Posedlost plastikami! Kam až může dojít touha po kráse?

Každá z nás by někdy chtěla na svém těle něco vyměnit, zlepšit, odstranit či naopak zvětšit. Jenže jsou ženy, co jim nestačí, že si nechají odsát tuk či spravit prsa po dětech, chtějí stále více a dostávají se do kolečka závislosti na plastikách.

plastika-1-1100x618.jpgCelá galerie 6 Zdroj: Shutterstock.com

Obličej jako vosková figurína, rty tak velké, že se divíme, že vůbec dotyčná může správně vyslovovat, silikonová prsa i zadek a tím to rozhodně nekončí… Posedlost po plastikách ale může skončit špatně, ženy, které jí propadnou, ztratí přirozenou krásu a chtějí pořád více a více.

Když se nepovede

Jestliže přemýšlíš o plastice, určitě nešetři a vybírej pečlivě plastického chirurga. Nebyla bys totiž ani první, ani poslední, u které se zákrok nepovedl. Kromě toho, když se zákrok nezdaří, nemusí to být nutně chyba lékaře. Každé tělo reaguje jinak, a je tedy možné, že to tvoje změnu nepřijme. Ale na tohle by tě měl upozornit chirurg dříve, než do tebe řízne. Například u operace nosu je až dvacetiprocentní riziko, že nebude výsledek takový, jaký si přeješ. Podle nás bys měla plastiku podstupovat jen tehdy, pokud je to opravdu nutné. Například po zranění či popálení. Do zdravého těla si nechat řezat je snad i zbytečné.

Začíná to botoxem

Podle některých odborníků je velmi snadné si na plastikách vypěstovat závislost. Je to stejné, jako když si například necháš vytetovat malého motýlka na pravé lopatce a po několika letech jsi potetovaná do hlavy až k patě. I tady to začíná drobnými zákroky, nejčastěji botoxem a injekčními výplněmi.

Nechat si natáhnout svraštělou kůži na obličeji se zprvu zdá jako jednoduché řešení, jak vyzrát na neúprosný čas, ale tuto proceduru musíš po několika měsících opakovat, protože její účinek nevydrží déle než tři čtvrtě roku. Nehledě na to, že pak začneš uvažovat o dalších zákrocích, které už nemusí dopadnout dobře.

Plastika prsou a zadku? Když implantát tělo nepřijme, je to zlé

Mít výstavní, pevná a velká prsa je sen většiny žen. Ale ne vždy se jejich sen vyplní. Občas se totiž stane, že implantát tělo nepřijme a prsa jsou pak zdeformovaná. To samé se může stát při operaci pozadí. Někdy je opravdu lepší si zadek vytvarovat starou poctivou metodou, a sice cvičením. Přeci nechceš dopadnout jako ruská modelka Elina Romasenková.

Implantáty pod kůži v jejím zadečku se neuchytily, jak měly, a volně se pohybovaly. Její pozadí rozhodně nevypadalo pevně a krásně, ale spíše hrůzostrašně. Sama kráska prohlásila, že jí plastiky zničily život a prohlásila o sobě, že vypadá jako obluda. No je pravda, že ona to s plastikami opravdu přehnala. Nechala si totiž vylepšit vše, co se jen dá, a to hlavně na obličeji.

Zvětšení rtů, vylepšení nosu a změna obličeje

Jendou za čas svět obletí fotografie nějaké celebrity, která je k nepoznání. Velké rty jako kačer, nepadnoucí nos a strnulý výraz. Tady je pak vidět, jak to dopadá, když se to opravdu přežene a z drobné úpravy křivého nosu se rázem stane posedlost po výměně všeho, co jen jde. Asi nejznámějším příkladem toho, kam až to může dojít, je proslulá italská módní návrhářka Donatella Versace.

Bývala to hezká žena, ale bohužel nepřijala fakt, že už jí není dvacet a se svým obličejem nadělala takovou paseku, že by si mohla střihnout hlavní roli v hororovém snímku. I když nejsi spokojena se svým obličejem, nauč se ho raději mít ráda a najít na něm to hezké. Sebemenší zákrok totiž může změnit jeho strukturu a ty se pak budeš jen divit, co udělá například jen to, když ti chirurg zmenší nosní přepážku. Nemusí totiž zapadnout do tvého tvaru obličeje a nejenže z tebe nebude vysněná kráska, ale budeš si muset přiznat, že to před zákrokem bylo rozhodně lepší.

A jaké další celebrity propadly kouzlu plastik? Podívej se do galerie, ale pohled to není moc hezký.

A co ty? Uvažovala jsi někdy nad plastikou? Nebo si myslíš, že přirozená krása je prostě to nejlepší a nemá cenu se pouštět do zbytečných zákroků?

foto-zdroj: shutterstock.com

18.9.2019 10:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist