Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Čeho všeho se muži vzdají kvůli milence?

Čeho všeho se muži vzdají kvůli milence?

Čeho všeho se muži vzdají kvůli milence?

Magazín: Sex a vztahy | autor: El | vydáno 14. 12. 2010

Je známá věc, že muži milují svá auta. Někdy až skutečně úzkostlivě pečují o tyto své miláčky na čtyřech kolech, no a nezřídka si s nimi i povídají. Je proto neuvěřitelné, že existuje „něco“, co muži milují ještě více – svou milenku, ženu z masa a kostí (tedy bez motoru, ABS apod.)!

Britský server Daily Telegraph v průběhu uplynulého měsíce realizoval průzkum, do kterého se zapojilo 900 respondentů – ženatých mužů. Cílem bylo zjistit, co všechno dokážou muži obětovat a vymyslet, aby mohli být co nejdéle (a pokud možno co nejtajněji) se svou milenkou a co z toho vlastně mají.

Co přináší milenka do života muže?
Ne každý muž dokáže být ženě věrný po celý život, přestože jde o ženu "jeho srdce", kterou si vybral. Někteří dokonce tvrdí, že přesto, že si našli milenku, svou ženu stále velmi milují. Pro některé je milenka symbolem věčné mládí a zdrojem pohody, když na ně doma čekají i povinnosti a už docela "okoukaná" manželka. Jiní si milenku "pořídí" kvůli zpestření, jinak chatrného milostného života. Nebudeme posuzovat ani odsuzovat – vždyť nejen muži dokážou být nevěrní, viďte – podívejme se raději na konkrétnější výsledky průzkumu.

Chvilky štěstí na úkor rodiny
Většina ženatých mužů, kteří již milenku mají, jsou ochotni a schopni vzdát se mnoha důležitých věcí a dokonce i několika oblíbených činností proto, aby s ní mohli být co nejdéle, respektive co nejčastěji.
Ženatí muži tráví s milenkou mnohem více času, než se předpokládalo, a to samozřejmě na úkor své vlastní rodiny.

Čeho jsou tedy ochotni se vzdát?
Tak třeba peníze – taková milenka taky něco stojí… Avšak jen jedno procento „zkoumaných“ uživatelů je ochotno vzdát se společného večera s milenkou, kvůli tomu, že by tak ušetřili nějaké peníze. Šestnáct procent mužů by se raději obešlo bez nového auta jako bez milenky, patnáct procent by raději odložilo plánovanou úpravu domu a stejný počet mužů by klidně obětoval předplatné na fotbalové či jiné sportovní události. Dalších jedenáct procent uvedlo, že by se kvůli milence vzdalo členství ve fitness – vždyť nakonec, zasportovat si v posteli s milenkou je přece jen příjemnější. Deset procent by pak kvůli milence odložilo koupi nového mobilního telefonu a šest procent by dokonce kvůli milence obětovalo i plánovanou dovolenou.

Začal za vás šetřit? Podezřelé!
Jednou ze známek toho, že váš manžel zřejmě "kuje pikle" s jinou ženou je šetření tam, kde to dříve nebylo obvyklé. Například pokud jste byli zvyklí chodit jednou za týden na společnou večeři do luxusnější restaurace a v poslední době se z tohoto rituálu stává jen občasné povyražení zredukované na jeden večer v měsíci, je pravděpodobné, že to nebude jen tak. Přestal s vámi chodit na kulturní akce? Už vás nebere na koncerty, do divadla, do společnosti? Možná potřebuje peníze, investovat do setkání s milenkou, proto mu zkrátka nezbývá na vás. Plat má přece pořád stejný, ne? A uživit z něj rodinu a ještě jednu dámu navíc není zřejmě snadné.

Není milenka, jako milenka
Ženy, které se stanou milenkami ženatých mužů, musí počítat s tím, že každý takový „ženáč“ má i svou rodinu. Většinou jsou připraveny na to, že budou s dotyčným jen jistý krátký čas. Pravděpodobně počítají s tím, že se zřejmě jejich drahý své rodiny nevzdá (zároveň však doufají v pravý opak), možná proto si chtějí dopřát trochu luxusu, který tedy od milence očekávají. Vždyť když s nimi nežije, ať alespoň obohatí jejich život o jistou dávku pohodlí-dary jistě žádná nepohrdne. Samozřejmě, existují i ženy, které se bohatému ženáči doslova nalepí na tělo a dokážou z něj neuvěřitelným způsobem cucat peníze – a je spodivem, že se vždy najdou muži, kteří se takto vysávat nechají.

Samozřejmě, jsou i ženy, které do mileneckého vztahu spadnou úplně nevinně, a možná ani nevědí o tom, že dotyčný má už jednu dámu doma (a navíc pár dětiček k tomu). V takovém případě je podle odborníků vhodné, rychle ze vztahu vycouvat – zejména, pokud nemáte čas a chuť na chvilkové hrátky. Navíc v případě, že vám nový milenec zatajil tak důležitou informaci, jako je jeho manželka a rodina, je téměř jasné, že s ním nemůžete počítat na celý život. Také se nabízí to, že takovýto nenapravitelný lhář bude klamat znovu a znovu. A třeba začne podvádět svou milenku s jinou milenkou…

Sara Hartleyová, vedoucí průzkumu serveru Daily Telegraph se na toto téma velmi zajímavě a obávám se, že pravdivě vyjádřila slovy: "Muži, kteří mají nějakou milostnou aféru, řeší v mnoha ohledech z psychologického hlediska velmi podobné situace jako muži, kteří jsou závislí na hazardu."

 

Připraveno v espolupráci s diva.sk

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
02. 03. 2013 lilie nevera (reakcí: 0)
02. 01. 2013 EmmaganTeyla muži (reakcí: 0)
31. 12. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
24. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
16. 07. 2011 helenadon muže (reakcí: 0)
05. 07. 2011 Maminka11 článek (reakcí: 0)
05. 07. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
12. 03. 2011 Karunka - (reakcí: 0)
05. 03. 2011 jitkaji . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

04. 12. 2016 Horoskop Rak

Romantika a láska - tak by se dal shrnout tvůj dnešní den. Na zadanou doma čeká překvapení v podobě romantické večeře... Celý horoskop

Karta dne

Dva poháry
Máš před sebou nádherný den naplněný radostí a láskou. Přestože jsi sama, budeš velmi intenzivně řešit vztahy kolem sebe a také své srdíčko. Jestli toužíš po lásce, má...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Módní policie

TOPlist