Rozešel se s tebou a chce se k tobě vrátit? Vzít ho zpět či ne?

Rozešel se s tebou, ale najednou stojí u tvých dveří a chce zpět? Sice se říká, že do stejné řeky dvakrát nevstoupíš, ale nějaká naděje na pokračování vztahu přeci jen je. Poradíme ti, kdy mu dát šanci a kdy raději udělat tlustou čáru.

rozchod-a-navrat-1-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Byl to pro tebe šok a probrečela jsi řadu nocí, když ti tvůj přítel dal jasné sbohem, ale teď se chce vrátit? I když jsi ráda, že velká láska nekončí, nějaký červíček pochybností v tobě začal hryzat. Není divu, je zcela na místě, že rozmýšlíš, jestli ho vzít zpět nebo ne.

Záleží na tom, po jaké době se chce vrátit

Tak jestli ti včera v záchvatu vzteku prskl do tváře, že tě už nechce nikdy vidět a dnes už byl s prosíkem zpátky, neviděli bychom to tak dramaticky. Tak jasně, že by si každý měl dávat pozor na to, co říká, ale pravděpodobně to nemyslel vážně, stále tě miluje a jeho rozhodnutí byla jen drobná přeháňka. Jestli ho chceš vzít zpět, měla bys mu důrazně říct, že některá vyřčená slova mají větší váhu, než byl původní záměr a že tě jeho „rozchody“ zraňují. Pokud to někdy zopakuje, měla bys ho vytrestat a pár dní se nechat dobývat, aby věděl, že příště to může být i napořád.

Po letech…

Pokud k tobě najednou vzplane dávný milenec, který tě kdysi nechal, tak tady buď obezřetná. Za prvé sis prošla dobou truchlení, dostala ses z toho a naučila se bez něj žít. Nechceš přeci někdy v budoucnu to prožívat znovu. Kromě toho by tvoje motivace přijmout nabídku ke schůzce nemusela být ani z toho, že tě tvůj bývalý stále přitahuje, ale z jakési ješitnosti a neochoty prohrát. Možná by ses k němu rozhodla vrátit i pro to, že je ve tvých očích ten, kdo tě opustil a tak máš pocit, že tahle nabídka se fakt neodmítá. Mysli ale na to, že on je už někým jiným a i ty jsi někým jiným. Těžko navážete tam, kde jste skončili. Jediná možnost je začít od začátku. A to rozhodně ne v posteli.

Když byla ve hře jiná

Odešel za jinou, ale po pár týdnech si uvědomil, že ty jsi žena jeho života? No tak to dobře promysli, jestli tohoto nevěrníka vzít zpátky. Hlavně si zjisti, jestli mu nedala vale ta nová a on tedy vezme za vděk aspoň tebou. Tady je velká pravděpodobnost, že to udělá znovu, až bude mít příležitost. Ovšem jestli v náruči jiné pochopil, že miluje jen tebe, měla bys zvážit, že to s ním ještě zkusíš.

 

Důvod, proč tě opustil

Jestli váháš, zdali mu dát ještě šanci nebo ne, vzpomeň na důvod, proč tě nechal. Pokud ve vztahu něco neklapalo a on jen nevěděl, jak to řešit, tak to můžete dát dohromady, když oba na vztahu zapracujete. Je také možné, že ještě neměl vyřešenou minulost nebo ses prostě v jeho životě ocitla v nesprávný čas, kdy neměl sílu budovat vztah. Jestli tě ale opustil se slovy, že tě nikdy vlastně nemiloval, tak není co řešit. Stejně tak, pokud se na tebe vykašlal v těžké životní situaci a v klidu počkal, až si to sama vyřešíš.

Zkrásněla jsi a je zpět? Co bude ale za pár let?

Po rozchodu ses dala do kupy, a i když tě vždy trápila kila navíc, jsi najednou jako proutek a tvůj bývalý už stojí u dveří? Tak na tuhle lásku si dej bacha. Nemůžeš být prostě pořád dokonalá a krásná a je možné, že po dětech se ti už zhubnout nepodaří. Opravdu stojíš o chlapa, který by tě miloval jen krásnou a štíhlou?

O vašem rozchodu si i vrabci štěbetají? Tak to bude těžké

Odešel od tebe, ale nikomu pořádně nic neřekl, a hlavně nevytruboval do světa, co ho vše na tobě štvalo? Tak to máte velkou šanci to dát ještě dohromady. Ale jestli chodil po vašich známých a vyprávěl jim, jaká jsi mrcha a že neumíš vařit a neuklízíš, chápeme, že pokračovat ve vztahu by bylo hodně divné. Jak najednou můžeš jít na nedělní oběd k jeho rodičům, když moc dobře víš, že je nešetřil detaily z vašeho soužití, které podle něj nebylo už hezké?

Když vás spojí děti

Něco jiného je, když máte spolu děti. Tam je vždy na pováženou, jestli spolu přeci jen nezůstat. A nebyli byste prvním ani posledním párem, který spojila starost o děti. Přeci jen, i když se rozejdete, stále zůstáváte rodiči, a tak se pravidelně vídáte a řešíte spousty věcí. Udělat tlustou čáru prostě nejde a je možné, že opět nějaká jiskra přeskočí. I tady si ale pohlídej, aby tě respektoval. Pokud tě chce zpátky, tak musí mít na paměti, že má co do činění se silnou ženskou, co se během doby, kdy on byl pryč, naučila bez něj žít. Už taky kvůli dětem, aby tě nevnímaly jako oběť, se kterou si chlap dělá co chce.

Zkušenosti čtenářek:

Karla (39 let): „Já se takhle jednou vrátila a nedoporučuji. Všechno, co bylo mezi námi špatně, se vrátilo zpět a stejně jsme se rozešli. A navíc jsme hodně řešili to, co kdo dělal během té „pauzy“. On mi vyčítal, že jsem na veřejnosti randila s jedním kamarádem a já nemohla přenést přes srdce, že si bolest z rozchodu řešil v posteli s jinými,“ vzpomíná Karla.

Jana (26 let): „Po pěti letech vztahu si našel jinou. Zkusil to, a pak se vrátil. Já mu to nevyčítám. Začali jsme spolu chodit hodně v mladém věku a chápu, že si nemohl být jistý. Klape nám to, tak neřeším ten půl rok, kdy jsme nebyli pár,“ má jasno Jana.

Alena (33 let): „Mě teď chlap opustil, a i když to bolí, zpátky bych ho nevzala. On se tak rozhodl a nemůže to vzít zpět. Až to přebolí, najdu si jiného, ale být zase s ním by byl krok zpět. Kromě toho všichni vědí, že je pryč. Moje máma mě utěšovala, když mi bylo nejhůře, asi by to už nedělalo dobrotu,“ vzkazuje Alena.

Kateřina (42 let): „Já se ke svému chlapovi vrátila. Ale nastavila jsem si jasná pravidla. Máme spolu dvě děti, tak jsem ráda, že jsme zase spolu, ale už nejsem tak zaslepená, a žiji si daleko více po svém. Teď už vím, že bych zvládla být sama,“ svěřila se nám Katka.

Co si myslíš ty? Je podle tebe rozumné vracet se k bývalému? Nebo když tě jednou nechal, tak má smůlu a další šanci už nedáš? Napiš nám do diskuze.

Foto: Shutterstock.com

25.7.2019 4:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist