Škola pohybu a fair play

Nevíte, jak zabavit své ratolesti, když po několikahodinovém sezení v lavici opustí školní bránu? Ideálním řešením je sport. Co třeba zkusit squash? Přesněji squashovou školu pro děti? Tento v současnosti velice oblíbený sport lze provozovat v kteroukoliv roční dobu, může být také vhodnou zimní alternativou k některému z letních sportů.

V současnosti je sport snad jedinou možností, jak odreagovat sebe i děti a squash rozvíjí koordinaci, rychlost a bystrost. Děti jsou ve škole vedeny instruktory už od začátku výuky, a to nejen k osvojování správného herního stylu, ale také k gentlemanskému chování k soupeři, jemuž pobyt na kurtu stěžuje velikost hrací plochy a rychlost míčku.

Děti se mohou zapsat do školičky od 7 let a pak dvakrát týdně docházet na hodiny. Na kurtu je s instruktorem tři až pět dětí, učitel se tak každému z nich může plně věnovat a zabránit případným chybám. Děti se naučí správným squashovým úderům a pohybům po kurtu a v neposlední řadě také pravidlům hry. Součástí hodiny je řádná rozcvička.

Pokud by si vaše dítko tuto hru oblíbilo, může se později stát členem České asociace squashe (ČASQ). Jednou za čas mohou děti vyrazit na víkendové soustředění mimo Prahu, o prázdninách se zúčastnit výjezdů nejen za squashem na delší dobu. Žáci se zúčastňují také oficiálních turnajů ve squashi v kategorii B, kde mají možnost změřit své síly a nabité dovednosti s novými soupeři.

Školu squashe pro děti nabízí pražský SquashPark na Cibulce. Cena za hodinu s instruktorem se pohybuje mezi 140 až 160,- Kč
Info na: www.squashpark.cz

12.9.2007 12:00
Více o tématu: prahapro dětisportsquash

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist