Prázdniny s dětmi v Resortu Svatá Kateřina

Pokud ještě nemáte vybrané místo pro společnou dovolenou s dětmi a chcete něco udělat jak pro jejich, tak pro své zdraví, tak rozhodně neuděláte chybu, když zvolíte wellness pobyt v jednom z nejzdravějších míst v republice, v místě plném pohody a klidu uprostřed nádherných lesů a luk, v místě s průzračně čistou vodou pramene sv. Kateřiny, v místě, kde harmonie našla své jméno.

Děti totiž do resortu nohou pouze ve vybraných termínech a letní prázdniny jsou jedním z nich. Nebudete se rozhodně nudit a vybere si každý člen rodiny, protože v resortu jsou tenisové kurty, cvičná golfová louka driving range, jízdárna s výukou jízdy na koni pro začátečníky a projížďkami pro pokročilé, fotbalové hřiště, multifunkční hřiště, stolní tenis, dětský koutek atd. Děti budou mít na prázdniny k dispozici i bazén a na plavání v nádherném přírodním zatopeném lomu v Horní Cerekvi vozí hosty 8 km tam a zpět shuttle bus.

Vyhledávaný Resort Svatá Kateřina leží 750 m nad mořem na Vysočině nedaleko městečka Počátky na historické hranici Čech a Moravy, mezi Pelhřimovem a Telčí, 130 km od Prahy i od Brna. Máte zde vše na dosah. V hotelu Svatá Kateřina je restaurace, kavárna s terasou a zasklenou Verandou, molo u jezírka, bar, vinotéka, wellness & spa , terasa se čtyřmi venkovními vířivými vanami – jacuzzi, obchůdek s drobným prodejem a dvě tělocvičny, kde se cvičí jóga. S dětmi budete ubytování v hotelové budově  Garnison s prostorných pokoji (některé i se šatnami) typu Chardonnay nebo v hotelu Gymnasion na pokojích typu Shiraz, odkud je zase nejblíže ke všem sportovištím a venkovnímu dětskému bazénu. Všechny pokoje jsou velmi pohodlné, s koupelnami a WC a jsou vybavené vkusným a stylovým nábytkem a jejich součástí jsou župany, trepky a vysoušeč vlasů. V resortu je i obchůdek SportRepublic se sportovním oblečením, vybavením pro golfisty, hygienickým zbožím a kosmetikou. V přízemí hotelu Gymnasion je: dietologická laboratoř s přístrojem InBody 720, posilovna, 4 tělocvičny pro cardio aktivity, kadeřnický salon, kosmetický salon, manikúra a pedikúra a RA sluneční louka.

V krásném moderním wellness o rozloze 1200 m² na vás čekají masáže, o víkendech thajské masáže, zábaly, koupele, whirlpool, jacuzzi, sauny, páry a rasulbath. Sportovní nabídka: jóga, Pilates, posilovna, tělocvičny, tenisové kurty, golfový driving range, jízdárna, fotbalové a multifunkční hřiště, stolní tenis, petangue a cvičební lekce s trenéry .

Nadchnou vás peciality resortu: koupel v lávové vaně nebo jízda psím spřežením. A pokud to myslíte se svým zdravím vážně, tak rozhodně navštivte laboratoř tělesné a výživové diagnostiky a nechte se změřit na špičkovém přístroji  InBody 720. Po konzultaci s nutričním poradcem máte šanci konečně začít žít zdravě a minimalizovat stres.

Když si vyberete balíček Báječné léto s dětmi na 7 nocí se snídaní formou bufetu, tak vás čeká 7x večeře, formou 3chodového menu, 2x cvičební lekce pod vedením profesionálních lektorů (výběr dle aktuální nabídky: jóga, Pilates, zumba, bosu, tae-bo), ½ hodiny jízdy na koni,  neomezený vstup do posilovny, od pondělí do čtvrtka, a v pátek do 14.00 hodin (kromě státních svátků) neomezený vstup do úžasného wellness (páry, sauny, vířivka, relaxační místnosti). Po celou dobu pobytu je pro vás neomezené půjčování sportovního vybavení: kola, tenis, stolní tenis, vybavení na fotbal, volejbal, badminton, petangue a transfer z parkoviště v Počátkách do resortu a zpět. Dítě do 10 let zdarma na přistýlce s dvěma dospělými osobami na pokoji. Druhé dítě 3-10 let: 50% sleva z ceny dospělé osoby na přistýlce s dvěma dospělými osobami na pokoji, Dítě od 0 – do 3 let: ZDARMA bez nároku na postýlku. Dítě nad 10 let, třetí dospělá osoba: 25% sleva z ceny dospělé osoby na přistýlce. V recepci dětem zdarma zapůjčení stolní hry a LEGO a knihovna je rovněž k dispozici.

Kouzlo Svaté Kateřiny je nepopsatelné, nesdělitelné ale historicky prokazatelné. První literární zmínku o prameni Sv. Kateřiny nalézáme v Hájkově Kronice české ( r. 1541) jako o svaté vodě u Počátek, kde se v roku 1423, po bitvě u nedalekého rybníka Boru u Horních Dubenek poblíž Počátek, ošetřovali ranění husité. V 16. století k těmto pramenům často zajížděli páni z Hradce, kdy zde Adam I. zbudoval lázně, tehdy zvané Dobrá voda. … O objevu a prvním uspořádání lázeňského pramene nejsou žádné písemné doklady. Podle pověsti byl používán již od starodávna… Pramenitá voda je krystalicky čistá, perlící, příjemné chuti. Teplota pramene je plus 6 st. R. Příliv vody je velmi značný a pramen i při velké spotřebě je nevyčerpatelný. Hojí se jím revmatické, dnavé a jiné bolesti s nejlepším výsledkem… V brožuře z r. 1872, kterou vydal tehdejší majitel Karel Bachmann uvádí: „… minerálních zřídel u Počátek pro léčivou jejich moc již v středověku zhusta se užívalo. …Alkalický pramen sv. Kateřiny váže přebytek kyselin žaludkových, dráždí mírně průchod střevní a odstraňuje často překážky v odměšování žluče. …V r. 1895 provedli profesoři Hueppe a Gintl chemický a bakteriologický rozbor vody pramene sv. Kateřiny a nazývali jej …ideálem vody… která  působí nejen blahodárně na kůži, nýbrž i cestou reflektorické činnosti nervů posiluje výkony srdce, plic, ústrojí zažívacího a žláz, působí na celou nervovou soustavu a na proměnu látek. Toto jsou pouze útržky z historie lázní, na kterou navázala i dětská léčebna horních cest dýchacích, ale i ta je již minulostí. Voda si ale svou jedinečnou kvalitu podržela dodnes!

Vynikající kuchyně zaměřená na zdravé stravování má sestavený jídelníček převážně ze středomořských jídel a u všech pokrmů je uvedena jejich kalorická hodnota. V okolí je množství jedinečných historických památek a ideální možnosti pěší turistiky a cykloturistiky. 
A ještě jedno překvapení! Můžete si vzít s sebou i svého pejska nebo kočičku. Budete všichni pohromadě a to se vám asi opravdu tak často nestává.

4.7.2011 12:00| autor: PR článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist