Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Nechce se mnou spát!

Nechce se mnou spát!

Nechce se mnou spát!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Dorotka G. | vydáno 23. 11. 2012

„Z mé smyslné a sexy manželky se stala postupem času žena bez zájmu o jakékoliv milostné sblížení.“ Vzpomíná třicetiletý Michal. „Když jsme se poznali, tak jsme byli schopní z postele nevystrčit celé dny nos. Dokázali jsme se promilovat celým víkendem a i potom, co odezněla prvotní zamilovanost, jsme se milovali téměř obden. Ovšem vše se změnilo jejím těhotenstvím..."

"Ač se toho stále obávala, nestala se pro mě v době, kdy čekala našeho syna nepřitažlivou, naopak, toužil jsem po ní. Avšak ona milování odmítala. Vysvětlovala to tím, že se bojí, abychom maličkému uvnitř neublížili. Chápal jsem to a těšil se, až se po šestinedělí vrátí vše do normálu. Ale uteklo hned pět měsíců a má žena i nadále milování odmítala. Nepomáhalo ani svádění, ani prosby, ani vztek, ani hrozby. Prostě se úplně zatvrdila a z milování se pro ni stala povinnost a pro mě otrava. Přemýšlím stále častěji o milence…..“

Denisin a Michalův případ není v žádném případě ojedinělý. Sexuální nesoulad je dnes velmi častým problémem, se kterým se manželské páry stále více obracejí s žádostí o pomoc na odborníky.

Podle těch partnerský vztah prochází několika fázemi, z nichž asi nejvíc nabitá žhavým milováním je ta první - fáze zamilovanosti, při které se nám do těla vylučují hormony v takové míře, že je pro nás partner vším. Toužíme po jeho blízkosti nejen psychické, ale především fyzické. A tak i ženy, které jindy tolik o milování nestojí, po něm náhle prahnou ve zvýšené míře. Ovšem potom přijde doba, kdy počáteční zamilovanost a poblázněnost hormony je pryč a vztah se posouvá do další roviny. Většinou se zakotví v jakémsi souladu obou z partnerů a to i v oblasti sexu, která oběma vyhovuje. Někdy však ne.

Přiznejme si, že když po náročném dni v práci letíme do obchodu, odvezeme děti na kroužky, potom uvaříme večeři, zkontrolujeme dětem úkoly, vyzkoušíme je ze slovíček a přírodopisu, vyžehlíme manželovi košili a pustíme pračku, zalijeme kytky a připravíme na druhý den všem svačiny, uklidíme kuchyň a před sebou máme vidinu postele, jde zpravidla o vidinu upadnout do stavu ne nepodobnému komatu, nikoliv do láskyplné náruče manžela.

A tady začíná bludný kruh neporozumění. Zatímco my se cítíme vyšťavené nadoraz, partner se chce milovat. Když se k tomu uvolíme, aby už dal konečně pokoj, ani si to pořádně nevychutnáme. Sex se pro nás stává rutinou a povinností a neužíváme si to ani my, ani náš muž. A odtud už je jen kousek k nevěře a možná i bolestnému rozchodu. Ovšem ani opačný případ není výjimkou. Své o tom ví pětatřicetiletá Jana: "S Petrem jsme se potkali v práci a po počáteční nedůvěře jsme se do sebe bláznivě zamilovali. První fáze našeho vztahu proběhla v jakési mlze a pamatuji si jen neuvěřitelně silný pocit lásky a přitažlivosti. Milovali jsme se několikrát denně a já si to užívala. Když pak přišlo období, v němž Petr řešil problémy v práci, se sexem to šlo z kopce. Dneska jsme se dostali do fáze, že se milujeme sotva jednou za dva měsíce a mně to neskutečně chybí. Petr to svádí na práci a já se přiznám, že chodím městem a vyhlížím svou "kořist", která mě uspokojí."

Co s tím?

Jediný způsob, jak dát v této chvíli vztah zase do pořádku je otevřeně spolu o sexu mluvit. Ať je to pro vás jakkoliv těžké, donuťte se k tomu, udělejte si na sebe čas a řekněte svému protějšku, co vás trápí, co se vám nelíbí, jak byste si váš intimní život představovali. Svěřte mu své touhy a představy a možná budete překvapeni, jak moc se shodnete.

Má-li váš partner chuť na milování častěji než vy, nebuďte zatvrzelí a odmítaví. Vztah a společné soužití je o kompromisech a ty se nevyhýbají ani milování. Podle některých odborníků je vhodné domluvit si pro začátek jeden den v týdnu, který si vyhradíte pouze a jen pro sebe a pro společné chvilky. Jakmile se na tyto dny zvyknete, je víc než pravděpodobné, že se váš vztah pomalu, ale jistě vrátí do starých kolejí.

Vždyť se nemusíte hned milovat…
Někomu však takovýto rozvrh nevyhovuje, připadá mu příliš svazující a nedokáže se při plánovaném sexu dostatečně uvolnit. Tady je potom víc než kdy jindy nutné spolu komunikovat. Chybí-li vám orgasmus, předehra, dostatečné mazlení nebo cokoliv jiného, řekněte mu to! Jestliže nechcete, aby si za vás našel náhradu, mluvte. Mluvte o svých představách a pocitech a zapomeňte na to, že vaši přátelé se chlubí každodenním sexem plným vášně. Každému totiž vyhovuje něco jiného a tak není nikde předepsáno, že zrovna vy se musíte milovat pětkrát týdně.

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
27. 06. 2015 anonym já to znám (reakcí: 0)
26. 11. 2012 manislava .... (reakcí: 0)
25. 11. 2012 BarcaB sexuální restart (reakcí: 0)
25. 11. 2012 gambis ... (reakcí: 1)
24. 11. 2012 88pacicka88 + (reakcí: 0)
23. 11. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
23. 11. 2012 lidka2 + (reakcí: 2)
23. 11. 2012 tepito + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

25. 02. 2017 Horoskop Panna

Začala jsi nový vztah a máš pocit, že to není to pravé ořechové? Dej si ještě chvíli čas, než uděláš zásadní rozhodnu... Celý horoskop

Karta dne

Osm pohárů
Dnes máš skvělou příležitost odpoutat se od všeho starého, co ti již neslouží a pouze tě omezuje. Čeho se to může týkat? Vztahy, které dávno přetrvávají spíš jen ze zv...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist