Sebeobrana pro chytré ženy 2.díl

V minulé části jsme si vysvětlili, že dcery Eviny nemusí už více být obětí násilníků. Naopak. Chlípník si už nikdy nebude jistý, jestli právě ta žena, kterou se chystá obšťastnit svou nechtěnou přítomností, není znalkyní Wing Chun. V takovém případě by velice brzy svých choutek litoval…

Jedna věc je znát body a místa, na která se vyplatí zaútočit i s nevelkou silou, jak jsme si řekli minule. Druhá věc ale je, jak se k nim má jedna dostat? Chlípník určitě nebude nečinně čekat až ho zpracujete. Je to jako s divokým koněm, kterému chcete nasadit uzdu. Nejde to přímo, bez taktiky. A právě proto se teď podíváme na několik způsobů, jak „nasadit koni uzdu“.

Během tohoto a následujících dílů si postupně probereme některé základní sebeobranné postupy, které se mohou využít v praxi, stejně jako styly, které se dají označit jako chytré. Tedy takové, kde vítězí rozum nad silou.

Obrana proti úderu
Nejzákladnější obranou je obrana proti úderu, kde si ověříme základní, dříve uvedené, principy využití síly protivníka.

Chlípník se nám snaží uštědřit facku, ránu pěstí či něco podobného, co považuje za neodmítnutelný začátek vztahu. V okamžiku, kdy útok zaregistrujeme, otočíme se vně dráhy úderu (na vnější stojné noze) a samotný úder kontrolujeme jemným dotykem pravé ruky. Ve stejný moment, a to je základem Wing Chun, vedeme také útok druhou rukou na chlípníkova žebra. Důležité je otočit se/uhnout správným směrem, podle toho, ze kterého směru úder přichází, abyste byla vždy na vnější straně jeho paže. Chce to jen trochu cviku, můžete si to zkusit s kamarádkou 🙂

Obrana proti objetí
Pěstní útok ale není tím nejobvyklejším způsobem, jak chlípník zahajuje svůj frontální útok. Mnohem častější „zahájení konverzace“, když nemá co říct, je nějaký druh úchopu, popřípadě drzé obětí. Ani v tomto případě není slabší žena ztracena. Ztracen je on. Zapamatujte si v této souvislosti další říkadlo: „Jsem pastička na myši a ty jsi ta hloupá myška.“ Přiblížil se k vám chlípník příliš blízko? Objímá vás a vy s tím nesouhlasíte? Pak je vyhráno! Nemusíte už totiž řešit problém, jak se k němu dostat na vzdálenost letící facky, když má delší ruce a tím i dosah. Přišel sám, jako ta stupidní myška a vlezl rovnou do pasti, ze které se již tak snadno nedostane. Kousnul si trochu vašeho sýra? Za to se platí! Podívejme se teď, jak důsledně sklapnout okupovanou pastičku.

Myška, krysa či podobný druh hlodavce nás drží kolem ramen a tiskne si nás k sobě. Usmějte se na něj! Nechte ho uvěřit, že vám jeho deodorant (je-li nějaký) dělá skutečně dobře. V okamžiku, kdy ztratí pozornost díky svému zdánlivému úspěchu, otočte se směrem dovnitř k němu a udeřte ho otevřenou dlaní do obličeje, můžete použít i loket, pokud je vám skutečně hodně nesympatický, viz obrázek. Tím vytvoříte tzv. black out, kdy prostě neví, co se vlastně děje, proč je tady, kam šel a co chtěl. Stejnou rukou pak chyťte jeho krček, přidržte a vše ukončete představením svého špičatého střevíčku namířeného na jeho nejcitlivější oblast. Ale i holenní kost pěkně bolí, když se do ní kopne. Zkrátka, hlodavci se nevyplatí přiblížit se blízko ke kočce, ať už má čtyři nohy, nebo jen dvě…

17.9.2010 8:30| autor: Zeko
Více o tématu: sebeobranaWing Chun

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist