Femina.cz » Magazín » Cestování » Kam vyrazit? 4 místa ze slavných filmů, kde můžeš strávit nezapomenutelnou dovolenou

Kam vyrazit? 4 místa ze slavných filmů, kde můžeš strávit nezapomenutelnou dovolenou

Kam vyrazit? 4 místa ze slavných filmů, kde můžeš strávit nezapomenutelnou dovolenou

Magazín: Cestování | autor: Lucie Feiková | vydáno včera 10:00

Když už si nemůžeš zahrát v nějakém slavném snímku a nemáš to štěstí vyzkoušet si originální kostýmy, jednu věc udělat přece jen můžeš. Projít se po místech, kde se takové dílo točilo. Vydej se s námi na místa, kde trávil čas Leonardo DiCaprio nebo Pierce Brosnan.

Ročně tam zamíří tisíce turistů. Místa jsou to mystická a přímo pohádková. Už jsi je viděla, nebo se tam teprve chystáš?

1. Křišťálová Plitvická jezera

Není to tak dlouho, co bohužel odešel do hereckého nebe představitel neslavnějšího indiána Vinetoua, Pierre Brice. Tam, kde se jako člen kmenu Apačů proháněl na koni v Pokladu na stříbrném jezeře, je to od nás co by kamenem dohodil. Chceš se tam podívat? Stačí navštívit národní park v Licko-senjské župě v Chorvatsku.

Nachází se zde 140 vodopádů, 20 jeskyň a zřídel, 16 velkých jezer, která leží na pěti řekách. A jejich barva se neustále mění z azurové na tmavě modrou, v závislosti na množství minerálů a organismů ve vodě. Je to prostě nádhera!

Roku 1979 byl park právoplatně zařazen do Světového dědictví UNESCO. Pokud lačníš po netradičním zážitku, na který budeš ještě dlouho vzpomínat, vřele doporučujeme. Stejně jako dát pořádně nabít fotoaparát, protože jeho spoušť budeš mačkat jako divá! Malá ukázka toho, co tě tam čeká, ve videu! A hned potom se odebereme v mapě zase o kousek níž!

2. Malebný a náročný Skiathos

Říká ti něco zfilmovaný příběh, kdy jedna slečna pozve tajně na svou svatbu hned tři potencionální otce, protože chce, aby ji ten pravý odvedl o oltáři? Že by Mamma Mia? Trefa! Toužíš spatřit přístav, kam ti tři nešťastníci připluli na zmíněnou slavnost? Tak musíš na řecký ostrůvek Skiathos.

Ten patří do tak zvaných roztroušených ostrovů Sporady v Egejském moři. Takhle vlastně vzniklo i slovo sporadický, což znamená méně častý. Jeho rozloha není nijak veliká, přibližně 60 kilometrů čtverečných, ale nádherných pláží i malých, zapadlých a romantických plážiček, na něm najdeš 70.
Ta prý nejkrásnější se jmenuje Lalaria a dostat se na ni lze pouze po moři. Jestli holduješ spíš turistice a pouhé ležení u vody není nic pro tebe, přijdeš si tady rozhodně na své. Celý ostrov je protkaný horskými cestami, což je pro pěší nadšence jako dělané!

I Amanda Seyfried, která tam v roce 2007 při natáčení pobíhala, se při zpívání a výšlapu musela pěkně zapotit. Mrkni na video! A pak se připrav na dlouhý let, opouštíme totiž Evropu!

3. Phi Phi pro ty, kdo neposedí

Možná jsi dobrodruh tělem a duší a zahráváš si s představou podívat se někam, kam se jen tak někdo nedostane. To samé chtěl přece i Leonardo Dicaprio ve filmu Pláž! Nejeden návštěvník kina spekuloval, jestli takové místo vážně existuje a kde se nachází. Za jeho poznáním je třeba vyrazit až do Thajska.

Soustroví Phi Phi leží v Andamanském moři mezi ostrovy Phuket a Ko Lanta. Zátoku Ao Maya, kterou známe z obrazovky, a odkud jsou ty nejúžasnější záběry, tvůrci počítačově upravili a přidali horu, která se nad ní tyčí. Jinak je všechno tak, jak má být.

Zátoka je i navzdory turistickému ruchu stále neobydlená a nedotčená, takže chtiví výletníci ji mohou navštívit pouze na výletní lodi. Prý je tam nejlepší potápění na světě. Tak co, už máš sbalené ploutve a šnorchl? Budou se ti hodit. Přesvědčit se můžeš ve videu! Není to romantika jako blázen? Tak to tě následující bod ještě víc odrovná!

4. Fidži

Teď tu máme něco pro opravdové fajnšmekry. Je to sice dražší, ale jestli si to můžeš dovolit, nebudeš litovat. Ostatně, film Modrá Laguna už je trochu retro, ale natáčel se právě tady.

Oblast Melanésie, Tichý oceán, souostroví Fidži, které tvoří 300 ostrovů, v minulosti mělo dost pochybnou pověst, protože kanibalismus byl na denním pořádku, ale ty doby už jsou naštěstí pryč.

Dnes už je tu k vidění jen bílý písek, tyrkysové moře a kokosové palmy. Takhle nějak vypadá ráj v pravém slova smyslu! A jestli netradiční svatbu, tak jedině tady. Jsou tam dokonce speciálně navržené svatební pavilony. Říct „ano“ svému vyvolenému jen tak bosky při západu slunce? To má styl! Motivace je tady, ať víš, nad čím přemýšlet!

A jaké místo, které znáš z filmu, bys nejraději navštívila ty? Poděl se o svůj sen s námi v diskuzi pod článkem!

Foto zdroj: Thinkstockphotos.com

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
02. 07. 2015 Stendy - (reakcí: 1)
02. 07. 2015 Viky17 :-) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

25. 03. 2017 Horoskop Rak

Láska a zase láska. Splašené hormony tě budou táhnout k mužskému pohlaví a ty ani nebudeš řešit, jestli je dotyčný tv... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist