Naomie Harris: Od zombíků k bond girl

Jako dítě svobodné matky z Jamajky neměla kariéru britské herečky úplně vyšlapanou. Ale jakmile zaujala Danny Boylea, svět si jí zapamatoval. A s honoráři za Piráty z Karibiku a bondovku Skyfall si nemůže stěžovat, že by se jí nedařilo.

Jednou pro ni televize BBC přepsala roli původně zamýšlenou pro běloškou herečku. Tak moc chtěli, aby ji mohla hrát ona. Danny Boyle jí zase zavolal mezi konkurzy na roli drsné přeživší v jeho zombie thrilleru 28 dní poté a dal jí několik tipů. Taky chtěl obsadit právě Naomie Harris. Což je dobře, zrovna film 28 dní poté, kde se po boku Cilliana Murphyho oháněla mačetou proti krvelačným nemrtvým, odstartoval její filmovou kariéru.

Na rozdíl do své průlomové role Seleny, v soukromí je šestatřicetiletá rodačka z Londýna slušně vychovaná, jemná a slušná, nekouří a nepije. Vychovala ji svobodná matka, Jamajčanka, která emigrovala jako dítě do Británie a v osmnácti otěhotněla. Matka ji učila, že může dokázat naprosto cokoliv, že překážky se dají překonat tvrdou prací. Naomie svého rodiče miluje. Ale taky přiznává, že už v „pěti letech byla dospělá“. Dětské zlobení si užila až zprostředkovaně, když pozorovala své malé nevlastní sourozence.

Jako vzorná dcera šla studovat na prestižní univerzitu v Cambridge, sociologii a politologii, ale vůbec se jí tam nelíbilo. Stýskalo se jí po domově, do převážně bělošského prostředí nezapadla. „Každý předstíral, že nic nedělá, a přitom všichni se všemi soutěžili,“ vzpomíná. Studia úspěšně dokončila, mnohem víc si ale užila následující dva roky strávené na herecké škole Bristol Old Vic. Pak už nastoupila dráhu herečky. Než ji Boyle tak galantně pomohl k práci v 28 dní poté, ani jí se nevyhnulo období bez práce.

[[related]]

To je ale minulost. Nyní má už na kontě i účast ve dvou Pirátech z Karibiku, kde byla namaskovaná jako vúdú čarodějnici, bývalou lásku zakletého Billa Nighyho. Objevila se i v Miami Vice vedle Colina Farrella, v britském Národní divadle si pod Boylem zahrála Frankensteinovu nevěstuBenedictem CumberbatchemJonny Lee Millerem, tohle představení bylo také k vidění u nás v kinech. Čeká ji role manželky Nelsona Mandely a nyní se zapojila do jiné slavné série, když získala v Skyfall roli, která zaručuje, že to nebude její poslední bondovka.

Nemyslete si ale, že Naomie je jenom slušná pilná dívka bez jiskry. „Třikrát týdně jsem cvičila jógu, učila se rychle řídit a střílet z kulometu a objevila jsem, že se mi to fakt líbí,“ popisovala třeba svůj trénink pro Bonda. Taky se o ní ví, že nemá žádný problém s nahotou. Nejen proto, že herci musí často sdílet šatnu s neznámými kolegy. Když vyrůstala jen s mámou, doma často nahé chodily. Naomie má taky zvyk oslovovat v klubech neznámé muže a zvát je na skleničku. „Většinou je to vyděsí. Jenže mě tohle prostě nepřijde trapné. Oslovuju i cizí lidi za své kamarády, když chtějí někoho někam pozvat.“

foto: tumblr.com

2.11.2012 12:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist