Kate Winslet: Sláva nebyla mým cílem

Ačkoli pochází z herecké rodiny a odjakživa jí bylo jasné, že se herectví bude věnovat i ona sama, její ambice byly omezené na provinční divadlo v britském Readingu, kde vyrůstala. Půvabná Kate Winslet (35) by do sebe nikdy neřekla, že nasbírá šest nominací na Oscara, a to ještě v rekordně mladém věku.

Chtěla jsem být herečkou, to byl můj cíl. Nežádala jsem slávu. Chtěla jsem hrát komplikované, mnohovrstevné role, které by pro mě byly výzvou. Každý jsme tak trochu puzzle,“ prohlásila Kate s tím, že ji nebaví hrát prostoduché krásky bez psychologické hloubky. „Mnohem raději mám role, které vyžadují, abych vypadala jak psí lejno,“ říká herečka, kterou přitom paradoxně nejvíc proslavila role krásné a bohaté šlechtičny cestující na Titaniku.

Nicméně ani tento úspěch blonďatou Angličanku nepřesvědčil o svých fyzických přednostech. Sama sebe nikdy neřadila k nejkrásnějším tvářím Hollywoodu a je šťastná, že u filmu dostává takové úlohy, kde vzhled není rozhodující. Kdysi v minulosti se trápila nedokonalou postavou, ale dneska je se sebou spokojená. „Když jsem byla malá, lidé mi říkali, máš takovou nádhernou tvářičku! Ale v podtextu jsem slyšela, je docela škoda, že od krku dolů to už tak pěkný pohled není.“

S kritikou okolí se Kate poprala a dneska by své tělo nevyměnila za žádné jiné na světě. I když by si mohla dovolit řadu kosmetických úprav, nepřemýšlí o tom ani minutu. Nenechala by si ani vyhladit vrásky. Obává se totiž, že by pak už nebyla sama sebou. „Nikdy jsem nic takového nezkusila… Na mém těle není nic, co bych nenáviděla,“ tvrdí filmová partnerka Leonarda Di Capria.

Mnohem víc než vzhled jí leží na srdci starost, aby byla dobrou mámou svým dvěma dětem. Z předchozího manželství s Jimem Threapletonem má desetiletou dceru Miu, z dalšího svazku se narodil syn Joe (7). S jeho otcem, Samem Mendesem, se ale Kate loni rozešla, a tak je na děti v podstatě sama. „Snažím se je vychovávat normálním způsobem, aby z nich vyrostly obyčejní lidé s respektem ke druhým. Musejí vědět, že letáme první třídou, protože se šťastně narodily, nesmějí to brát jako samozřejmost,“ vysvětlila svůj postoj k výchově Kate. Za největší kompliment prý považuje, když někdo její děti pochválí za vzorné chování.

Když je hezké počasí, vodí Kate děti do školy pěšky. Před cestou se ani nenalíčí, oblečení nijak neřeší. Nemusí vypadat jako ze žurnálu. Nechce, aby se její potomci cítili odlišní jenom proto, že mají slavnou matku. Odlišnost je ale vidět už ve výběru školy, kterou navštěvují – školné ve vyhlášené Greenwich Village v New Yorku vyjde ročně na 20 tisíc liber (téměř 600 tisíc korun). Inu, každý chceme pro své ratolesti to nejlepší, že?

14.3.2011 12:00| autor: Nataša Slánská

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist