4 důvody proč ženy předstírají orgasmus

Iveta slastně zachroptěla. Byla to na pohled divoká jízda. Osedlal si ji jako koně a ona celou dobu spokojeně ržála, ale to ještě nebylo finále. V něm své hlasivky totiž rozvibrovala naplno.
Hlavou jí přitom honika myšlenka: „Ach, kdyby jen tušil…“

Nechci, aby byl ze sebe zklamaný

Proč vlastně ženy předstírají orgasmus? V případě Ivety to bylo jasné: chtěla svému milovanému muži dopřát radost dobyvatelů se vším všudy. Myslela si, že když nedá správně najevo své vzrušení, muž, s kterým má jinak velmi dobrý vztah, začne hledat chyby, nejprve u sebe a pak i u ní. Pravdou ovšem bylo, že orgasmu dosahovala výhradně masturbací a že na milování neměla vždycky chuť.

Podle vědců nemusí předstíraný orgasmus v tomto případě nutně souviset třeba s partnerovou nezkušeností. Spíš naopak, je úplně jedno, kolik žen dotyčný oklamaný dokázal obšťastnit.

Orgasmus tu a tam předstírá většina žen. Ale důvodem nemusí být vždy jen altruismus, jak tomu je v případě Ivety. Naopak, příčin může být více. Tou nejpřekvapivější je úplný opak – tedy snaha dosáhnout sama maximálního uspokojení.

Chci pro sebe maximum

Ženy ale vyvrcholení nepředstírají jen proto, aby se partnerovi zavděčily. Někdy chtějí hlasitým rykem, který evokuje, že dosáhly vrcholu, povzbudit samy sebe. Jinými slovy, snaží se z milování vytěžit maximální možný požitek a doufají, že vzdechy urychlí i jejich vzrušení. Někdy také dobře cílené vzdychy při předehře přece jen mohou vyústit v požitek z milování.

článek

Cítím se nejistá

K předstírání orgasmu se uchylují často ženy, které o sobě stále pochybují. Na vině může být například velmi ošklivý zážitek, třeba vynucený sex.

Chci, aby mi dal pokoj

Taktika unavených žen je jednoduchá, byť mužským uším příliš hezky nezní: Jeho splašeného oře zavést co možná nejrychleji a nejefektivněji do cíle. Dobře zahrané hlasité výkřiky jsou pro tento záměr dobrým prostředkem.

Předstírat, či nepředstírat? Je otázkou zřejmě zbytečnou, protože je každému jasné, že správně je za b). Experti doporučují v případě, že má žena problémy s vyvrcholením, otevřenou komunikaci mezi partnery. Řešením může být také lehké nabourání stereotypu třeba zvolnením ne příliš typického nebo alespoň jiného místa pro milování. Nicméně stále se najde spousta žen, pro něž je předstíraný orgasmus momentálně nejlepším „východiskem“. Také proto, že výhoda je prostě vždy na jejich straně. Asi málokterý muž totiž dokáže předstíraný orgasmus odhalit…

A co vy? Předstíráte občas orgasmus, nebo je to podle vás podlý podvod na partnerovi?

Foto zdroj: profimedia.cz

16.4.2014 12:00| autor: Marta Dostoupilová
Více o tématu: orgasmususpokojení

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist