Nejhorší záletník? Čerstvý táta!

Hledáte na internetu nového partnera a po pár vzkazech se rýsuje první rande? Tak se pana neznámého nezapomeňte zeptat, jak moc je nezadaný a jestli je skutečně bez závazků. Čerstvými tatínky se to na seznamkách jenom hemží.

S ženatým bych si nezačala…

Některým ženám je jedno, jestli je jejich partner ženatý nebo má přítelkyni. Některým to jedno není, ale naivně doufají, že se rozvede. A jsou i takové, které by si se zadaným nebo ženatým mužem nikdy nezačaly. Mezi ně patří i šestadvacetiletá Věrka, která je už skoro rok sama. „Ne, že by o mě muži neměli zájem, to ne, ale asi jsem magnet na zadané,“ vypráví. Přesto se drží své zásady a ty, na které doma čeká žena, odmítá. „Jednak si myslím, že takový vztah nemá budoucnost, a navíc si nedovedu představit, že bych byla ta mrcha, co rozbila vztah nebo rodinu,“ vysvětluje Věrka. Jednou se ale nechala napálit a po půlročním randění zjistila, že je jen bokovkou. „Tenkrát mě to hodně naštvalo a kvůli té druhé i mrzelo. Teď už jsem opatrnější,“ dodává.

Žena mi nerozumí

Zadaní muži loví milenky skoro podle jednoho vzorce. „Nejdřív si povídáme, rozumíme si a je to fajn. Pak si začne muž stěžovat, jak to v minulém vztahu měl těžké. Někdy dokonce přizná, že ten vztah teprve končí. Argument je vždycky stejný – žena mu nerozumí, nezajímá se o něj,“ popisuje Věrka indicie, které ji vždycky upozorní na zadaného záletníka. Taktika je jednoduchá – útočí na city, lítost a ženskou potřebu pomáhat. „Je vidět, že znají ženy. Aby taky ne, když mají jednu doma,“ dodává s úsměvem Věrka. Mnohá manželka by se asi divila, co o ní manžel milence napovídal, jen aby před ní i před sebou samým ospravedlnil svoji nevěru.

Už měsíce jsme neměli sex

Horší než ženatý muž je čerstvý táta. „Jednou jsem na seznamce potkala fajn chlápka a už jsme domlouvali první rande, když z něj vylezlo, že je ženatý, ale nešťastně,“ pokračuje Věrka. „Na rovinu jsem mu řekla, že z toho nic nebude. A když začal s tím, že už měsíce neměli sex, bylo mi jasné proč. Určitě mají doma miminko,“ tvrdí. Po pár měsících se náhodou potkali, a když nastupoval do auta, všimla si Věrka dětské autosedačky. „Já v tu chvíli byla ráda, že jsem ho dobře odhadla, ale přemýšlela jsem, jestli nakonec manželce nevěrný byl nebo ne.“

článek

Manželka se zajímá jen o dítě

Jedna vlaštovka ještě nic neznamená, ale krátce na to Věrka odhalila nevěru svého kolegy z kanceláře. Kolegy, který měl doma ženu a tři děti a to nejmladší mělo jen pár měsíců. „Přišla jsem na to náhodou a nikomu bych to neřekla, ale přesto se přede mnou snažil kolega ospravedlnit. Skoro mě až zarazilo, že používal stejné argumenty, kterými mě před časem balil ten tatík ze seznamky,“ říká Věrka. Zase mu žena nerozuměla, zase se o něj vůbec nezajímala a zase neměli několik měsíců sex. Věrka se pak s čerstvými tatínky záletníky setkala ještě několikrát a není nejspíš jediná.

Předporodní kurz poradí

Je to docela logické, že v těhotenství jde otec trochu stranou a veškerá pozornost se soustředí na maminku a očekávané miminko. Taky je normální, když ke konci těhotenství žena nemůže nebo nechce mít sex. I po porodu trvá různě dlouho, než je žena připravena znovu obnovit svůj intimní a sexuální život. A s narozením miminka se otec mnohdy ocitá stranou úplně. „V předporodním kurzu nám jedna zkušená sestřička kladla na srdce, abychom si správně stanovily priority. Na prvním místě má být matka, aby se mohla postarat o dítě. Na druhém místě je otec, se kterým se dělí o své radosti, starosti a pomáhají si. Miminko je až na třetím místě, ale je spokojené, protože má spokojené rodiče,“ vysvětluje devětadvacetiletá Simona.

Nevěra čerstvých otců je neomluvitelná. Na druhou stranu se mohou ženy pokusit tomu předejít. Je důležité muže vtáhnout nejen do příprav na příchod miminka, ale i do péče o něj. Táta, který hlídá, chová, krmí nebo koupe, se necítí odstrčený a zanedbávaný. Navíc večer nebude uléhat do postele plný energie vedle naprosto vyčerpané ženy.

Taky jste se setkaly s nevěrnými čerstvými tatínky? Jak zařídit, aby se muž po narození dítěte necítil odsunutý na druhou kolej?

Foto zdroj: profimedia.cz

16.9.2015 12:00| autor: Hana Dragounová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist