Sebeobrana pro chytré ženy 3.díl

Umíme se už bránit proti úderu a proti objetí od někoho, kdo není naším vysněným princem. V dnešním díle si ověříme, že ženská citlivost nám může napomoci k vítězství. Tanec, sex nebo boj, to není až tak důležité. Všechno je totiž jen jedním druhem energie, energie pohybu partnera nebo protivníka.

Když na vás někdo zaútočí, řekli jsme si, že jde jen o příval energie, kterou je nutné využít ve váš prospěch. Abychom ale tuto nespoutanou energii mohli využít, musíme ji být schopni nejdříve vnímat. A to co nejpřesněji a nejrychleji. Ideálním cvičením pro takovou citlivost je cvičení „lepících rukou“ tedy čínsky Chi-sao.

Chi sao cvik

Na první pohled je to velice jednoduché cvičení, které se dá ale dělat s tisícem obměn. Stoupněte si s partnerem nebo partnerkou naproti sobě na dosah. Natáhněte teď oba jednu ruku směrem k partnerovi a dotkněte se předloktím. Jeden z vás teď bude „chlípník“, tedy doručovatel energie a druhý „bojovnice“, tedy dívka, která umí s energií zacházet. Výchozí bod je, že se dotýkáte předloktím a vnímáte sílu a i ten nejmenší pohyb ruky chlípníka. Zpočátku dělejte každý pohyb velmi pomalu, aby jej bojovnice mohla s přehledem registrovat. Chlípník pomalu zaútočí úderem pěsti na obličej, na hrudník nebo na břicho, kam je libo. Bojovnice má vždy jen dva úkoly:

1.Zůstat v nepřerušeném kontaktu s útočící rukou a jen LEHCE odvádět úder vpravo nebo vlevo.

2.Otočit tělo podél osy s úkrokem vlevo nebo vpravo tak, aby uhnula z cesty úderu.

Nikdy nepřetlačujte ruku útočníka, protože bude většinou v reálu silnější a bylo by to k ničemu. Nikdy neuhýbejte více než je nezbytně potřeba, aby vás rána netrefila.

Střídejte pravou proti pravé, pravou proti levé a naopak. Začínejte s rukou na vnitřní a poté vnější straně soupeřova předloktí. Záleží na vaší představivosti. Později můžete přidat i druhou ruku, pak nohy…a dodržovat základní principy uvedené výše.

Trénink poslepu

Specialitou je také trénink Chi Sao naslepo. Jde o to, abyste zjistila, že stačí navázat první kontakt s protivníkem a pak už nemusíte vidět ani slyšet. Prostě se necháte vést jeho útokem. Je to jako tanec nebo sex, a proto jsou zde ženy často mnohem schopnější, citlivější a úspěšnější než drsní muži.

 

5.10.2010 12:00| autor: Zeko
Více o tématu: sebeobranasextanec

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist