Status single očima vědců. Kdo si ho užívá a komu způsobuje trauma?

Žít si v klidu, bez závazků, partnerských hádek a nutnosti cokoli vysvětlovat? Tohle umí dámy patřičně ocenit. Oproti nim jsou ale pánové bez teplé náruče krajně nespokojení, protože se prý nemají komu svěřovat!

single-status-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Ze získaných dat Českého statistického úřadu jednoznačně vyplývá, že přibližně 300 tisíc našinců okolo třicítky bydlí samo a o vztahu nechce ani slyšet. Psychologové tento stav komentují slovy, že ačkoli výhody společné domácnosti nikdo nepopírá, i svoboda je pro dnešní populaci hodně lákavá.

V její souvislosti se mluví například o lepší finanční zajištěnosti, kvalitnějším spánku, pestřejším kulturním vyžití či větším počtu přátel i volnočasových aktivit. Ovšem bacha, tato nesporná pozitiva si prý náležitě vychutnává jen jedno pohlaví! Uhádneš, o které se jedná?

Volnost jako afrodiziakum. Ale pro koho?

Nedávná britská studie uskutečněná společností Mintel, jejíž hlavní specializací jsou nejrůznější průzkumy trhu, odhalila vskutku zajímavé informace. Její závěry odvážně naznačují, že bezmála 65 % zastánkyň něžného pohlaví si bytí bez muže zatraceně užívá – a nehodlá na tom nic měnit. To samé ale rozhodně neplatí na druhé straně barikády, tedy ve světě testosteronu.

V rámci onoho průzkumu se totiž 40 % nezadaných hochů vyslovilo, že jim „single existence“ celkově nevyhovuje. Tihle nešťastníci upřímně přiznali, že dělají všechno proto, aby svou vyvolenou co nejdříve našli. Jak je možné, že se dnešní generace v názoru na nezávislost tolik rozchází? Odpověď na tuto záludnou otázku se zjistila také. A je hodně překvapivá…

Chlapi přece nepláčou. A už vůbec ne veřejně

„Celý problém spočívá v tom, že moderní muži čelí velkému sociálnímu tlaku, který je nutí k tomu, aby potlačovali své emoce a za žádných okolností nedali najevo, co se jim honí hlavou. V jednadvacátém století je zkrátka nežádoucí rozebírat se svými vrstevníky své vnitřní pocity, bohužel. Domníváme se, že to je ten hlavní důvod, proč mužům partnerka tolik schází. Mohou se jí totiž beze studu svěřit, aniž by se cítili nějak méněcenně a nepříjemně, což má na jejich psychiku samozřejmě ten nejpříznivější vliv,“ vysvětluje psycholog a spoluautor studie Jack Duckett. To má vcelku logiku, viď? Odborník přes blaho lidských duší zároveň připouští, že v celé situaci hraje téměř klíčovou roli ještě jeden faktor. Jaký?

Dámská jízda jako terapie. S vínem a čokoládou

Výše jmenovaný expert se netají názorem, že my, ženy, mezi sebou vytváříme jisté skupiny, v nichž nad dvojkou bílého otevřeně diskutujeme o tom, co nás trápí. Díky tomu, že máme takovou podporu podobně založených „kolegyň“, si na lásku a potřebu randění ani nevzpomeneme. Být součástí kolektivu, v němž se za upřímnost, slzy, radost i úspěchy netrestá ani neodsuzuje, nám podle Jacka Ducketta ke štěstí bohatě stačí!

Vidíš to stejně, protože jsi věčně protivného chlapa, co nechává chlupy v umyvadle, také raději vyměnila za partu pozitivně naložených kámošek? Tak hlavně, že jsi spokojená!

A co si o single životě myslíš ty? Sděl nám to v diskuzi pod článkem, těšíme se na příspěvky. A mrkni taky na video, kde jsou slavné ženy, které se nikdy nevdaly. Zřejmě i pro ně jsou dlouhodobé vztahy úplnou zbytečností…

Foto: Shutterstock.com

15.10.2018 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist