Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » 5 rad, jak se rychle oklepat z rozchodu

5 rad, jak se rychle oklepat z rozchodu

5 rad, jak se rychle oklepat z rozchodu

Magazín: Sex a vztahy | autor: Nataša Slánská a Petra Martišková | vydáno 22. 06. 2015

Bezbolestné rozchody bohužel téměř neexistují a těžko se vyhneme pocitu křivdy, zlosti a zlomeného srdíčka. Pokud si právě něčím podobným procházíš, máme pro tebe malý návod, jak tu bolest aspoň trošku zmírnit. A jak se vypořádat s rozchodem v nejrychlejší možné době? Tady máš návod:

1. Zbav se vzpomínek

Dárečky, srdce z perníku, prstýnek darovaný z lásky, jeho fotografie na nočním stolku... Všechno musí jít do popelnice nebo hluboko do šuplíku. Podobné předměty nesmíš mít na očích. Nemá smysl dívat se na věci, které ti bývalého přítele připomínají, a zahrabávat se do hlubšího a hlubšího smutku. Nepouštěj si hudbu, kterou jste často poslouchali spolu, nedívej se na filmy, které patřily k vaším nejoblíbenějším. 

2. Odolej pokušení poslat mu sms

Večer ses trochu připila a přepadl tě velký stesk. Cítíš neodolatelnou touhu napsat mu zprávu a vyznat se ze svého smutného rozpoložení. Stýská se mi po tobě, chci být zase s tebou... Dej si jednu přes ruku a telefon dej kamarádce, aby ti ho pohlídala. Rozpoutala bys emocionální peklo pokusů získat bývalého zpátky, přičemž jeho reakce mohou být všelijaké - jednou z jeho slov vycítíš naději, podruhé chladné odmítnutí. Zbytečně tě to bude trápit mnohem déle.

3. Zablokuj ho na Facebooku

Je téměř jisté, že budeš mít nutkání denně prohlížet jeho profil a hltat veškeré jeho komentáře. Přitom se o tebe pokusí žárlivost, kdykoli laškovně okomentuje posty na zdi svých kamarádek. Nebo si naopak z jeho poznámek vydedukuješ, že na tebe stále myslí, a budeš doufat v jeho návrat. Nemá to smysl. Raději si ho vymaž z profilu a je to.

4. Nebuď sama

Nezavírej se s trápením mezi čtyři stěny. I když zrovna nemáš šanci vyjít večer na skleničku s kamarádkou, sedni si do obýváku společně s rodinou nebo spolubydlící a povídejte si. Emoce se v tobě nesmějí hromadit, musejí se dostat ven. Ačkoli tvoje litanie mohou být po nějaké době pro posluchače únavné, každý tě pochopí. Hlavně nepropadej pocitu, že svými výlevy své blízké obtěžuješ.

5. Změň image

Takhle jsi vypadala, když jsi chodila s ním. A teď jsi jiný člověk. Na další životní etapu můžeš vyrazit s novou vizáží, novým účesem, jiným stylem oblečení. Proč ne? Pomůže tim to upevnit sebevědomí, které rozchod bezpochyby trochu pošroumal, a budeš se cítit mnohem lépe. Pamatuj ale - nezkrášluješ se kvůli němu! Děláš to kvůli sobě...

A jak překonávají rozchod naše čtenářky?

"Když mě opustil po sedmi letém vztahu nečekaně můj partner, byla jsem zlomená. Žila jsem v domnění, že máme skvělý vztah, on bohužel ne. Našel si jinou a mně to řekl jako poslední. Měsíc jsem nebyla schopná nic dělat, nejedla jsem, hubla a chodila jak tělo bez duše. Pak si mě vzala do parády kamarádka," vzpomíná dnes už s úsměvem Jana (30 let). "Odtáhla mě ke kadeřnici, donutila mě nakoupit si nové hadříky a koupila mi permanentku do fitka. Jsem jí neskutečně vděčná. Jen díky ní se mi podařilo ty krušné chvíle překonat. A díky kilům dole, novému vzhledu a většímu sebevědomí jsem si brzy našla novou lásku a jsem šťastná."

"Rozchod s Radkem byla ta nejbolestivější věc, kterou jsem prožila. Upadla jsem do těžkých depresí. Ale pak jsem se kousla a rozhodla se, že nejsem žádné béčko, že mu dokážu, o co přišel. A začala jsem na sobě makat. Udělala jsem si kurz francouzštiny, odletěla studovat do Francie a vrátila se jako nový člověk. Rozjela jsem si slibnou uměleckou kariéru a když jsem potkala Radka, který byl ze mě celý paf, se šarmem, který mě naučily francouzské ženy, jsem ho poslala do háje. Dnes jsem mu vděčná, kdyby mě neopustil, zůstala bych trčet ve svém životě na místě," svěřila se Lucka (36 let).

"Poslední rozchod pro mě byl krutý už jen proto, že můj ex odešel k mé nejlepší kamarádce. Dvojnásobná zrada, jeden den jsem měla všechno, druhý den nic. Byla jsem zoufalá tak moc, že jsem začala střídat partnery jako ponožky. Dokonce jsem po jednom takovém nevázaném sexu otěhotněla," vzpomíná pětatřicetiletá Johanka. "Následná interupce a kopmlikace po ní mi konečně otevřely oči. Začala jsem na sobě pracovat, zajímat se o bylinky, ezoteriku, udělala jsem si kurz keramiky a dnes jsem pyšnou majitelkou obchůdku s bylinkami a keramikou. Dospěla jsem tak daleko, že těm dvěma jejich štěstí přeju. Možná i díky tomu, že jsem si rozchod dokázala odžít, jsem našla novou lásku," uzavírá Johanka.

Pokud právě teď řešíš podobný problém, věř nám, že v tom rozhodně nejsi sama. Jen někteří lidé se prostě umí z rozchodu oklepat mnohem rychleji. Mrkni do galerky. :-)

Foto zdroj: Thinkstockphotos.com, facebook.com

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
23. 06. 2015 Eliška 68 Prodlužuji nefunkční vztah - bojím se samoty (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

25. 02. 2017 Horoskop Rak

Dnes už od rána nahoď vřelý úsměv a usmívej se na každého, koho potkáš. Uvidíš, že se tvůj den jako mávnutím kouzelné... Celý horoskop

Karta dne

Osm pohárů
Dnes máš skvělou příležitost odpoutat se od všeho starého, co ti již neslouží a pouze tě omezuje. Čeho se to může týkat? Vztahy, které dávno přetrvávají spíš jen ze zv...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist