Příběh čtenářky: Manžel mě podvádí a já s tím nic nedělám

Nevěry a podvody bývají v manželství více než běžné. Ale málokterá žena svému muži neustálé běhání za ženskými toleruje. Většinou je z toho pořádná hádka a často také rozchod. Nicméně jsou i takové ženy, které svému sukničkáři opakovaně odpouští nebo dokonce dělají, že o ničem neví. Tak jako naše čtenářka Aneta (34 let), kterou už ale její okolí začíná na nevěry jejího manžela upozorňovat.

manzel-me-podvadi-1-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Je to bohém

„Nejsem žádná ušlápnutá chudinka, co by nechala ostatní, ať si s ní dělají, co chtějí,“ začíná své vyprávění Aneta, „ale je pravda, že před manželem mám respekt. Ale abych začala od začátku, tak Hynka jsem potkala, když mi bylo dvacet tři a byla to láska jako trám. Okamžitě jsem se do něj zamilovala. Samozřejmě, že jsem věděla, jaký je, tedy že je hodně do větru a žádnou sukni nenechá projít jen tak.

Ale byla jsem to já, kterou si nakonec po dvou letech vztahu vzal. Také měl na to už věk, je o deset let starší. Po nějaké době se nám narodila holčička a Hynek se stal příkladným otcem. To, jestli ještě lítá za nějakými milenkami nebo ne, jsem neřešila. Vím, že to zní divně, ale museli byste Hynka znát. Je to prostě bohém a bavič. Ale pod volnomyšlenkářskou slupkou se skrývá citlivá duše, kterou znám jen já.

A víš, že má milenku? Říkají mi lidé

Holčičce je už šest let a já letos oslavila třicet čtyři let. Musím říct, že mě krize středního věku zatím míjí, a já jsem vlastně spokojená. I s manželstvím. Tedy doposud. Hynek mě totiž podvádí. Není to sice nic nového. Opravdu jsem od samého začátku nebyla tak naivní, abych si myslela, že tento typ muže bude věrný. Ale problém je, že to tak nějak ví moje okolí. Hynek si totiž sem tam vykračuje s nějakou slečnou v ruku ruce a je mu jedno, že třeba potká někoho známého.

Takže před měsícem mi rozčileně volala moje sestra, že prý se mnou musí mluvit. Stavila se v polední pauze u mě v práci a tam mi jako novinku sdělila, že Hynek má milenku. Co jsem jí na to měla říct? Že v podstatě jeho milenky toleruji? Do hry se vložila i moje máma, která mi pořád vyhrožuje tím, že si s Hynkem vážně promluví. Ale to já nechci.

Dělám, že nic nevidím

Vadí mi sice, že Hynek se před okolím nijak se svou vášní pro ženy neskrývá, ale vlastně jsme o tom nikdy vážně nemluvili. Nikdy jsem mu nedala svolení, že může mít milenek, kolik jen chce. A on mi nikdy na rovinu neřekl, že ten večer má schůzkou s nějakou jinou. Takže nevím, jak z toho ven. Chtěla bych mu říct, že to, co dělá, je dětinské, a že by se už kvůli mé důstojnosti měl přestat se svými milenkami vodit za ruce. Jenže to bych musela vlastně přiznat, že o tom vím. Chápu, že je to sice více než jasné, ale zkrátka nikdy se to nevyslovilo. Říct najednou svému muži, kterého pořád miluji, že vím o tom, že se objímá s jinou, je prostě divné. Mám pocit, že za tím by pak musela následovat věta typu „buď s tím skončíš nebo odcházím“.

Mám mu to říct?

Koneckonců já jsem ho nikdy s jinou ženou nepotkala. Tedy, ne že bych nevěřila své sestře a přátelům, kteří ho tak viděli, ale říkám si, že to možná není tak horké, jak to vypadá. Navíc se i přátelé drží za ruce a sem tam si dají pusu. Zkrátka nechci to řešit, chci dále dělat, že o ničem nevím, ale moje okolí má jiný názor,“ neví si rady Aneta.

Co bys Anetě poradila? Myslíš, že strká před problémem hlavu do písku a něco si stále namlouvá? Měla by okamžitě na manžela udeřit nebo dělat, že se nic neděje? Napiš Anetě svůj názor do diskuze.

Foto: Shutterstock.com

4.3.2019 4:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist