Jak to vidí chlap: Partner nemá chuť na sex. Co s tím?

Očekávání a realita ve vztahu bývá dost často velkým problémem. Zvlášť když jde o tak zásadní věc, jakou bezesporu sex ve vztahu je. Tentokrát však řeší nedostatek sexu čtenářka Alena a ptá se našeho chlapa, Tomáše Erbena, jestli je to normální, když muž nemá chuť se milovat. Co jí odpověděl?

jak-to-vidi-chlap-2-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Dotaz čtenářky Aleny

Dobrý den,

partner má sex rád, nebo na začátku to říkal… Když se milujeme, je to krásné. Ale od samého začátku s tím snad nikdy nijak výrazně nepřišel on, je v tom zdrženlivý… snad.. nebo nevím… To už musí být, aby přišel on! Už párkrát se mi také stalo, že jsem ho sváděla a on mi chladně řekl, že nemá chuť. Spíme spolu tak 2x týdně. Nevím, co dělám špatně. Milenku nemá, věříme si. On je „mačo“, ale někdy jako by si na mně zvyšoval sebevědomí! Alespoň mi to tak přijde. Dost často spí ke mně zády. A někdy je vysloveně negalantní. Ale přitom vím, že mě má rád. Pomalu ho to učím a funguje to. Ale nechce se mi být stále učitelkou. Je možné, že mě miluje, a přitom se takhle někdy divně chová?

Děkuju za odpověď

Alena

Odpovídá Tomáš Erben

Milá Alčo,

směšuješ víc věcí dohromady, které spolu nemusí zákonitě souviset. Jestli je tohle výčet všeho, co by tě popouzelo, pak asi mnohé čtenářky blednou závistí, a ty si můžeš gratulovat.

Ukážu ti na příkladu toho spaní zády, že jsi možná ve spokojeném vztahu, a tak hledáš nějaké mouchy i na něm. Jasně, je spousta časopisů, které rozebírají polohy ve spánku jako ten nejdůležitější podvědomý ukazatel lásky. Ale už nikdo nezmiňuje, že může být další houf důvodů, proč spí odvráceně – kdysi ho bolelo levé rameno, tak se naučil spát na pravém boku. Má rád svěží vzduch od okna a nechce soutěžit o společný kyslík mezi vámi… Spousta chlapů má rádo, když se k nim žena zezadu přitulí. Jako by to symbolizovalo, že přes den my kryjeme záda vám, ale v bezpečí domova se rádi schoulíme i do vašeho náručí. Napadlo tě někdy využít takový moment překvapení, přenést se přes křivdu, kterou v sobě cítíš, a oddat se mu takhle? Co to s ním udělá? Co s tebou?

Čtěte také:

Galantnost rovněž nezrcadlí nic o mužských citech. Je to relativní pojem, těžko hádat, o jak těžkém kalibru mluvíš. Někdo by považoval za hrubost nepustit ženu do dveří, jiný že před polovičkou neskrývaně prdí. Je to hodně o výchově. Zřejmě jsi od mužů zvyklá na lepší manýry. Nicméně tvá snaha ho trochu otesat funguje. Jestli něco má vyjadřovat jeho vztah k tobě, pak právě ten jeho posun. To, že mu na tobě záleží natolik, aby se změnil. Poznalas ho třeba jako pařez, možná v tom bylo i něco přitažlivého, a teď si můžeš naopak libovat v tom, že ta učitelka, která si ho pomalu přetváří k obrazu svému, má úspěch. Lidi se ve vztahu navzájem rovnají, tak to je. Možná i on učí něco tebe, třeba trpělivosti a shovívavosti.

Sex dvakrát týdně, teď se o časáky opřu, je standard. Jenže statistiky nejsou k ničemu, když se na frekvenci oba neshodnou. Jakou ty máš představu? Je tvým partnerem splnitelná? Pokud ne, jsi ochotná se pro vše ostatní podvolit? Vezmi v potaz, že s postupem věku ženám často apetyt roste, zatímco chlapi zpomalují. Čínská medicína například praví, že muž určitého věku nesmí plýtvat svým semenem, aby neztrácel životní energii. Přesnou tabulku nemám, ale může se dít to, že ho svou chutí předbíháš a on vždy pak jen plní tvou potřebu.

Co tedy předcházelo tomu, že přišel on? Dalo by se na tom něco postavit? Myslíš, že znáš jeho touhy nebo máš jen představu, že je znáš? Svádíš ho tak, že to přijde svůdné tobě nebo jemu? Dokážeš mu porozumět natolik, abyste spolu táhli za jeden provaz? Spolu hledali řešení, aniž by to mělo nádech výčitek?

Cítíš, že tvá ženskost je dost ženská? Mohla bys dělat něco jinak? Co by se uvnitř tebe stalo, kdyby najednou „výrazně” nastoupil on, jak píšeš?

Uzavřu odpovědí na tvůj dotaz. Pokud jeho chování označuješ za divné, vyvolává to ve mně pocit, že máš jiná očekávání. Rozhodně si nemyslím, že by tě pro své nedostatky neměl rád. Má manželka rovná mě, já ji, ty svého přítele a možná on by rád tebe. Jde o tu vůli splynout a pracovat každý sám na sobě, abychom našim blízkým byli lepšími lidmi.

Pokud budeš chtít probrat, jak v něm probudit zvíře, zavolej. V tom já se vyznám 😊.

Co bys poradila Aleně ty? Napiš jí do diskuze.

Text: Tomáš Erben, foto: Shutterstock.com, Tomáš Erben

27.7.2022 3:00| autor: Tomáš Erben

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist