Femina.cz » Magazín » Celebrity » Vášeň jménem tvoření

Vášeň jménem tvoření

Vášeň jménem tvoření

Magazín: Celebrity | autor: Redakce | vydáno 09. 11. 2012

Handmade je stále více oblíbenější a i mnohé z těch, které nejsou příliš šikovné a samy nic nevyrábějí, dávají ručně vyrobeným šperkům přednost. A není divu, jsou originální a krásné. Stejně jako ty značky Jelly-fish, jejíž tváře jsme vyzpovídali...

Značku Jelly-fish tvoří dvě kamarádky, které se před několika lety potkaly na Vyšší odborné škole grafické v Praze. Eva a Martina. Eva vytváří převážně šperky a s Martinou pak navrhují a vyrábějí placky.

S Martinou, s níž jste společně autorkami značky Jelly-fish jste se potkaly na vyšší odborné škole grafické. Padly jste si do noty hned, nebo jste k sobě hledaly cestu déle?

Eva: Co se týče kamarádství, padly jsme si do noty hned, ale až ve třetím ročníku jsme začaly přemýšlet, co dál. A tehdy nás napadlo, že bychom mohly zkusit vytvářet něco společně. Tak jsme začaly realizovat naše vlastní placky a já se ještě pustila do výroby šperků.

Kterou z vás pak napadl plán tvořit veselá zvířátka a jak dlouhá byla cesta k tomu, abyste se na trhu prosadily?

Eva: Tvořit veselá zvířátka nebyl vyloženě plán, spíš to tak nějak přirozeně vyplynulo. Já mám například už od mala oblibu ve výletech do ZOO a focení zvířat. Zpočátku jsme oslovily pomocí mailů různé obchody s fashion-design výrobky a několik z nich se nám ozvalo zpět. Hodně nám také pomohl obchod Rooya, který dodnes prodává naše placky, a přidružený časopis Korálki, ve kterém o nás vyšel první krátký článek. Nejdůležitějším milníkem pro nás však bylo objevení Fleru, kam jsme se zaregistrovaly roku 2008 a začaly tak využívat všechny možnosti tohoto neuvěřitelně sympatického projektu. Postupem času jsme naše výrobky rozšířily do dalších designových obchůdků a zároveň jsme se začaly účastnit designových prodejních akcí v Praze i mimo ni. Také bych ráda zmínila spolupráci s módní návrhářkou Hedush, pro kterou jsem vytvořila již několik návrhů potisků pro její ručně šitou originální street módu. Co se však týká prosazení se na trhu, jsme stále na cestě a jsme samy zvědavé, kam až nás zavede. :-)

Jde stále o koníček, nebo už je jelly-fish jedinou pracovní náplní?

Martina: ...pro mě je to příjemný koníček 

Eva: Pro mě je to spíš už takový kůň, díky kterému jsem se dostala do úžasného barevného tvůrčího světa a seznámila se se spoustou lidí, kteří ovlivnili a ovlivňují můj život. Jedinou pracovní náplní to však stále není.

Vyrábíte nádherné přívěšky, ale také krásné náušnice, z jakých materiálů?

Eva: Šperky nyní vyrábím převážně z nerezové oceli, plexiskla a plastu. Už na střední průmyslové škole sklářské mě paradoxně plast jako materiál přitahoval nejvíce.

Dohadujete se někdy nad návrhy nebo mezi vámi panuje shoda?

Eva: Nad návrhy placek se většinou nedohadujeme, každá si tvoříme, co chceme. :-) Radíme se ale například ohledně grafických prací u jiných pracovních příležitostí.

Kde si mohou naše čtenářky koupit vaše výrobky?

Eva: Seznam všech míst, kde si můžete zakoupit šperky nebo placky Jelly-fish, naleznete na našich facebookových stránkách zde. V Praze se jedná například o designové obchody Kuráž (www.kuraz.cz), Pour Pour (www.pourpour.cz) nebo Julius fashion shop (www.juliusfashion.com), v neposlední řadě nás budete moci v prosinci zastihnout na akci Holešovice fashion market (www.lovemusic.cz/holesovice-fashion-market), kam bychom vás touto cestou rády pozvaly.

Pořádáte také nějaké tvořivé kurzy?

Martina: Ano, pořádám tvořivé kurzy pro děti v Ateliéru Rusalka u výtvarnice Ireny Staňkové v Řevnicích. Učím hlavně korálkování a pro zpestření i novodobé techniky. Nyní jsme s Irenou otevřely dopolední výtvarnou dílničku pro děti předškolního věku (8 -12 hod., Řevnice). Formou hry se seznamují s různými výtvarnými technikami a zároveň si i u tvoření zpíváme lidové písničky. Pro děti je to příjemně strávené dopoledne a rodiče si mohou trochu odpočinout. V létě jezdím na tábor Oskar v Rokycanech. Na HOBBY turnusu se s dětmi také výtvarně vyřádíme a zahrajeme zábavné hry v prostoru krásného areálu Holubího kouta.

Eva: Já, když už, tak pořádám soukromé tvořivé kurzy pro své neteře. :-)

Právě jsme uprostřed ne příliš oblíbeného podzimního období, máte recept na to, jak jej přežít? Nebo snad patříte mezi milovnice tohoto barevného ročního období?

Martina: Mám ráda podzim. Téměř každý den dojíždím vlakem směrem na Beroun. Cesta je velmi příjemná a pohled na okolní krajinu úžasný. Barvy podzimu jsou prostě nádherné. Samozřejmě sychravé podzimní počasí umí mnohdy zhoršit náladu. Tak se v daný moment utěšuji myšlenkou, že se každým dnem opět blížíme k létu  ...

Eva: Musím s Marťou souhlasit, barvy podzimu mne také fascinují. A když je pošmourno, bráním se tomu tím, že nosím hodně barevné oblečení. Také se snažím obklopovat vůněmi, často si doma naordinuji takovou malou aromaterapii. Zapálím si vonnou lampu, pořídím si nějaké ručně vyráběné voňavé mýdlo nebo si nakoupím hromadu pomerančů. :-)

Co na vaše tvoření říkají vaši partneři?

Martina: ...Partnera momentálně nemám, ale moje maminka je spokojená, že dělám to, co mě baví a naplňuje. Zároveň vyučuji moderní orientální tanec, což mě také moc baví a doufám, že je to na mně i znát. I zde využiji své výtvarné schopnosti při tvoření a vyšívaní kostýmů.

Eva: Můj partner mne v tom velice podporuje a pomáhá mi, za což jsem mu nesmírně vděčná. Nejsem sice žádná bohatá manažerka, ale dělám, co mě baví. A i když to často není tak jednoduché, jak si možná mnozí myslí, jsem spokojenější, klidnější a to se přenáší hodně i do vztahu. Tak snad to se mnou vydrží. :-)

Jaké jsou vaše plány do budoucna?

Martina: Super by bylo, kdyby jednou Jelly-fish měla továrnu na výrobu šperků a placek, a ty by se distribuovaly do různých koutů světa i do vesmíru. :-)  A pokud tedy tato otázka směřuje k osobnímu životu, tak co nejdéle dělat práci a koníčky, které nyní mám, poznat úžasného muže a mít s nim úžasné děti. 

Eva: Já raději tak moc neplánuji, žiji teď hodně okamžikem, ale přání mám spoustu. Hlavně ať jsou všichni moji blízcí a rodina zdraví, šťastní a ať mohu dál dělat to, co mne baví.

Také se vám tak líbí všechny ty úžasné náušnice, placky i zvířátka? Pak si je můžete vysoutežit v naší soutěži zde.

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
16. 11. 2012 manislava jelly fish (reakcí: 0)
10. 11. 2012 lidka2 pěkný koníček, (reakcí: 0)
09. 11. 2012 Mickee SUPER!! (reakcí: 0)
09. 11. 2012 Bobina1 soutěž JELLY- FISH (reakcí: 2)
09. 11. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
09. 11. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

28. 03. 2017 Horoskop Štír

Zapomněla jsi zaplatit složenku, nebo ses opozdila s platbou? Tak dnes na tebe bude ve schránce čekat nemilé překvape... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist