Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Čeho všeho se muži vzdají kvůli milence?

Čeho všeho se muži vzdají kvůli milence?

Čeho všeho se muži vzdají kvůli milence?

Magazín: Sex a vztahy | autor: El | vydáno 14. 12. 2010

Je známá věc, že muži milují svá auta. Někdy až skutečně úzkostlivě pečují o tyto své miláčky na čtyřech kolech, no a nezřídka si s nimi i povídají. Je proto neuvěřitelné, že existuje „něco“, co muži milují ještě více – svou milenku, ženu z masa a kostí (tedy bez motoru, ABS apod.)!

Britský server Daily Telegraph v průběhu uplynulého měsíce realizoval průzkum, do kterého se zapojilo 900 respondentů – ženatých mužů. Cílem bylo zjistit, co všechno dokážou muži obětovat a vymyslet, aby mohli být co nejdéle (a pokud možno co nejtajněji) se svou milenkou a co z toho vlastně mají.

Co přináší milenka do života muže?
Ne každý muž dokáže být ženě věrný po celý život, přestože jde o ženu "jeho srdce", kterou si vybral. Někteří dokonce tvrdí, že přesto, že si našli milenku, svou ženu stále velmi milují. Pro některé je milenka symbolem věčné mládí a zdrojem pohody, když na ně doma čekají i povinnosti a už docela "okoukaná" manželka. Jiní si milenku "pořídí" kvůli zpestření, jinak chatrného milostného života. Nebudeme posuzovat ani odsuzovat – vždyť nejen muži dokážou být nevěrní, viďte – podívejme se raději na konkrétnější výsledky průzkumu.

Chvilky štěstí na úkor rodiny
Většina ženatých mužů, kteří již milenku mají, jsou ochotni a schopni vzdát se mnoha důležitých věcí a dokonce i několika oblíbených činností proto, aby s ní mohli být co nejdéle, respektive co nejčastěji.
Ženatí muži tráví s milenkou mnohem více času, než se předpokládalo, a to samozřejmě na úkor své vlastní rodiny.

Čeho jsou tedy ochotni se vzdát?
Tak třeba peníze – taková milenka taky něco stojí… Avšak jen jedno procento „zkoumaných“ uživatelů je ochotno vzdát se společného večera s milenkou, kvůli tomu, že by tak ušetřili nějaké peníze. Šestnáct procent mužů by se raději obešlo bez nového auta jako bez milenky, patnáct procent by raději odložilo plánovanou úpravu domu a stejný počet mužů by klidně obětoval předplatné na fotbalové či jiné sportovní události. Dalších jedenáct procent uvedlo, že by se kvůli milence vzdalo členství ve fitness – vždyť nakonec, zasportovat si v posteli s milenkou je přece jen příjemnější. Deset procent by pak kvůli milence odložilo koupi nového mobilního telefonu a šest procent by dokonce kvůli milence obětovalo i plánovanou dovolenou.

Začal za vás šetřit? Podezřelé!
Jednou ze známek toho, že váš manžel zřejmě "kuje pikle" s jinou ženou je šetření tam, kde to dříve nebylo obvyklé. Například pokud jste byli zvyklí chodit jednou za týden na společnou večeři do luxusnější restaurace a v poslední době se z tohoto rituálu stává jen občasné povyražení zredukované na jeden večer v měsíci, je pravděpodobné, že to nebude jen tak. Přestal s vámi chodit na kulturní akce? Už vás nebere na koncerty, do divadla, do společnosti? Možná potřebuje peníze, investovat do setkání s milenkou, proto mu zkrátka nezbývá na vás. Plat má přece pořád stejný, ne? A uživit z něj rodinu a ještě jednu dámu navíc není zřejmě snadné.

Není milenka, jako milenka
Ženy, které se stanou milenkami ženatých mužů, musí počítat s tím, že každý takový „ženáč“ má i svou rodinu. Většinou jsou připraveny na to, že budou s dotyčným jen jistý krátký čas. Pravděpodobně počítají s tím, že se zřejmě jejich drahý své rodiny nevzdá (zároveň však doufají v pravý opak), možná proto si chtějí dopřát trochu luxusu, který tedy od milence očekávají. Vždyť když s nimi nežije, ať alespoň obohatí jejich život o jistou dávku pohodlí-dary jistě žádná nepohrdne. Samozřejmě, existují i ženy, které se bohatému ženáči doslova nalepí na tělo a dokážou z něj neuvěřitelným způsobem cucat peníze – a je spodivem, že se vždy najdou muži, kteří se takto vysávat nechají.

Samozřejmě, jsou i ženy, které do mileneckého vztahu spadnou úplně nevinně, a možná ani nevědí o tom, že dotyčný má už jednu dámu doma (a navíc pár dětiček k tomu). V takovém případě je podle odborníků vhodné, rychle ze vztahu vycouvat – zejména, pokud nemáte čas a chuť na chvilkové hrátky. Navíc v případě, že vám nový milenec zatajil tak důležitou informaci, jako je jeho manželka a rodina, je téměř jasné, že s ním nemůžete počítat na celý život. Také se nabízí to, že takovýto nenapravitelný lhář bude klamat znovu a znovu. A třeba začne podvádět svou milenku s jinou milenkou…

Sara Hartleyová, vedoucí průzkumu serveru Daily Telegraph se na toto téma velmi zajímavě a obávám se, že pravdivě vyjádřila slovy: "Muži, kteří mají nějakou milostnou aféru, řeší v mnoha ohledech z psychologického hlediska velmi podobné situace jako muži, kteří jsou závislí na hazardu."

 

Připraveno v espolupráci s diva.sk

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
02. 03. 2013 lilie nevera (reakcí: 0)
02. 01. 2013 EmmaganTeyla muži (reakcí: 0)
31. 12. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
24. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
16. 07. 2011 helenadon muže (reakcí: 0)
05. 07. 2011 Maminka11 článek (reakcí: 0)
05. 07. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
12. 03. 2011 Karunka - (reakcí: 0)
05. 03. 2011 jitkaji . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Lavera Stylingový a pečující gel na řasy a obočí

Lavera Stylingový a pečující gel na řasy a obočí

Zpevňuje a posiluje strukturu řas...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 01. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

01. 03. 2017 Horoskop Váhy

Volný večer tě bude lákat prolenošit, ale partner bude chtít vyrazit za sportem. Jednou mu zkus také dopřát to, co si... Celý horoskop

Karta dne

Královna poharu
Neboj se přijmout pomocnou ruku od muže, který ti je nablízku, nemusí to být partner, ale také dobrý kamarád nebo dávno zapomenutý přítel, který ti nečekaně vstoupí do...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist