Femina.cz » Magazín » Cestování » Nuda na dovolené? S našimi tipy to nehrozí!

Nuda na dovolené? S našimi tipy to nehrozí!

Nuda na dovolené? S našimi tipy to nehrozí!

Magazín: Cestování | autor: Lenka Šimková | vydáno 04. 07. 2014

Ne každá dovolená musí zákonitě překypovat zábavou. Zklamat může počasí, vybraná destinace nebo společnost lidí, se kterými jsme někam vyrazili poprvé. My však máme několik nápadů, jak si volné dny zpříjemnit v každé situaci.

Domácí příprava

I když dnes většinou není problém sehnat kdekoli cokoli, vezměte si z domova, co máte k dispozici. Na místě potom ušetříte čas a peníze za věci, které by vám následně ležely doma dvakrát, a přitom je vytahujete jednou za rok. A jaké „rekvizity“ máme na mysli? Určitě se bude hodit různorodé sportovní náčiní, pálky, míčky, kolečkové brusle, sady na petangue, deky, košíky, plastové nádobí, karetní a deskové hry, knížky, tužky, bloky atd. Nemusíte toho sice sbalit neskutečné množství, ale spíše od každého něco. Většinou totiž zjistíte, že nejvíce zábavy se dá užít i s několika papíry a propiskami. Co potom s tím vším?

Když je hezky…

Pokud vám počasí přeje, a není zase příliš horko, vymyslete pro ostatní akční zábavu. Může se jednat například o sportovní turnaj, s více i méně typickými disciplínami. Ve většině i jinak „nudných dospěláků“ se v takových chvílích probudí soutěživý duch a o zábavu je postaráno.

Jako další se nabízí uspořádání pikniku. Občerstvení v přírodě má své kouzlo a užít si můžete už i samotné chystání pochutin. Pak už stačí jen deka, vhodný koš a nádobí a uvidíte, jak krásně se dá s dobrým jídlem a na čerstvém vzduchu strávit celý den.

Léto vyzývá také k novým aktivitám. Takže pokud jste třeba ještě nevyzkoušeli dnes už velmi známý a oblíbený geocatching, máte k tomu výbornou příležitost. Tato aktivita, která je kombinací sportu a turistiky za použití navigačního systému GPS, nadchne děti i dospělé. Při hledání ukryté schránky (cache, keš) se zabavíte, unavíte a ještě můžete najít něco hezkého na památku.

Velký prázdninový horoskop podle karet

Velký prázdninový horoskop podle karet

Prázdniny jsou za dveřmi a vy se ptáte, jaké budou? Chystáte se na dovolenou, jste sami a rádi by...

Když se počasí nevydaří…

Když je venku nevlídně, nebo dokonce nepřetržitě prší, je to sice smůla, ale i tak se dá vymyslet zábava pro malé i velké. 

Deskové hry jsou v rodinách oblíbené již odedávna. Zkuste však k těm klasickým přidat i takové, které vyžadují co nejvíce hráčského zapojení a umu. Nabízejí se strategické, znalostní či experimentální sady her, se kterými se nenudí snad nikdo. V karetních hrách se dá opět uspořádat třeba miniturnaj, vždy je zábavnější hrát „o něco“, i když ceny mohou být jen symbolické.

Znáte storytelling? Pod cize a moderně znějícím názvem se neskrývá nic jiného než jedno prastaré umění. Jedná se o vyprávění příběhů. Můžete si ho vyzkoušet třeba na základě oblíbených knih, ale fantazii se meze nekladou. Příjemně strávený čas, kdy se vždy jeden člověk ocitne v roli „vypravěče“ a ostatní poslouchají, vám bude utíkat až nemile rychle.

I v dešti se dá samozřejmě výletovat, jen se člověk musí včas schovat do sucha. Dovolenou lze tak využít ke kulturnímu obohacení, na které po zbytek roku nezbývá čas. Porozhlédněte se tedy po místních a okolních kinech, „letních“ divadlech a slavnostech (mnohé bývají už před deštěm kryté) a dalších kulturních zařízeních. Hrady a zámky jsou také jistota.

Poslední možností je nedělat vlastně nic. Přiznejte si, kdy se vám to naposledy povedlo…Pravděpodobně by to málokdo vydržel celý týden nebo čtrnáct dní, ale jeden dva dny se můžete úplně bez výčitek jen tak poflakovat, číst si časopisy a načerpávat síly, vždyť od toho dovolená přeci také je.

Máte pro nás i vy nějaké tipy, jak se zabavit na dovolené, která se nerýsuje přesně podle plánu a představ? Napište nám, těšíme se na další užitečné nápady!

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
07. 07. 2014 glady ... (reakcí: 0)
04. 07. 2014 martule82 dovolená (reakcí: 0)
04. 07. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
04. 07. 2014 Bobina1 - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

Intenzivně hydratuje...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 17. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

20. 02. 2017 Horoskop Vodnář

Dostatek síly, energie nebo uzdravení z dlouhodobé nemoci je jisté. Vytrvej, dokonči léčbu, můžeš si být jistá, že zp... Celý horoskop

Karta dne

Osm pentaklu
Nyní jsi v období, kdy můžeš dokázat a předvést, jaké talenty v tobě „dřímají“. Máš velkou příležitost dosáhnout úspěchu ve všech oblastech, o kterých máš pochybnosti ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist