podobat černé kronice. Podle průzkumu jedné zdravotní pojišťovny je potíž na straně našich poloviček téměř ve 30 procentech. Ještě před dvaceti lety by lékaři našli v jednom milimetru mužského ejakulátu 120 milionů spermií. Pokud by však stejný vzorek zkoumal odborník dnes, napočítal by jen 20 milionů spermií!

I s tímhle výrazně menším počtem by se jakž takž podle všeho dalo pracovat. Kdyby se ale neobjevil další malér. Pohyblivost mužských „plaváčků“ je prý na bodu mrazu a k lenosti se navíc přidává i jejich nepravidelný tvar, což celou situaci výrazně komplikuje. A aby toho nebylo málo, mezi další překážky patří pyžamo!

Výhoda spícího naháče

Muži by měli spát jenom nazí, protože jejich varlata se tak nepřehřívají a nedochází k poruše spermatogeneze. Nahý spánek zlepšuje kvalitu spermatu,“ nechal se slyšet urolog Brian Steixner, ředitel Institutu pro zdraví mužů, které sídlí v New Jersey. Odborník je toho názoru, že ulehnout do peřin „naostro“ zvyšuje šance na početí. Takže je to konečně oficiálně potvrzené. Jenže vezme si tohle doporučení někdo k srdci? Poslední výzkum teda nevypadá moc růžově…

Jak košile a ponožky vládnou světu

Americká Národní nadace pro spánek se zaměřila na to, kdo a hlavně v čem chodí spát. Fakt do naha? To preferuje celosvětově pouze 30 % pánů. Spousta chlapíků svršky naopak přidává, než aby je odhazovala! K pyžamu oblečou ještě ponožky. To dělá 7 % Angličanů, 16 % Američanů a dokonce 19 % Kanaďanů. A pak to vypadá tak, jak to vypadá…

Spát „jen tak“ asi není moc v módě a přitom je to zaručený způsob, jak jít zdraví naproti. Mimochodem, jak usínáš ty? Taky bys totiž měla nechat negližé pěkně v šuplíku. Víš proč?

Stop oblečení v ložnici

Venku se konečně oteplilo a to znamená jediné. Vyšší teplota rovná se víc pocení, které se ti samozřejmě ani v noci nevyhne. Šupinky pokožky se také neustále odlupují, i když to není na první pohled vidět. Tohle prostředí se líbí hlavně bakteriím, bez kterých se určitě obejdeš. Pro kůži je tak všeobecně dobré, když může dýchat. Tak odhoď noční oděv a buď free! Za tuhle svobodu ti poděkuje jak tělo, tak i tvůj přítel. Už jen stav „nahoře bez“ mu totiž vezme dech.

A jak to vypadá u vás pod peřinou? Vládne tam pyžamo, nebo razíte zdravý a nahý způsob, který pomáhá v početí? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem, budeme se těšit na příspěvky! A jestli jsi měla s otěhotněním problémy a pomohl ti nějaký trik, poděl se o něj s ostatními, třeba tak někomu pomůžeš!

A pro všechny ty, které na pyžamo stejně nedají dopustit, ať si vědci píšou co chtějí, tu máme super galerii slušivých pyžam.

Foto: shutterstock.com, pinterest.com

30.6.2016 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist