Femina.cz » Magazín » Wellness » Jak a čím si na podzim dobít baterky?Známe jedinečný způsob!

Jak a čím si na podzim dobít baterky?Známe jedinečný způsob!

Jak a čím si na podzim dobít baterky?Známe jedinečný způsob!

Magazín: Wellness | autor: Lucie Feiková | vydáno 11. 11. 2014

Br, je tu podzim! Venku panuje chladné a sychravé počasí a touha nabrat sílu ještě před úderem zimy sílí. Nejlepší způsob, jak připravit tělo i mysl na zimní měsíce, je dopřát si wellness! Znáte jednotlivé procedury a víte, co vás v tak zvaných hýčkacích centrech vlastně čeká?

Ten, kdo před několika lety vyjel do hotelu, kde inzerovali wellness, našel ve skříni župan a malou vířivku někde v suterénu. Takovým časům už, tedy vlastně naštěstí, odzvonilo! Nyní se pod tímto pojmem skrývá několik možností. Ovšem všechny mají jedno společné. Působí blahodárně na mysl i tělo. Už víte, kterou z nich si vyberete? 

1. Tepidarium

Nemusíte se bát, s lapidáriem to nemá vůbec nic společného! Tahle hýčkací praktika navozuje mnohem hezčí pocity! Jedná se o relaxační místnost, ve které je teplota mezi 35-40 stupni Celsia. Příjemné teplo sálá z podlah, stěn i kamenných lehacích prostor. 

K odpočinku hraje tlumená hudba a celkový efekt ještě podtrhují měkká světla. Pobyt zde není ničím omezený, tudíž můžete relaxovat tak dlouho, jak vy sami uznáte za vhodné.

Co všechno dokáže? Jste-li ve stresu, věřte, že jste na správném místě. Chvilka strávená v takové zóně klidu ho umí odbourat. Tepidarium se rovněž využívá i k léčbě dýchacích cest a nepříjemných chronických zánětů.

2. Pára

Hodláte se pořádně vypotit? Klima mezi 40-50 stupni Celsia vám v tom pomůže. Vlhkost vzduchu je téměř stoprocentní, což je důvod, proč se některým lidem hůř dýchá. Ale má to i pozitivní stránky! Díky vlhkému prostředí se na kůži vytvoří jakýsi film, který brání odpařování tělních tekutin, takže nemusíte mít obavy, že dojde k dehydrataci organismu.

Co všechno dokáže? Pára perfektně uvolní svaly, které máte napjaté a zatuhlé třeba ze sedavého zaměstnání či sportu. Dál vyčistí a prokrví pokožku celého těla. I léčba průdušek má zde své opodstatnění.

Problém jménem velká prsa: Víme, jak se žije ženám s opravdu bujným hrudníkem

Problém jménem velká prsa: Víme, jak se žije ženám s opravdu bujným hrudníkem

Říkáte si, že k vám nebyla příroda nijak štědrá, co se týká velikosti vašich ňader? Dokázala byst...

3. Sauna

Teplota 70-90 stupňů Celsia nahřeje snad každou buňku v těle, což není vzhledem k momentálnímu ročnímu období až tak úplně od věci. Zkrátka, tohle je záležitost pro opravdové „teplomily“! Nebo snad fajnšmekry? 

Kromě klasické sauny existují ještě bylinkové, obohacené o aroma sušených květů (ty však nejsou vhodné pro alergiky). Známé jsou i infračervené sauny, třeba i pro jednoho, které jsou určené převážně do bytů a menších domků. Co potřebujete vědět ještě před tím, než se rozhodnete pro tento typ odpočinku? 

Před vstupem do jakéhokoli typu sauny se vyplatí dbát na to, aby pokožka byla suchá, jinak nebude schopná vylučovat pot. A to je vážné porušení hlavního principu těchto zařízení. 

Doporučená doba pobytu je maximálně 15 minut, následuje sprcha studenou vodou (nezapomínejte ani na hlavu), zabalení do županu a odpočinek další čtvrt hodinky. Celý tento koloběh se opakuje třikrát po sobě.

Co dokáže? Sauna pekelně podpoří látkovou výměnu. Navíc díky střídání teplot dochází k posílení imunity. Při pravidelné docházce časem ztratíte pojem o tom, co je rýma a nachlazení. Bacily se vám budou obloukem vyhýbat!

4. Perličková koupel

Už toho vedra bylo dost? Tak co se teď zaměřit na vodní živel a ponořit se do bublinek, které masírují kůži i to, co je pod ní, při 34-38 stupních Celsia? Tomu se říká relax! 

Že by existovala ideální možnost, jak spojit příjemné s užitečným? Vypadá to tak. Jediné, co může trochu znepokojovat, jsou „varhánky“ na prstech. Ale to se vzhledem k pozitivním přínosům perličkových koupelí a vířivek dá přežít, ne?

Co dokáže? Zatočí s poruchou spánku i celulitidou a ještě u toho aktivuje metabolismus. Perličkové koupele zmírňují bolest kloubů a páteře, regenerují svaly a aktivují krevní oběh.

Tak co, která z těchto wellness variant je vašemu tělu i srdci nejbližší? 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
12. 11. 2014 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
11. 11. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
11. 11. 2014 glady ... (reakcí: 0)
11. 11. 2014 Stendy - (reakcí: 0)
11. 11. 2014 Bobina1 - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

28. 03. 2017 Horoskop Beran

Přijde k tobě zajímavá nabídka, ale ty si nech nějaký čas na rozmyšlenou, než na ni kývneš. Zvaž všechna pro a proti ... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist