Stále sama? Možná děláš některou z těchto chyb

Tvé vrstevnice už dávno zakotvily, mají manžela a děti a ty stále nic? Říkáš si, že přeci nejsi tak nesnesitelná, aby s tebou nikdo nevydržel a do vínku jsi taky nějakou tu krásu dostala, tak jak to, že jsi sama, když všechny kámošky okolo tebe někoho mají? Možná děláš některou z těchto chyb.

single-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Vztahy jsou v dnešní době hodně složité, a většina z nich se rozpadne. Jestli i ty tápeš nad tím, proč ti žádný vztah nevydrží, je dost možné, že děláš některou z následujících chyb.

Přehnané nároky

Možná to není tím, že by tebe nikdo nechtěl, ale že ty si nikoho nepustíš k tělu. Stále sníš o princi na bílém koni a očekáváš, že až toho pravého potkáš, že kolem tebe začnou vyhrávat fanfáry, tobě se zatmí před očima a ocitneš se náhle v pohádce. No tak neříkáme, že láska na první pohled neexistuje, ale většina vztahů vznikla postupně, a není výjimkou, že se kolikrát zamilujeme až na pátém rande. Takže to chce zkoušet a hned každého chlapa neposlat ke všem čertům a ledacos mu i odpustit.

Hraješ falešnou hru

Každá na první schůzce chce vypadat dobře a je jasné, že na svého nového idola nespustíš litanie nad svým životem a nebudeš mu vyprávět, co všechno je na tobě špatně, jak jsi podrážděná, když jsi nevyspalá, že neumíš vařit a že potřebuješ ráno minimálně hodinu v koupelně, aby ses dala do kupy. Ale to neznamená, že musíš nutně lhát. Stačí, když téma rozhovoru budeš směrovat k obecnějším věcem, a svoje soukromí necháš zahalené v tajemství, které budeš postupně odkrývat. Pokud ale budeš vyloženě říkat nepravdu a vymýšlet si o tom, jak jsi zdatná sportovkyně, což praskne hned poté, co tě vezme na lyže nebo na túru do hor, tak se pak nesmíš divit, že ti vztahy nevychází.

Nerespektuješ jeho chlapský svět

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše. Pokud se budeš řídit tímto heslem, ušetříš si spousty proplakaných hodin. Je sice možné, že narazíš na chlapa, se kterým si budeš rozumět jako s nikým jiným, a budete si společně notovat nad tím, jak nechápete, že existují mužští, co si po sobě neuklízí ponožky, vše se jim musí říkat polopatě a když je v televizi fotbal, tak se kolem nich musí chodit po špičkách, ale pravděpodobně takového nikde nesplašíš. Takže ti nezbude nic jiného než se smířit s tím, že chlapi jsou holt jiní a nemá cenu je předělávat k obrazu svému.

Hledáš, kdo tě vysvobodí

Trpíš na úzkosti, máš nízké sebevědomí nebo prostě jen máš pocit, že tě nikdo nechápe a čekáš, že ON tě jednou pochopí a zachrání z toho šíleného světa, ve kterým se nacházíš? Tak to brzdi. Jasně, že vztahy jsou od toho, aby nám pomáhaly a bylo nám lépe, ale musíš to být ty, kdo si dokáže život udělat příjemným, ať s chlapem nebo bez něj. Pokud na něj naložíš tak velkou zodpovědnost, začne ho to časem tížit. Nejsi žádná zakletá princezna, která čeká, až přijde někdo, kdo ji políbí a rázem bude vše zalité sluncem. A pokud opravdu někdo takový přijde, dost možná se z něj vyklube majetnický despota, kterého právě tyhle zakleté princezny hodně přitahují. Takže pozor na to.

Nevyřešené bývalé vztahy

Stále miluješ svého prvního kluka, kterého jsi potkala v osmnácti? To pak těžko navážeš plnohodnotný vztah, který ti klapne. Abys mohla začít znovu, musíš to předešlé ukončit, a to hlavně v sobě. Rozhodně není dobré srovnávat současného muže s tím předešlým. Už zkrátka musíš jednou provždy zapomenout na to, že ti kdysi nějaký chlápek nosil každý den růže a objal tě vždy, když jsi potřebovala. Kromě toho, když tady u tebe není, asi zase tak ideální nebyl.

Stále si vybíráš ty samé typy

Když se podíváš na tu plejádu mužů, se kterými jsi měla co do činění, zeptej se sama sebe, jestli nemají něco společného. Dost možná, že chybu děláš už při výběru. I když si to neuvědomuješ, přitahují tě stále ty samé typy, a tak není divu, že to vždy zkrachuje nad tím samým. Je na čase lovit v jiných vodách, jinak se z bludného kruhu nikdy nedostaneš. Například pokud se z toho tvého vždy vyklube povaleč či opilec, tak svou budoucí lásku už nehledej v žádné kavárně či hospodě nebo baru, ale vyraz někam za sportem, a uvidíš, že existují i jiní muži, než jsi doposud poznala.

Nepracuješ na vztahu

Krize pravděpodobně přijde. Není možné, že byste spolu žili dlouhá léta a nikdy se nepohádali nebo si nelezli na nervy. I když se milujete sebevíc, jen láska nestačí a je potřeba na vztahu pracovat. Ne vždy budete mít na věci stejný názor, a tak je nutné se naučit kompromisům. Kromě toho zamilovanost časem vybledne a je dobré stavět i na něčem jiném než na tom, že se ti při pohledu do jeho modrých očí podlamují kolena. Zatímco před pár lety ses těšila na každou schůzku a bylo jedno, jestli byla ve vinárně nebo někde v parku, postupem času to chce vymýšlet něco nového a neotřelého. Stejně tak v sexu, nezapomínej, že tam krize ve vztahu začíná.

Jak jsi na tom s láskou ty? Vychází ti vztahy nebo se ti vždy zbortí jak domeček z karet? Napiš nám do diskuze, co je podle tebe zárukou šťastného vztahu.

foto-zdroj: shutterstock.com

17.9.2019 4:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist