Kocourek: Justin Timberlake

Vyrostl na maloměstě v Tennessee a dodnes má chování pravého jižanského gentlemana. I poté, co se stal uznávaným hudebníkem a pak se ještě prosadil i jako herec. Je něco, co tenhle talentovaný krasavec neumí?

„Moje máma mi říkala, že o penězích není slušné mluvit. Tak mi je trapné o nich mluvit,“ říká kluk, který se stal milionářem ještě před dvacítkou. Díky tomu, že se ve čtrnácti, v roce 1995, přidal ke skupině, která se o pár let později proslavila jako ‚N Sync.

Na slávu si dneska už zvykl a bere ji jako vedlejší produkt toho, že dělá, co ho baví. „Víc jsem se s ní potýkal po dvacítce, kdy jsem se snažil pochopit smysl toho všeho. Pak jsem si uvědomil, že to nejde,“ vypráví Timberlake. Po rozpuštění skupiny se ze všech členů všech boy bandů nejlépe chytil sólově, díky albům Justified a FutureSex/LoveSounds, za které má doma vystavených šest cen Grammy.

To ovšem nebyl konec jeho talentu. I když ho na začátku jeho herecké kariéry řada lidé nechtěla brát moc vážně, po loňském představení v hitu Social Network, kde si zahrál charismatického, ale dětinského internetového podnikatele, už ho nikdo podceňovat nemůže. „Mými idoly byli vždycky týpci, kteří dokázali všechno. Gene Kelly, Fred Astaire, Sinatra, Dean Martin. A když vzhlížíte k takovým lidem, neakceptujete, že vás chce někdo škatulkovat,“ ví mladý umělec.

Letos jsme se na jeho pohlednou tvář mohli dívat ve dvou romantických komediích,  na začátku léta ve Zkažené úče a od tohoto týdne v Kamarád taky rád. Znamená to, že se teď bude věnovat herectví, když nové album nevydal do roku 2006? Sám si není jistý. Všechny filmy prý natočil proto, že přišly  zrovna v pravý čas.


Justin Timberlake k tomu není jenom zpěvák a herec. Ale taky majitel restaurací, golfového hřiště, značky vodky a módní řady. Takhle hyperaktivní a cílevědomý byl od malička. „Kdyby mě rodiče nebrali na všechny ty konkurzy, našel bych si způsob, jak se tam dostat sám. Moje máma mi říkala: budu tě vozit po všech konkurzech, ale jakmile uvidím, že tě to nebaví, přestanu s tím,“ vzpomíná.

Jenže Justina to bavilo a bavit nepřestalo. A svou práci bral do začátku vážně, až moc. „Nikdy jsem nebyl spokojený, vždycky jsem chtěl být lepší, popisuje začátky v ‚N Sync, kde jako nejmladší člen skupiny pořád neúnavně cvičil a zkoušel. „Vyrostl jsem i jako sportovec, takže jsem si pořád říkal, že trénink je důležitý, že příprava je stejně podstatná jako výkon.“ Nejspíš právě v téhle pracovitosti, vedle jeho talentu, leží tajemství Justinova úspěchu.

Další fakta o Justinu Timberlakeovi:

Vyrostl v Shelby Forest v Tennessee, malé komunitě poblíž Memphisu, kde jeho otce řídil místní kostelní sbor. Jeho rodiče se rozvedli v roce 1985, kdy mu byly čtyři roky. Jeho máma dneska řídí Just-in Time Entertainment Inc., jeho nevlastní táta je bankéř.

Maloměsto má pořád v krvi. „Až se už nebudu moct pohybovat po jevišti, najdete mě žít na nějakém venkovském, prostorném místě.“

Mezi jeho slavné přítelkyně patřila Britney Spears, kolegyně z televizního dětského The Mickey Mouse Clubu, s níž chodil tři roky. Podobnou dobu strávil i se starší herečkou Cameron Diaz. Letos se rozešel s další herečkou, Jessicou Biel. Se většinou ex se stále přátelí, s Diaz i pracoval, na filmu Zkažená úča.

Za své hostování v legendárním skečovém pořadu Saturday Night Live vyhrál čtyři Emmy.

26.9.2011 12:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist